Smolné utkání Valašské Meziříčí. Bobři celý zápas bojovali a a zásluhou trefy Vávry byli velmi blízko zisku veledůležitých třech bodů v boji o play-off, s Opavy ale nakonec o vedení přišli a Slezan ukořistil druhý bod v nájezdech. V dalším klání se představí Valaši znovu doma proti Hodonínu.
2. liga - Východní konference 2022/23, 36. kolo, středa 8.2.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Opava
2:3sn
(1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Vavřík (Báchor, Gabrhelík), 45. Vávra (Finsterle) – 2. Buršík (Kadula, Horný), 58. Malina (Šindelář), rozh. náj. Štěpánek. Rozhodčí: Kapitanov – Klimek, Hladík. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) – Hryciow, Gréč, Holiš, Ďurkáč, Gabrhelík, Báchor (A), Sviták – Vítek, Vávra (A), Křivohlávek (C) – Fencl, Tarnoczy, Andris – Kozubík, Vavřík, Finsterle – Stodůlka, Martiník, Kuchařík.
Opava: Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Štěpánek, Pachula, Ludvík, Thiel, Holík – Věntus, Malina (A), Vojtovič, Káňa (A), Buršík, Beránek, Vašenka, Stuchlík, Danielčák, Krupa, Rousek, Kadula, Horný.

Paradoxně nejdivočejší část zápasu na vstřelené góly započala hned v jeho úvodu, kdy se ve druhé minutě duelu prosadil opavský Lukáš Buršík z dorážky, na jeho zásah ale kontroval krátce po uběhnutí čtyř odehraných minut domácí Michael Vavřík.

První perioda nabízela nadále několik dobrých šancí a bojovný hokej na obou stranách. Za Valašské Meziříčí se do konce první třetiny dostával do slibných šancí veterán Martiník, ani jednu ze svých šancí ale proměnit v gólovou radost nedokázal.

Prostřední část zápasu pokračovala v bojovném nasazení na obou stranách, vstřelené branky se ale diváci ve Valašském Meziříčí nedočkali i přes několik slibně se rozvjíjejících akcí.

Do třetí periody vletěli Valaši odhodlaní urvat ve veledůležitém klání všechny tři body na svou stranu a gólovým nádechem svůj tým k tomu cíli vyslal centr první formace Tomáš Vávra.

Valaši v zápase nadále bojovali jako lvi a těsný náskok zdálo se, že i ubrání. Opava ale po oddechovém čase zásluhou lídra Slezanů Vlastimila Maliny udeřila dvě minuty a dvacet sekund před koncem třetí třetiny.

Prodloužení gól nepřineslo, samostatné nájezdy ale divákům nabídly hned 13. sérií, které musely rozhodnout o vítězi klání a týmu, který si připíše bonusový bod.

Ke vší smůle Valachů se jím stala Opava, které druhý bod za výhru v nájezdech vystřelil Radim Štěpánek.