Třetí třetina rozhodla derby

Přestože měli domácí Bobři v derby více ze hry, po dvou třetinách vedli díky výbornému výkonu brankáře Plška hosté 0:1, když se trefil ve 40. minutě Marek. Domácí ale ve třetí třetině našli na vsetínského brankáře recept a čtyřmi brankami potvrdili svou dominanci v soutěži. Postupně skórovali Sochorek, Tatarčík, Kratěna a do opuštěné branky Martiník.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 29. kolo, sobota 3.1.2009
Vsetín
4:2
(0:0, 0:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 45. Sochorek (Martiník), 47. Tatarčík, 53. Kratěna (Šebesta, Růčka), 60. Martiník - 40. Marek (Černý, Matula), 57. Haschka (Šimek). Vyloučení: 11:10, navíc J.Krisl - Zavrtálek 5 + DKU. Využití: 1:1. Diváci: 1500 (vyprodáno). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zientek, Růčka, Zrník, Krisl, O.Dvořák, Blažek, Starůstka - Martiník, P.Dvořák, Tatarčík - Kratěna, Sochorek, Šebesta - Matějný, Vaněček (41. Glas), Varga D.
Vsetín: Plšek - Šenkeřík, Matula, Černý, Rajnoha, Haschka, Zavrtálek (4.Šimek) - Marek, Gergela, Vaněk - Tesařík, Štraub, Mikeš - Hrňa, Klabačka, Podešva.

Sotva hlavní rozhodčí Kusý vhodil první buly, na led se snesla doslova průtrž papírových konfet z tábora vsetínských fanoušků. Protože se tak stalo brzy i podruhé, byl po 23 vteřinách hostující kotel varován, že při dalším opakování bude vyklizen. Vyhecovanou atmosféru derby podpořila i šarvátka za Plškovou brankou, po které museli domácí Krisl a hostující Zavrtálek už po necelých čtyřech minutách předčasně pod sprchy. Mezitím stačili Vsetínští přežít oslabení při vyloučení Podešvy.

Byl to právě tento hráč, který se spolu s Hrňou dostal v 6.minutě do první velké šance hostí. Brankář Krumpoch vůbec netušil, jak se mu podařilo zastavit kotouč. Domácí odpověděli o minutu později D.Vargou, ale obě jeho rány Plšek kryl. V 8.minutě Mikeš litoval, že neměl delší hůl. Nedosáhl totiž na Tesaříkovu přihrávku zpoza branky. Největší šanci domácích zahodilo duo Kratěna – Šebesta. Zkušený ex-ostravský matador zakončil akci na osamoceného obránce Černého střelou mimo Plškovy tyče. Vzápětí Štraub dělovkou trefil pouze Krumpocha. Meziříčský brankář pouze s obtížemi vyrážel ránu Vaňka ve 12.minutě a úspěšný byl i při další akci Gergelovy útočné řady. O pár okamžiků později přišel tradiční Plškův výlet na modrou čáru. Uhodit mohlo z nenápadné akce Šimka ze Štraubem, ale domácí golman byl proti.

Jako blesk z čistého nebe přišla tutovka Hrni v 15.minutě. Ten totiž ztratil před Krumpochem hokejku a v momentě, kdy si ji sebral z ledu, se k němu odrazil kotouč. Sám před brankářem, i díky tomu, že nebyl v pohybu, nedokázal dotáhnout bekhendový blafák. Domácí opláceli Sochorkem, ale s jeho pokusem si Plšek poradil. V 16.minutě mohli Vsetínští znovu pohnout s ukazatelem skóre. Nejprve Mikeš, poté Štraub a nakonec Tesařík nebyli schopni trefit téměř brázdnou branku domácích.

Druhá část hry začala přesilovkou Valašskomeziříčských, ale nájezd dvojice Šebesta – Sochorek vsetínský brankář vyřešil. Podešva fauloval brzy po svém návratu na led potřetí, ale přesilovku domácích ukončil faul Blažka na unikajícího Gergelu. Po faulu Šenkeříka, který zatáhl záchrannou brzdu při akci Matějného s P.Dvořákem, měli domácí výhodu přesilovky čtyř proti třem minutu a 26 vteřin, Plšek ale spršku střel kryl. Vzápětí ujel v oslabení Podešva, ale Martiníkův krosček mu znemožnil dotáhnout blafák do úspěšného konce. V oslabení se do šance dostal D.Varga, který získal kotouč po dalším Plškově výletu k modré čáře; vsetínský brankář však jeho střelu fotbalovým způsobem bravurně kryl. Za pár okamžiků později se musel znovu blýsknout při akci Šebesty, jenž projel celým kluzištěm. V závěru přesilovky dostal Tesařík přihrávku za obránce, řítil se sám na Krumpocha, ale po zákroku Starůstky skončil místo puku ve valašskomeziříčské síti sám.

V následujícím oslabení nejprve zahrozilo hvězdné duo Sochorek – Šebesta, vzápětí projel celým kluzištěm Podešva, položil si Krumpocha, ale sólo zakončil střelou mimo tyče. Obrovskou šanci si však v oslabení vytvořili domácí. Vaněček vystihl vsetínskou rozehrávku, ale Plšek byl na místě. V polovině zápasu se hrál hokej nahoru – dolů a oba brankáři měli dostatek příležitostí, aby ukázali divákům své umění. Ve 34.minutě si Šebesta obhodil Haschku, ale Plšek vytáhl proti jeho střele skvělou robinzonádu. Vsetínského brankáře nepřekvapila ani rána Kratěny z pravého křídla a za několik okamžiků musel znovu až za modrou čáru, aby odvrátil rychlý brejk domácích. Ve 39.minutě vyhodil Vaněček kotouč za mantinel a hosté měli možnost přesilové hry. V ní se nejprve Marek protáhl kolem domácí obrany, avšak Krumpocha nepřehodil, ale dvacet vteřin před sirénou přece jen zakončil rychlou kombinaci Matuly se Šenkeříkem. Gólovou akci vymyslel Daniel Vaněk.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí, kteří přeházeli útočné formace. Na Plška se řítil Šebesta, ale Haschka jej dokázal přibrzdit a vsetínský brankář levým betonem blafák vykryl. Ve 43.minutě byl vyloučen hodně přísně Gergela a domácí se dočkali vyrovnání, když Sochorek pohotově doklepl Kratěnovu ránu. Ostravský střelec si vzápětí překvapivě neodpustil nejen gesta na vsetínské fanoušky, ale i výskok na mantinel. Poté, co byl diváky přidržen na plexiskle, inkasoval osobní trest. Rozhorlené vsetínské příznivce musel dokonce uklidňovat Josef Štraub.

Bobři se ale dostali do tempa a jen skvělý Šenkeříkův zákrok zabránil dvojici Martiník – Glas, aby vstřelila další gól. Ten však nakonec přišel ve 47.minutě. Matějný nahodil kotouč z pravého rohu před branku a Tatarčík jej špičkou hole tečoval nad Plškovu lapačku. Po vyloučení O.Dvořáka a Růčky měli Vsetínští možnost téměř minutové přesilovky pět na tři. Marek objel branku, ale sám před Krumpochem jej nedokázal přehodit. Vsetín pak výhodu o dva muže trestuhodně překombinoval a v dohrávané přesilovce pět na čtyři už se na hole jeho hráčů vloudila nepřesnost. Matějný ji ještě nepotrestal, ale akci tří na jednoho v 53.minutě zakončil Kratěna prakticky do prázdné branky.

Při vyloučení Šimka mohl dvakrát definitivně rozhodnout utkání Sochorek, ale těsně po návratu vsetínského obránce projel celým hřištěm Haschka a po několika odrazech snížil opět na rozdíl jediné branky. Hosté vsadili vše na útok a podporování červenými bengálskými ohni svých fanoušků vyrazili na zteč. Už téměř v šeru měl obrovskou šanci znovu Haschka, který se objevil sám před Krumpochem. V čase 58.43 si hostující trenéři vzali time-out a odvolali brankáře. Vsetínští se usadili v obranném pásmu Meziříčí, ale po sporném zákroku na Klabačku domácí Martiník přebruslil Rajnohu a dal výsledku definitivní podobu.