V sobotu se neodehraje pouze řadové utkání 5. kola II. ligy, pro Lukáše Plška bude velice výjimečné, neboť odtrénuje svůj jubilejní 100. zápas z pozice hlavního trenéra A-týmu. Na valašskomeziříčský zimní stadion zavítají Rebelové z Havlíčkova Brodu, kteří si jistě přijedou spravit chuť po prohraném derby se Žďárem nad Sázavou. Diváci se tak jistě mají na co těšit.


Sekundu před koncem

Havlíčkův Brod bude na poslední derby o řeku Sázavu hořce vzpomínat ještě dlouho. Nad Plameny třikrát vedl, soupeři se pokaždé podařilo srovnat a vše nasvědčovalo tomu, že se půjde za stavu 3:3 do prodloužení. Situace, která se daleko častěji děje ve fotbalových střetnutích se odehrála i na Bouchalkách. V čase 59:59 bylo po faulu jednoho z brodských hráčů na žďárského Čermáka nařízeno trestné střílení. To svým blafákem proměnil útočník Plamenů Dominik Dušek a zařídil tak svému týmu sekundu před koncem namísto jistého jednoho bodu hned body tři. ,,To, co jsme předvedli v posledních deseti sekundách třetí třetiny, se nemůže stát ani u žáčků. Propadli jsme a nechali jsme jet soupeřova hráče samotného na bránu. To bylo hodně špatné. Bylo to derby a byl to pro nás důležitý zápas. Jsme proto hodně zklamaní. Bohužel, nedá se nic dělat, život jde dál," hodnotil po utkání smutně hlavní trenér Aleš Kraučuk pro klubový web. Rebelové tak prohráli třetí z dosavadních čtyř zápasů, poradit si dokázali pouze se šumperskými Draky, ty porazili doma jasně 5:1.

Dobří holubi se vracejí

Kádr mají přitom Broďáci velice slušný. Jednou z velkých předsezonních posil je bývalý obránce Českých Budějovic nebo Slavie Praha, odchovanec Jan Novák, který si také v roce 2004 zahrál domácím mistrovství světa. Z Tábora Rebelové přivedli útočníka Lukáše Endála, ten si ještě v Kotlině pamatuje prvoligové boje a přes České Budějovice, Porubu a již zmíněný Tábor se vrací znovu do týmu, kde odehrál většinu své kariéry. Jeho úloha v klubu navíc nebude jen hráčská, společně s ní v Havlíčkově Brodě zastává funkci manažera A-týmu.

Kapitán Jan Novák (vpravo) na úvodním domácím buly nové sezóny. (foto: bkhb.cz)

Bruslařům se podařilo udržet většinu hráčů z minulé sezóny, zůstali stěžejní útočníci jako Milan Valašek (1+3) s Lubošem Voříškem (0+2). Snad jedinou citelnější ztrátou je odchod Dominika Duška ke konkurenčnímu Žďáru - to právě on v posledním utkání proti svému bývalému chlebodárci vsítil rozhodující branku z nájezdu a zkompletoval tak svůj hattrick. Opačným směrem do Brodu putoval Lukáš Bureš (3+0), z Ústí nad Labem zase do týmu po letech vrátil obránce Dominik Vacík, který si v sezónách 2020/2021 a 2021/2022 v několika zápasech vyzkoušel v dresu Mladé Boleslavi českou extraligu.

V brance Brodu se doposud vystřídala dvě jména. Zkušenější stálice Čeněk Novák má po dvou zápasech skvělou úspěšnost 96 %, mladší nováček Filip Maláč, brankář z Jihlavy má prozatím 87% úspěšnost.

Brankář Filip Maláč (foto: bkhb.cz)


SESTAVA HAVLÍČKOVA BRODU V POSLEDNÍM UTKÁNÍ: Maláč (Č. Novák) – J. Novák (C), Kerber, Kutlvašr, Čermák (A), D. Vacík, Benák – Tecl, Valášek, Kopic – Košťál, Pártl, Bureš – Holenda, Křehlík, Voříšek (A) – Pavelec, Dymák.


Tomáš Vávra: Homecoming

Útočník Tomáš Vávra zažil v posledním měsíci návrat do zelenožlutého dresu, když pomohl při rozsáhlé marodce mateřskému Vsetínu. Navázal tak na své působení u Vsacanů během posledního finále Chance ligy, kde patřil i díky svým bodovým příspěvkům ke stěžejním hráčům týmu. Ze sedmi prvoligových utkání v letošní sezóně si odnesl celkem 5 bodů za 2 góly a 3 nahrávky.

Tomáš Vávra v zápase se Šumperkem. (foto: Věra Václavková/dracisumperk.cz)

Jeho místo bylo z počátku ve čtvrté formaci, ve třech zápasech ale naskočil hned v první lajně po boku střelců Luboše Roba a Víta Jonáka. Po zářiovém angažmá za kopcem se Tomáš Vávra vrací zpět do Valašského Meziříčí. Zkušený útočník zasáhl už i do posledního zápasu na ledě Šumperku, kdy nastoupil v první pětce společně s Davidem Kozubíkem a Markem Melenovským, v obraně mu poprvé kryl záda kamarád Ondřej Holomek. Vávra se při svém návratu bodově nezapsal, brankáře Draků Ryšavého ale dokázal hned v několika případech ohrozit.

Michal Romančík (foto: Věra Václavková/dracisumperk.cz)

Povedený vstup do sezóny zažívá navrátilec do valašskomeziříčských barev Michal Romančík, po čtyřech zápasech má na svém kontě podíl na pěti brankách (3+2), jednou se prosadil také na ledě Šumperku, když se mezi kruhy zlevil před domácím brankářem a přesnou střelou propálil puk až za jeho záda. Následně se prosadil také v nájezdech a pomohl tak Bobrům k zisku druhého bodu.


SESTAVA VALMEZU V POSLEDNÍM UTKÁNÍ: Pavlíček (Ševců) – Velikovský, Holomek (C), Foltýn, Kočí, Sviták, Liss, Holiš – Melenovský, Vávra, Kozubík – Martinec, Romančík, Finsterle (A) – Pokorný, Vavřík (A), Stodůlka – M. Urban, Martiník, Kuchařík.


Velký zápas to bude hlavně pro Lukáše Plška, který po dvou celých sezónách na lavičce Valmezu načíná svou třetí a s tím odkoučuje své jubilejní 100 utkání v pozici hlavního trenéra A-týmu. Jako mladý brankář přišel do Valašského Meziříčí v rámci střídavých startů ze Vsetína. Svůj první zápas mezi třemi tyčemi Bobrů odchytal v sezóně 2004/2005 proti Šumperku a hned se předvedl vychytanou nulou. Valaši tehdy díky brankám Vladimíra Hába, Romana Sedláka a Michala Trčky zvítězili 3:0.


Lukáš Plšek přišel k Bobrům jako brankář nastálo v ročníku 2016/2017, naposledy se do kasy postavil v sezóně 2018/2019. Po konci hráčské kariéry se dal na kariéru trenérskou. Nejdříve jako asistent hlavního trenéra Jiřího Weintritta, později Josefa Doboše. Od roku 2021 zastává funkci kouče A-týmu on, společně s ním působí u týmu jako hrající asistent trenéra Tomáš Vávra.

K úspěšnému trenérskému milníku gratulujeme a přejeme hodně štěstí v trénování a ve studiu trenérské licence A.


5. kolo, II. liga - skupina Východ

HC Bobři Valašské Meziříčí - BK Havlíčkův Brod

KDY: sobota 7. 10. 2023

OD: 17:00

KDE: Zimní stadion Valašské Meziříčí

VSTUPENKY ONLINE ZDESOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | st 26.6.2024

17:00

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka