Valaši se nyní v tabulce nachází na 10. místě s počtem 18 bodů. Stejně má ale i poslední Šumperk a je tak jasné, že jakékoliv další zaváhání může tabulkou hodně zamíchat. Na Bobři hráz se chystá další tradiční účastník II. ligy, a to Slezan Opava. Urvou svěřenci koučů Plška a Vávry ve středu cenné body do tabulky?

Vyrovnaný střed

Slezanu patří po 18 zápasech 5. místo tabulky (30 bodů) se ztrátou pouhé 4 body na 2. Vyškov. Tabulka je tak nejen ve své spodní polovině, ale také nahoře velice vyrovnaná, pokud tedy bereme s odstupem odskočený Havířov.

Opaváci se po odchodu Pitáka do Hodonína spoléhají na novou, mladou dvojku brankářů. Nejvíce minut odchytal Marek Slíž, jenž si drží statistiku 2,9 inkasované branky na zápas a v tabulce brankářů mu tak s tímto číslem patří 5. příčka. Co se týče výher, těch má 11 z celkových 18 utkání, do kterých nastoupil. Antonín Nowak má lehce přes 3 inkasované branky na zápas.

Brankář Marek Slíž (foto: hcslezan.cz)

Slezan si naposledy vyšlápnul doma na Hodonín, který porazil 4:1, předtím zvítězil stejným výsledkem nad Draky ze Šumperka. Možná největší překvapení se ale odehrálo kolo před tím, kdy Opava prohrála s Velkým Meziříčí 6:2.

,,V první třetině jsme hráli dobře směrem dopředu, ale soupeře jsme často pouštěli do přečíslení. Navíc jsme dostali gól v oslabení, takže jsme prohrávali. Ve druhé třetině jsme ale zesílili tlak, vyrovnali jsme a do patnácté minuty jsme podle mě byli lepší. Pak jsme ale byli bázliví, Hodonín jsme zbytečně pouštěli do šancí. Ve třetí třetině nám tam spadly dva góly a potom už jsme si důležité vítězství uhlídali. Klasicky musím pochválit Marka Slíže, který měl opět několik fantastických zákroků," hodnotil po zápase s Baníkem hlavní trenér Pavel Zdráhal pro klubový web.

SESTAVA OPAVY V POSLEDNÍM UTKÁN: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Lehotský, Ervasti, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Pachula – Káňa, Stuchlík (A), Häring – Hradil, Brada, Krupa – Vašenka, Beránek, Vojtovič (A) – Kotásek, Hendrych, Buršík – Horný.

Bobři se hledají

Valašské Meziříčí nezvládlo ani poslední utkání s Vyškovem, ve kterém sice vedlo 1:0, hosté ale následně skóre otočili ve svůj prospěch a dovezli si domů výhru 4:1. ,,Dnes byl na ledě jen jeden tým, my jsme se tak tak první třetinu drželi, ale od té druhé tam byla jasná dominance soupeře. Měli celkově přes 50 střel a jen díky Kryštofovi jsme dostali 3 góly, když nepočítám ten v power play. Proti soupeři s takovou formou jsme neměli jakoukoliv šanci uspět," uvedl Lukáš Plšek v pozápasovém ohlasu.

Na základě vzájemné spolupráce mezi kluby HC Bobři Valašské Meziříčí a HC Rožnov pod Radhoštěm byly do sousedního města vyřízeny střídavé starty třem obráncům Bobrů, Matěji Svitákovi, Václavovi Kočímu a Richardu Lissovi. První dva dres Černých Vlků oblékli už poslední neděli 26. listopadu a podíleli se tak na porážce Uničova 5:3.

SESTAVA VALMEZU V POSLEDNÍM UTKÁNÍ: Ševců (Slovák) – Velikovský, Foltýn, Kočí, Holiš, Sviták, Baroš, Liss – Kozubík, Vávra (A), Martiník – Melenovský, Romančík, Finsterle (C) – Stodůlka, Vavřík (A), Kuchařík – M. Urban, Kývala.