Valachy čeká klíčový souboj s tabulkovým sousedem v Novém Jičíně
pondělí 27.11.2017 | Daniel Gargulák |

Valachy čeká klíčový souboj s tabulkovým sousedem v Novém Jičíně

Tři body. Přesně takový je tabulkový rozestup mezi čtvrtým Novým Jičínem a pátým Valašským Meziříčím. Bobři ve středu 29. listopadu vyrazí už ke čtvrtému ligovému derby s Novým Jičínem v této sezóně. Dosavadní tři vyhrál vždy domácí tým v základní hrací době. Hokejisté z Bobří hráze se mohou v případě výhry posunout na čtvrté místo právě na úkor svého středečního soupeře.

Po dvou utkáních bez vstřelené branky přišla vysoká výhra nad Slezanem

V zápasech v Šumperku a doma s Drtiči z Hodonína vyšli hokejisté Valašského Meziříčí bodově naprázdno. Povedené vystoupení ale zaznamenali v posledním měření sil na Bobří hrázi proti Slezanu Opava, kterému nadělili na cestu domů pět gólů a zvítězili jednoznačně 5:0. Po gólovém půstu tak začali Valaši znovu střílet branky v pravý čas.

I po gólových hodech proti Opavě zůstal na čele bodování Jakub Pořický (13+9), který táhne Bobry se svým průměrem lehce přes jednu branku na utkání. V závěsu se za Pořickým drží Petr Dvořák (9+11). Ten si v duelu s Opavou připsal další dvě branky.

Bobři měli v sobotu volný hrací den, a tak se mohli na Ďábly z Nového Jičína náležitě připravit. Proti Slezanu znovu ukázali, že branky dávat umí. Podaří se jim proti věčnému rivalovi naplno bodovat?

Ďáblové ztratili tempo z úvodu sezóny a začali ztrácet

Nový Jičín dlouhou část začátku sezóny držel třetí příčku 2. ligy - skupiny Východ díky skvělým výsledkům a výherní formě. Od 13. kola ale jakoby přišel zlom a hokejisté Nového Jičína dokázali vyhrát pouhé čtyři duely, a ani jednou nevyzráli na soupeře dvakrát po sobě.

Ďáblové už po zápase na svém ledě s Bobry z Valašského Meziříčí můžou přijít o svou čtvrtou pozici. Tomu se ale bude snažit zabránit i nejlépe postavený hráč kanadského bodování Robin Gebauer (7+8) pronásledován Pavlem Zedníkem (2+12).

Poslední zápasy Nového Jičína:

Šumperk - Nový Jičín 7:0
Nový Jičín - Hodonín 2:5
Opava - Nový Jičín 1:3

Sestava Ďáblů v posledním utkání:

Slovák I. (Kohn) – Adamík, Már, Běhal, Hruška, Tomeček, Janiczek, Metelka – Palacký, Málek, Motloch, Chvostek, Gebauer, Kocián, Bednář, Zedník, Sonnek J., Slovák II.

Shrnutí

Již ke 24. kolu 2. ligy - skupiny Východ vyrazí hokejisté Valašského Meziříčí do Nového Jičína ve středu 29. listopadu. Utkání začíná v 18:00. Bobři počítají s vaší podporou ve čtvrtém derby sezóny s Novým Jičínem! Neváhejte proto vyrazit podpořit naše kluky za vidinou zisku čtvrtého místa!

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine