V posledním zápase roku zajíždějí  Bobři na led Uherského Hradiště
úterý 21.12.2010 | Michal Václav |

V posledním zápase roku zajíždějí Bobři na led Uherského Hradiště

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí zajíždějí ve svém posledním zápase letošního roku na led nováčka soutěže z Uherského Hradiště. Po zlepšujících výkonech z předešlých zápasů budou chtít Bobři konečně naplno bodovat, domácí Hradiště však svůj tým notně posílilo a nedá také hostujícím Bobrům určitě nic zadarmo. Valašské Meziříčí nyní musí bodově zabrat, chce-li se přiblížit co nejblíže osmému místu, Uherské Hradiště se naopak stále teoreticky nevzdává možnosti vyhnout se skupině o udržení, do které spadají poslední tři týmy. Tuhý boj o důležité body začíná ve středu, 22. prosince od 18. hodin na zimním stadionu v Uherském Hradišti.

Bobři v minulém domácím zápase proti Havířovu ukázali a dokázali, že když do zápasu vloží tolik potřebné srdíčko a bojovnost, dokáží držet krok s týmy hrajícími špici druholigové tabulky. Bod proti Havířovu je tomu důkazem, ovšem musíme poznamenat, že nemuselo zůstat pouze u jednoho.

Zápas proti Uherskému Hradišti tak bude určitě pro Bobry velice důležitým. Jednak proto, že je to poslední mistrovské utkání roku 2010, a také kvůli bodovému ohodnocení, které Valaši nyní potřebují jako sůl. To, že to však pro hosty ze soutoku dvou Bečev nebude vůbec lehké utkání, se přesvědčil již v minulém utkání právě lídr ze Šumperka, který sice na ledě nováčka z Hradiště zvítězil, ovšem výsledek a hra nebyla nikterak přesvědčivá. Uherské Hradiště právě doma umí své soupeře pořádně potrápit a získat tak body, které by ji zaručily minimálně vyšší odskok od poslední příčky tabulky. Navíc Uherské Hradiště ještě stále může promluvit a zasáhnout do bojů o 12. příčku. Přesto, že hokejisté Uherského Hradiště jsou letošními druholigovými nováčky, prioritou klubu je zachovat druholigovou příslušnost. K tomu vedení klubu a trenér Sakrajda angažoval několik posil.

V brankovišti je nyní posilou gólman Hynek Kůdela, který chytal v juniorce za HC Olomouc. Výraznou posilu do útočných řad je zajisté Radim Antonovič, který přišel do slováckého týmu z polského klubu Sosnowiec. Produktivním střelcem v týmu Hradiště je zlínský odchovanec Jiří Piluša. Dalším forvardem který dokáže vstřelit branku a ohrozit tak soupeře je exvsetínský Josef Mikeš společně s Michalem Andrýskem. Dalším silným hráčem v dresu Hradiště je Petr Sakrajda, který má zkušenosti z vyšších soutěží a svým pohybem a technikou dokáže zamotat hlavu nejednomu obránci soupeře. Ze Vsetína přišli do týmu i další forvardi, kterými jsou Marek Knebl a Michal Rapant. V obraně umí dobře a tvrdě vystřelit exmeziříčský Michal Sladký.

Bobři tak cestu k dalším bodům nebudou mít lehkou, nicméně pokud podají výkon, který předvedli proti Havířovu, věříme, že cesta zpět na Valašsko může být jak s úsměvy na tvářích valašskomeziříčských hráčů, tak i vedení klubu.

Sestavy z minulého kola:
HC Uherské Hradiště:
Kůdela – Stašek, Krystýnek, Matula, Sladký, J. Rapant – Knebl, Piluša, Mikeš – Andrýsek, Sakrajda, Antonovič – Karpíšek, Kotačka, M. Rapant – Schuster, M. Červenka, Pochylý.

HC Bobři Valašské Meziříčí:
Vlachynský (Krumpoch) - Bacul L., Balga, Blažek, Bokroš, Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Mikel, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga Mar., Varga Mir., Varga D., Vašut, Winchester

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS