Trenéři vítězného Havířova a domácích Bobrů hodnotí turnaj EHK
pátek 31.3.2017 | Richard Müller |

Trenéři vítězného Havířova a domácích Bobrů hodnotí turnaj EHK

Poslední velká akce na meziříčském stadionu patřila turnaji EHK, kterého se zúčastinilo včetně domácích Bobrů dalších osm mužstev s hráči narozenými v roce 2005 a mladšími. Pohár vítězů zvedli nad hlavu mladí bojovníci z Havířova, kteří ve finále deklasovali pražské Letce 3:0. Ani pro Bobry nedopadla třídenní bitva vůbec špatně a v kvalitní konkurenci obsadili čtvrtou příčku.

Bobři měli slabší úvod, pak ale dokázali vystoupat nahoru

"V podstatě jsme šli do trunaje s cílem neudělat ostudu," zhodnotil skromně nástup hlavní trenér mladších žáků Miroslav Kubo. "V našem mužstvu je hráčů narozných v roce 2005 málo, a proto jsme hráli i s hráči ročníku 2006, 2007, dokonce Linda Barochová je slečna narozena v roce 2008," přiblížil kouč složení kádru.

I přes tento věkový rozdíl skončili Valaši na výborném čtvrtém místě a medaile měli skoro nadosah. "Myslím si, že čtvrté místo je nadstandardní," smekl před svými svěřenci a svěřenkyní Kubo.

V prvních zápasech to ale nevypadalo moc dobře, což jen potvrdila trenérova slova: "Začátek turnaje nebyl dobrý, kluci nehráli to, co se po nich chtělo. Problém se našel v rychlosti bruslení, jelikož nemáme sílu. Vzrůstově a fyzicky jsou někteří soupeři taky o něco jinde."

Avšak po menší kritice přišla hlavně chvála: "S každým zápasem jsme si puk začali lépe dávat a dokázali jsme i lépe bruslit. Ráno jsme prošli přes Nový Jičín, což mě velice potěšilo. Paradoxně i v posledním utkání o čtvrté místo jsme měli více tutových gólových šancí, jenomže branku jsme vstřelili pouze jednu."

Kvalita nejlepšiích mužstev v porovnání s Bobry?

"Byly tu tři kvalitní mužstva - Dubnica, Letňany a Havířov, které jsou na tom fyzicky lépe a mají daleko větší hráčskou základnu. Nás problém je v počtu dětí. Nemůžu udělat trénink takový, aby všichni zabrali, protože každý ví, že bude hrát. Přinutit hráče k práci je problém," načal problematiku Miroslav Kubo.

Když se podíváme na hru, Linda Barochová je ročník 2008, a pokud měla síly, tak se klukům vyrovnala minimálně hokejovým myšlením. Tomáš Herman s Jakubem Zedkem by si zahráli v jakémkoliv týmu. Oba nám nadstandardně pomohli v celém turnaji a obránce Kuba Zedek k tomu jako plus přidal několik branek," vyzdvihl na závěr výkony trenér mužstva a šéftrenér mládeže Miroslav Kubo.

Turnaj měl dobrou úroveň, tvrdí kouč vítězného Havířova

Stejně, jako jeho kolega na lavičce Bobrů, potvrdil Jan Daneček z Havířova sílu Dubnice a Letňan. "Čekali jsme, že tu budou dobré mužsva, ale hodně soupeřů jsme neznali, jako třeba Bobry, Vsetín či Chotěboř - s těmi se v lize nepotkáváme. Každý turnaj má lepší a horší týmy, ale tady to mělo podlě mě dobrou úroveň," zhodnotil Daneček kvalitu obsazení.

"Ve finále jsme uspěli jen díky tomu, že jsme měli asi největší počet hráčů," odůvodnil úspěch trenér vítězů. Následně prozradil, proč si zrovna vybrali valašskou destinaci: "Na turnaje jsme měli více nabídek, ale zvolili jsme Valašské Meziříčí. Zajímavé bylo, že zde přijely i slovenské celky a není to pro nás vůbec daleko."

"Organizace byla skvělá, možná bych jen vytkl páteční harmonogram, kdy jsme museli čekat dopoledne, ale jinak to bylo fantastické. Dobrý turnaj s dobrými mančafty a já jsem rád, že se nám povedlo vyhrát," shrnul poslední větou havířovský trenér Jan Daneček, který si tak bezprostředně po zhodnocení šel užít závěrečné předávání medailí z rukou Petra Dvořáka.

Děkujeme všem za podporu!

Velké díky patří všem rodičům, klubům a fanouškům, kteří přijeli podpořit na tribuny své mladé naděje. Nesmíme zapomenout na město Valašské Meziříčí, které turnaj podpořilo. "Věříme, že si všichni odnesli pěkný zážitek," shodují se organizátoři turnaje.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine