Valašské Meziříčí čeká naposledy v tomto ročníku jeden z velkých aspirantů na postup Havířov. Tým, který doposud poznal chuť porážky jen pětkrát, z toho pouze jednou bez zisku jediného bodu a s přehledem tak vede tabulku Východní konference se 101 body. Valaši v předešlých zápasech na Azet recept nenašli, jak to bude vypadat tentokrát? Pozor, utkání začíná na středu netradičně v 17:30!

Ofenziva jako víno

Havíři v tomto ročníku nasázeli do sítě soupeřů už 227 gólů, z toho 22 Valašskému Meziříčí, se kterým má pro tuto sezonu jasné skóre 22:3 i s jednou vychytanou nulou. Havířovská ofenziva je naprosto skvělá, v první desítce kanadského bodování se zde nachází 4 její hráči. Bodové produktivitě kraluje Tomáš Franek (39+39), jen o tři body za ním je David Klimša (27+45). Dále se zde nachází Daniel Spratek (16+38) a bývalý kapitán Bobrů Jan Křivohlávek (18+33). Právě poslední dva jmenovaní propojili část své kariéry více či ménHavířě i s Valašským Meziříčí.

Daniel Spratek a Tomáš Franek při zápase ve Valašském Meziříčí.

Ačkoliv Azet letos prožívá snovou jízdu druhou ligou, jeho poslední výhra se nerodila vůbec lehce. Do Gascontrol areny zavítala Technika Brno, jenž Havířovu dokázala už jednou v tomto ročníku zavařit do dotáhla vzájemný zápas do prodloužení, ve kterém byli nakonec úspěšnější modro-bílí (3:2 pp). V pondělní dohrávce 25. kola otevřel skóre hned v první minutě Jiří Karafiát, na to navíc do dalších 4 minut navázal navýšením na 2:0. Brno ještě stihlo snížit na 2:1, Azet si ale gólem v přesilovce ve 2. periodě vzal své vedení zpět. Pak to ale začalo, napřed se Technice podařilo srovnat na 3:3 a pokaždé, když domácí znovu poskočili na rozdíl gólu, ona dokázala jejich náskok dorovnat. O rozhodující trefu na 6:5 se nakonec postaral 8 minut před koncem Šimon Kratochvíl a zbytek utkání si už Havíři zvládli pohlídat.

,,Byl to bláznivý zápas, který měl ale vypadat úplně jinak a měl být naší dominantní výhrou. Měli jsme dobrý začátek, byli silní v útočném pásmu. Kluky jsme upozorňovali na to, že Technika hraje dobře v předbrankovém prostoru, kde jsme si ale právě našim důrazem došli pro dva góly. Poté jsme pokračovali naší hrou v útočném pásmu, už to ale nebylo tolik efektivní a hráli jsme hodně po mantinelech. Ve druhé třetině jsme potřebovali efektivitu zvýšit, bohužel jsme polovinu periody odehráli v oslabení, což Brnu pomohlo se do zápasu vrátit," zmínil v pozápasovém ohlase Jiří Raszka pro klubový web.

Hned 3 góly Havířů padly v posledním utkání z přesilovky, i zde je velká síla slezského celku, neboť využití početní výhody má 12,42 %, což je nejvíce v celé konferenci.

Po zranění se zde pomalu dostává do zápasového vytížení brankář David Sachr (93,38 %, ⌀ 1,97 inkasované branky na zápas), jenž dostal příležitost si znovu zachytat začátkem února proti Šumperku a dále v 35. kole s Technikou a 38. kole se Žďárem nad Sázavou. Do té doby, i v poslední dohrávce patřil prostor mezi třemi tyčemi gólmanovi Danielu Šimonů (92,6 %, ⌀ 2,3 inkasované branky na zápas).

SESTAVA HAVÍŘOVA V POSLEDNÍM UTKÁNÍ: Šimonů (Sachr) – Kunc, Michálek, Valenta (A), Ševčík, Ficek, Vosátko, Havlík – Karafiát, J. Křivohlávek, Klimša (A) – Bednář, Haas (C), Franek – Kratochvil, Spratek, Pawliczek – Pavlík, Ćmiel, Antoníček – Tvrdý.

Valaši bodujú, musí však víc

Valašské Meziříčí bodovalo hned ve čtyřech z posledních 5 zápasů, zapsali si při tom ale prohru v prodloužení s Technikou a s Kopřivnicí. Za tři ale Valaši zvládli utkání se Žďárem nad Sázavou a také naposledy s Havlbrodem, který dokázali venku porazit 6:3. K Velkému Meziříčí se tak Valmez znovu přiblížil na rozdíl pouhých dvou bodů, Horáci totiž naposledy prohráli s Opavou 6:3.

Tahounem kanadského bodování je v posledních zápasech Michal Popelka, který si v dosavadních 6 utkáních zapsal 4 góly a 6 asistencí, proti Rebelům si odnesl statistiku 1+2. Bodově se poslední dobou daří také Lukáši Finsterlemu, jež bodoval hned 6 zápasů po sobě nebo Patriku Golovi, ten před klání se Šumperkem bodoval v 5 zápasech po sobě a skóroval naposledy proti Brodu.

SESTAVA VALMEZU V POSLEDNÍM UTKÁNÍ: Pavlíček (Ševců) – Štach, Hladiš, Liss, Sviták, Baroš, Holiš, Kočí – Kuchařík, Vavřík (A), Stodůlka – Gola, Romančík, Finsterle (C) – Melenovský, Vávra (A), M. Popelka - Kozubík.

39. kolo, II. liga - skupina Východ

AZ Havířov - HC Bobři Valašské Meziříčí

KDY: středa 21. 2. 2024

OD: 17:30

KDE: Gascontrol arena, Havířov

Live přenosy ze všech venkovních utkání Bobrů můžete sledovat na czechicehockey.tv