V přípravě jsem se trápil, přiznává Michal Žák po vysoké výhře
středa 19.9.2018 | Richard Müller |

V přípravě jsem se trápil, přiznává Michal Žák po vysoké výhře

Velmi povedeným počinem nejen pro Michala Žáka se stalo středeční první domácí utkání této sezóny proti Kopřivnici. Bobři si vskutku hladce poradili se soupeřem a hráči Tatry museli již po první třetině snášet tříbrankovou ztrátu. Výrazný podíl na vítězství si odnáší i pětadvacetiletý obránce Bobrů.

Bobři vstoupili do duelu velmi koncentrovaně a projevilo se to i na předvedené hře, ze které byli hosté poněkud zaskočeni. "Hodně jsme se připravovali na začátek utkání a na herní styl soupeře. První třetinu hodnotím velmi pozitivně a zaslouženě jsme se dostali do trháku," usuzuje Michal Žák.

Důvod ke spokojenosti měl ovšem dvojnásobný.

"V přípravě jsem se hodně trápil, takže jsem rád i za gól, který mi dnes určitě pomohl," neskrývá svou úlevu.

Žákova výstavní trefa propálila na své trase všechny překážky a Bobři se rázem díky ní mohli radovat dokonce z náskoku o rovných pět branek. Přesto Michal Žák vyzdvihl týmovou souhru, jež se stala klíčem k úspěchu: "Hráli jsme přesilovku a byly tam nějaké odrazy kotouče. Standa Báchor vybojoval puk, posunul ho za bránu na Petra Dvořáka a mezi kruhy se otevřelo místo, kde jsem si sjel a vystřelil z první. Padlo to tam!"

"Gól jsem věnoval svým kamarádům na tribuně, kteří mě přišli podpořit."

Prozatím si Valaši drží i uspokojivý průměr dvou inkasovaných branek na zápas a už od přípravy drží své obranné dvojice pospolu. To vyhovuje i Michalu Žákovi v tandemu s již zmiňovaným Stanislavem Báchorem.

"Složení obrany určuje trenér a myslím že si, že všechny dvojice si sedly. Já osobně hraji se Standou už druhým rokem a na ledě si rozumíme, takže za mě maximální spokojenost," pochvaluje si Žák.

Už nyní se ale jejich myšlenky upínají na následující zápas na ledě Šumperka, který se odehraje tuto sobotu. Udrží si obrana Bobrů svoji pevnou tvář i nadále?

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS