Valaši neudrželi vedení a z jihu Moravy odjíždějí s prázdnou

Svěřenci trenéra Plška vstoupili do utkání v Hodoníně skvěle a už devíti minutách vedli o dvě branky. Valachy ale ve zbytku utkání doběhla početná marodka a lepená sestava, která nakonec na Baník nestačila a podlehla soupeři rozdílem dvou branek. K poslednímu utkání roku vyjedou Valaši v pondělí v dohrávce se žďárskými Plameny. Foto: Jakub Formánek, SHKM Hodonín.
2. liga - Východní konference 2022/23, 25. kolo, sobota 17.12.2022, Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín
Hodonín
4:2
(2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Kališ (Medek), 18. Krejčí (Peš, Matějka), 31. Vyrůbalík (Škápik, Rauš), 41. Rauš (Štědrý, Bartes) – 3. Hryciow (Pokorný), 10. Martinec (Pětník, Gabrhelík). Rozhodčí: Kapitanov – Mikšík, Smetková. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 651. Střely na branku: 48:30. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Hodonín: Šurý (Zollpriester) – Polesný (A), Vyrůbalík, Rauš, Kališ, Škápik (A), Kučera, Šmach – Krejčí, Peš (C), Matějka – Štědrý, Bořuta, Bartes – Charvát, Dufek, Medek.
Valašské Meziříčí: Sachr (Vašica) – Hryciow, Ďurkáč (A), Gabrhelík, Sviták, Báchor (C), Kubín, Holiš – Finsterle, Pokorný, Kozubík – Kuchařík, Martiník, Andris – Pětník, Vavřík, Martinec.

Na prví gól zápasu se čekalo jen dvě a půl minuty a první, kdo se mohl radovat z gólové trefy, byli hosté. Ty vyhráli buly v útočném pásmu a po několika nahrávkách se puk dostal na modrou čáru k Michalu Hryciowovi, který přes clonícího obránce prostřelil Šurého a poslal Bobry do vedení. V polovině první části už hosté vedli o dvě branky. Valaši se dostali do rychlého protiútoku, na jehož konci byl Tomáš Martinec. Proti jeho prvnímu zakončení zasáhl výborně Šurý, ale mladý útočník hostů měl dostatek času na pohodlnou dorážku a na druhý pokus dostal kotouč za bezmocného domácího brankáře.

Na druhý gól Bobrů odpověděl Baník o dvě minuty později, kdy svůj tým dostal zpět na dostřel obránce Jiří Kališ. Tomu nabil od zadního mantinelu Medek a hodonínský obránce z prostoru na vrcholku kruhů mířil přesně do prvé šibenice Sachrovy branky. Gól domácímu týmu viditelně pomohl a následující minuty se odehrávaly především v obranném pásmu Bobrů, žádná z hodonínských šancí ale vyrovnávací trefou neskončila.

V osmnácté minutě se poprvé vylučovalo, a to na straně hostů, Baník tak měl k dispozici početní výhodu, ve které se konečně dočkal zaslouženého vyrovnání. Peš vyzval ke střele z první Petra Krejčího, který střelou po zemi z první překvapil hostujícího golmana, jenž na tento pokus hodonínského útočníka vůbec nereagoval.

První minuty druhé části patřily opticky hostům, kteří ale ze svého tlaku nedokázali vytěžit žádnou větší šanci. Mohlo tak klasicky udeřit na druhé straně, ale Peš ani nadvakrát nedokázal procpat puk za Sachrova záda. V končící devětadvacáté minutě fauloval hostující Vavřík a Baník si mohl podruhé v zápase zahrát přesilovku. A i tentokrát Bachánkova družina faul soupeře potrestala gólem. Škápikovu bombu od modré vyrazil Sachr jen před sebe, kde kotouč bleskově mezi betony hostujícího golmana dorazil do sítě Martin Vyrůbalík. Baník tedy v polovině základní hrací doby poprvé vedl. A skóre 3:2 platilo i po skončení druhé části hry.

Vstup do poslední dvacetiminutovky vyšel skvěle domácímu týmu. Už po pětatřiceti vteřinách hry se na pravé straně rozjel David Rauš, který ranou z hranice kruhu překvapil Sachra střeou na vyrážečku a Baník brzy po zahájené poslední části vedl 4:2. Domácí se následně museli bránit ve čtyřech, ale těžkou chvíli zvládli. V padesáté minutě byl blízko prvnímu gólu v barvách Baníku Bořuta, ale jeho střela těsně po vhazování se otřela o horní tyč meziříčské branky.

Baník odehrál závěr velmi dobře. Nesoustředil se jen na obranu, ale dál hrál aktivně a zatápěl obraně Bobrů. Hosté marně hledali návod na výborně pracující defenzivní hru zeleno-černých, díky které se Valaši nedostali ani k risku bez brankáře.

Aleš Bachánek (SHKM Baník Hodonín): Jsem spokojený. Chtěli jsme si udělat pěkné Vánoce a takhle je máme. Rozhodlo dnes to, že jsme hráli opravdu takticky dobře, rozebírali jsme si hráče, plnili jsme povinnosti a počkali jsme si na šance. Soupeř nám dal dva góly z prvních šancí, kdy nás to trošku zaskočilo a byli jsme v útlumu, ale řekl bych, že jsme byli po celý zápas lepší tým.