V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Přinášíme Vám rozhovor s hráčem, který u Bobrů působil již před několika sezónami, aby formou střídavých startů z Havířova v právě skončené sezóně působil i ve Valašském Meziříčí. Robin Pavlas, útočník, který v dresu Bobrů letos sehrál více jak polovinu utkání základní části, se prosadil v baráži velice důležitou brankou, i díky které Bobři udrželi druholigovou příslušnost pro příští ročník.

Jak se zrodilo tvé působení u Bobrů před sezónou 2013/2014?
Sezónu jsem začal v Havířově, kde mi hlavní trenér řekl, že mám jít hrát druhou ligu. Začal jsem tedy ve F-M, ale během sezóny mě kontaktoval trenér Vavrečka, zdali bych nešel Valmezu pomoct. Po neshodách ve F-M jsem se rozhodnul na nabídku ve Valašském Meziříčí kývnout.

U týmu Bobrů jsi působil již před pár sezónami, pravda, když se týmu dařilo daleko lépe, nicméně byl pro Tebe návrat na Valašsko něčím zvláštní?
Ve Valmezu je to pro každého hráče zvláštní, je to takový domácí klub, kde všichni všechno dělají na 100%, proto jsem také na tuto nabídku kývnul, věděl jsem, do čeho jdu a těšil jsem se na to. Zvláštní to bylo tím, že jsem skoro nikoho z té vítězné party neznal.

V sezóně si nastoupil k více jak polovině utkání, překvapila tě něčím druhá liga ve srovnání s tím, co si zažíval herně v Havířově?
Tak herně mě to moc nepřekvapilo. V Havířově jsme dva roky hráli na špici a dvakrát tuto ligu vyhráli. Musím ovšem říct, že některé mančafty mě mile překvapili. Prostějov jako jasný favorit se rozehrál až v play-off, ale tento mančaft beru, že ve II. lize nemá co dělat, pokud má peníze, tak musí do první ligy. Pro mne milým překvapením byla Poruba, která doopravdy hrála pod trenérem Sršněm výborně, už loni nás v semifinále hezky potrápila. Fandil jsem letos Opavě, přál jsem ji konečně postup do semifinále, ale porazil ji Vsetín, který od nového roku chytl neskutečnou formu.

Který zápas v dresu Bobrů hodnotíš pro sebe jako nejúspěšnější a na který bys nejraději zapomenul?
Nejúspěšnější zápas byl asi pro mne když jsme hráli v Prostějově, myslím že jsme byli ten zápas lepší, ale rozhodl pan rozhodčí, který nás hezky zaříznul, na který zápas bych zapomenul tak je 12:1 na Sareze, tam si s námi dělali co chtěli, absolutně jsme neměli šanci.

V sezóně se v dresu Bobrů objevil i obránce Deutsch a útočník Matějek, kteří svou hrou přinesli oživení týmu, souhlasíš?
Tak kluci jsou šikovní, Zdenda Deutsch je vysoký technický obránce, který umí přitvrdit a myslím, že ještě neřekl poslední slovo v Havířově. Tomáš Matějek je šikovný bruslař a potřebuje hrát seniorskou soutěž.

Po konci základní části tým Bobrů nesehrál měsíc ostrý zápas, byla tak dlouhá pauza pro tebe znát na ledě?
Pro mne určitě ano, parádně jsme trénovali, ale mě první barážový zápas postihla viróza, ze které se mi špatně dostávalo. Já si myslím, že Uničov byl více rozehraný, ale herně jsme byli o kousek lepší a štěstí se konečně přiklonilo na naší stranu.

Jak si se udržoval v kondici, chodil si na tréninky v Havířově s „A“, nebo jsi dal přednost individuálnímu tréninku?
Ano musel jsem být připraven na play-off za Havířov, po konci play-off jsme museli ještě 14 dní trénovat v Havířově, ale dojížděl jsem i na tréninky do Valmezu. Byla potřeba se s týmem sehrát.

Ve druhém barážovém utkání v Uničově jsi se krásně trefil švihem a zajistil tak Bobrům důležitou branku v zápase, cítil jsi, že zápas dokážeme dovést k vítěznému konci i přes nápor domácích ve třetí třetině?
Abych řekl pravdu, tak jsem si myslel, že ten stav 2:0 udržíme déle. Více jsem ovšem věřil za stavu 3:1, poté se Uničov nadechl k náporu, a kdyby vyhrál, tak se asi nikdo nedivil. Před posledním buly říkám Tadeášovi Kunderovi, že by byla sranda, kdybychom dali gól, a asi jsem to přivolal.

Sezónu jsme zakončili baráží, byť vítěznou, nicméně bylo poznat na mužstvu a výkonech přítomnost trenéra Aleše Flašara společně s Honzou Vavrečkou?
pan Flašar byl určitě přínosem, tento krok určitě nebyl krok zpátky. Já si osobně myslím, že pan Flašar není trenérem na druhou ligu.

Je asi ještě brzy, ale co ty a hokej v příští sezóně? Budeš se mu věnovat ještě i jako hráč, nebo jen jako funkcionář?
Pro mne začíná 22. 4. letní příprava v Havířově, kde se pokusím probojovat do týmu, musím zamakat více než loni, kdy jsem to docela podcenil a rezignoval. Když se mi to nepodaří, tak půjdu určitě hrát druhou ligu...

Děkujeme, ať se daří!

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | pá 13.8.2021

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka