Svěřenci trenéra Plška nezačali novou sezónu cela zdařile, po prvním vítězném zápase následovaly čtyři utkání, ze kterých si Valaši odnesli pouze bod. Další možnost se posunout v tabulce o něco výše budou mít ve středu na zimním stadionu v Opavě, kde se setkají s tamním Slezanem.

Opava se po povedeném úvodu sezóny trápí

Svěřenci trenéra Tomáška vstoupili do nového ročníku skupiny Východ velice dobře, když hned ve třech následných utkání brali body. Na úvod sehráli Slezané historicky první zápas s nově vybudovaným týmem Kometa Brno B, se kterým musely o výhře 1:0 rozhodnout až nájezdy. Poté následoval vyrovnaný souboj s Kopřivnicí a přestřelka se Žďárem nad Sázavou a následně dvě prohry, kdy hokejisté v žlutočervených dresech nestačili v nájezdech na Nový Jičín a o tři dny později na trápící se Hodonín.

Právě poslední utkání potvrdilo to, s čím mají Slezané velký problém již od startu sezóny. Chybí jim rázná koncovka a to hlavně od zkušených hráčů, od kterých se by se individuální body očekávaly. "Od začátku soutěže máme problém s koncovkou, trápíme se v ní. Bohužel to nejde starším a těm, kteří by ty šance proměňovat měli. Proto ten zápas takto vypadá. Dostali jsme jednu branku a rázem máme problém, i když jsme měli tlak a opticky jsme byli po celý zápas lepší," zmiňuje hlavní trenér Tomášek po posledním utkáni s Drtiči, které skončilo pro Opavu prohrou 2:1.

Až na pár změn zůstal kádr Slezanu totožný, jako v minulé sezóně. Na soupisce již však nyní nenajdeme Rostislava Vaňka a Petra Seidlera, bývalé hokejisty Valašského Meziříčí, kteří se přesunuli do nedaleké Kopřivnice. Spoléhat se však Slezané mohou na stálice Petra Wolfa nebo Vlastimila Malinu, kteří jsou však po čtyřech zápasech bodově naprázdno. Překvapení však nastalo u mladých pušek Adama Beránka (3+1), Jana Vojtoviče (2+3) a Jana Vašenky (2+4), kteří jsou aktuálně největšími tahouny slezského celku.

Sestava z posledního utkání: Piták (Baldik) – Věntus, Ficek, Kunc, Zapletal, Šindelář (C), Thiel, Prokop, Zouhar – Beránek, Malina, Římský, Vojtovič, Štindl, Kadula, Rousek, Peterka, Damašek, Krupa, Vašenka, Wolf (A).Venkovní zápasy Valachů prozatím nad jejich síly

Bobři odehráli již dvě venkovní utkání, a i když pokaždé vedli, domů nakonec nedovezli ani bod. Mezi nejproduktivnější hráče aktuálně patří Tomáš Vávra, který má již na kontě 5 gólů a 2 asistence, Lukáš Finsterle (3+0) a Jakub Pořický (1+3) i nová posila Jiří Goiš. Ten prozatím nevstřelil v dresu bobrů žádnou branku, na šest jich však přispěl svou asistencí.

Trenér Plšek je po posledním utkání ale nespokojen se samotným nasazení do hry a morálkou. ,,Dnes se mi to opět nehodnotí lehce, Po první třetině jsem musel zvýšit hlas, protože ten přístup byl katastrofální. Všude jsme byli pozdě, nebruslili jsme, poté jsme se do hry dostali, vedli jsme, ale místo toho, abychom zvýšili na 4:0, tak jsme udělali chybu, nechali jsme hosty snížit na 3:1, nakonec jsme se hloupými vyloučeními nechali obrat o 3 body," hodnotí hlavní kouč Bobrů poslední utkání se Žďárem.

Sestava z posledního utkání: Slovák (Netolička) – Báchor (A), Janota, Vosátko, Ďurkáč, Kamas, Holiš, Mošnička – Podešva, Vávra (A), Goiš – Finsterle, Křivohlávek, Pořický (C) – Urbanec, Weintritt, Kozubík – Kuchařík, Vavřík, Andris – Stodůlka.


Poslední měření sil obou zmíněných celků proběhlo před letošní sezónou v přípravě, ve kterém byli pokaždé úspěšnější Valaši, kteří Slezan porazili 3:1 a 6:1. Nyní však již půjde o body, na zápas se můžete přijet podívat ve středu 6.10. 2021 od 18:30 na zimní stadion v Opavě.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

ODEHRANÝ ZÁPAS

33. kolo | so 22.1.2022

7:2

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

34. kolo | st 26.1.2022

18:30

TABULKA 2. LIGY

1. VAL Valašské Meziříčí 33 133:74 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 32 102:94 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 31 112:116 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. VEL Velké Meziříčí 32 105:124 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 31 86:114 33
Kompletní tabulka