Druhý liga se pomalu blíží se konci základní části. Bobři mají doposud jasné dvě věci, účast v play-off a to, že ho budou začínat doma. Posledním cílem před vyřazovací částí tak je skončit na prvním místě. Jediným týmem, který Valachy o prvenství může ještě připravit je Nový Jičín. Právě s ním poměří Bobři své síly ve středu 9. 2. 2022 od 18:00 na novojičínském zimním stadionu.


Ďáblové v závodě o čelo tabulky ztrácí, navíc je čeká náročný program

Nový Jičín se musel potýkat s několika odloženými zápasy. V dohrávce v pondělí se ale Bobrům přiblížil na rozdíl jednoho utkání, na dorovnání první pozice jim ale přesto chybí 11 bodů. Je to zapříčiněno hlavně dvěmi posledními prohrami, kdy nejdříve Ďáblové padli 5:4 ve Žďáru nad Sázavou, poté 2:1 v Kopřivnici. Po jednodenní pauze je ve středu čeká střetnutí s Valašským Meziříčí.

Na vrchních příčkách kanadského bodování stojí společně hned několik mužů. Ta nejvyšší patří Jakubu Lehečkovi (7+26), v pořadí za ním jsou Roman Maliník (12+19) a Robin Gebauer (15+10). Z obránců si musí soupeři dávat velký pozor na Jaroslava Tomečku, který má ve statistice +/- velice dobré číslo +10.

Začátkem února porazili novojičínští Plameny ze Žďáru nad Sázavou 7:3, což jim vedle třech bodů přineslo také kladné skóre, které Nový Jičín u svého jména v tabulce neviděl od 1. kola. V tom druhém si totiž z ledu Valašského Meziříčí odvezl prohru 9:0, což jej dostalo do záporných čísel, se kterými se Ďáblové potýkali skoro celou sezónu, a to i když byli v tabulce na prvním, nebo aktuálním druhém místě.

Sestava z posledního utkání: Šimonů (Galuška) – Foltýn, Váňa, Tomeček, Kuboš, Kleiner, Kožený, Holáň – Gebauer, Maliník, Zdeněk, Franěk, Lehečka (C), Hilšer, Konečný, Flok, Sluštík, Káňa, Štefka, Kořenek.


Bobři na dvě prohry zareagovali dvěma úspěchy

Bobři si výhrou v Hodoníně zajistili účast ve vyřazovacích bojích a je už také jasné, že je budou začínat doma. V tabulce východní skupiny mají nyní pohodový náskok, ovšem základní část ještě není u konce. Po dvou prohrách Valaši zabodovali nad Drtiči, které nejdříve porazili 4:2, následně 4:1. ,,Snad jsme ale teď najeli na další vítěznou vlnu a udržíme si ji pokud možno do konce základní části," zmínil v posledním rozhovoru obránce Tomáš Holiš.

Bodování týmu vede s 38 body (13+25) Lukáš Finsterle, který se v posledních zápasech prezentuje hlavně ukázkovými nahrávkami. Společně v druhé formaci s ním nastupuje Jan Křivohlávek (16+17), další produktivní z Bobrů.

Velkou oporu mají Valaši stále v brankovišti. David Sachr ve svém posledním představení opět ukázal své kvality, se současnou statistikou 1,88 inkasované branky na zápas vévodí všem brankářům skupiny Východ.

Sestava z posledního utkání: Sachr (Slovák) – Vosátko, Ďurkáč, J. Jenáček, Holiš, Gabrhelík, Kamas – Kozubík, Vávra (A), Apolenář – Finsterle, Křivohlávek, Andris – Kuchařík, Dobša, Pořický (C) – D. Stodůlka, Vavřík.

Valašské Meziříčí má s Novým Jičínem velice dobrou bilanci. Ve všech případech dokázalo zvítězit. Na úvod ročníku Bobři vyhráli 9:0, poté 7:4, 1:0pp, 7:5 a naposledy 4:3 po nájezdech.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Reportáže
Daniel Gargulák, Jan Kozák | 9. 2. 2022

Bobři v Novém Jičíně neuspěli. Boj o první místo zůstává otevřený

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | út 16.8.2022

18:00

TABULKA 2. LIGY

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 0 0:0 0
2. HBR Havlíčkův Brod 0 0:0 0
3. HAV Havířov 0 0:0 0
4. OPA Opava 0 0:0 0
5. ZNS Žďár nad Sázavou 0 0:0 0
6. NJI Nový Jičín 0 0:0 0
7. VAL Valašské Meziříčí 0 0:0 0
8. KOP Kopřivnice 0 0:0 0
9. VEL Velké Meziříčí 0 0:0 0
10. HOM Hodonín 0 0:0 0
11. MBV Vyškov 0 0:0 0
Kompletní tabulka