Vsetínský Lapač bude krátce z úvodu roku svědkem derby
čtvrtek 31.12.2015 | Richard Müller |

Vsetínský Lapač bude krátce z úvodu roku svědkem derby

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Sotva co vymění fanoušci valašského hokeje kalendáře na zdech, měli by si do nich zapsat důležité datum. Netradičně v neděli 3.1.2016 přijede do nedalekého Vsetína výprava v čele s novým trenérem Davidem Handlem, již podruhé v této sezóně dobývat Lapač. V uplynulé sezóně byli vždy Vsacané nad síly Bobrů a vzájemná bilance z obou utkání je tentokrát na straně domácích. Toto derby na vsetínském Lapači se odehraje v rámci 30. kola ligy od 17:30.

Průběh prosince nebyl pro Bobry nikterak příznivý. Po výhře nad Kopřivnicí přišla k soutoku Bečev série tří proher v řadě, kterou přerušili modrobílí až v předvánočním zápase na ledě Opavy. Výhru ale nedokázali zopakovat před domácími fanoušky, ba naopak utkání s Hodonínem mohlo pro soupeře znamenat vítězství s dvouciferným počtem gólů. Hodonín nakonec rozdrtil Bobry 9:0. Bobrům nezbývá nic jiného, než předvést ve Vsetíně slušný výkon a alespoň ukázat svým fanouškům bojovnost a nasazení. Bobrům patří v tabulce 11. místo se ziskem 23 bodů.

Bude to stará otřepaná fráze, ale derby nemá favorita.

Vsetínští mohou být s průběhem sezóny vesměs spokojeni. Svěřenci trenérského dua Jenáček - Hlobil hrají, až na pár klopýtnutí, velmi dobrý a pohledný hokej. Jediným týmem, na který nemají ve své hokejové kuchařce recept, je Frýdek-Místek. Nebýt zápasu s tímto týmem, měli by hokejisté Vsetína na kontě šest výher v řadě. Řádění žluto-zeleného komanda pocítila nejvíce na vlastní kůži Karviná, která od nich na domácím ledě inkasovala deset branek. Mezi tahouny manšaftu patří zajisté gólman Petr Hromada (90,43%). Nejvíce gólů vstřelil Jan Kolařík (22+18) a nejvíce asistencí má na kontě Daniel Vaněk (12+24). Obranu Vsetína táhne Radim Tesařík (5+23). Opomenout bychom neměli ani schopnosti forvarda Františka Zúbka (13+20), který v rozhovoru před utkání řekl: "Bude to stará otřepaná fráze, ale derby nemá favorita. I když teď jsme druzí, takže bychom měli vyhrát za tři body a to bezpodmínečně. Ten zápas budeme chtít určitě vyhrát". Jeho slova jen potvrzují to, co je většině známo. Čeká nás opavdu zajímavý hokej, ve kterém si soupeři nenechají nic zadarmo.

Statistika týmu:

Vsetín - Břeclav 5:2
Vsetín - Kopřivnice 7:4
Frýdek-Místek - Vsetín 5:3
Vsetín - Poruba 6:3
Karviná - Vsetín 1:10

Umístění: 2.
Body: 62 Skóre: 134:79

Soupisky obou týmů z minulého kola:

HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydržel (Sekula) – Franek, Kovář, Kaluža, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík – Podešva, Sprušil (A), D. Varga, Studený (A), Kubo, Pořický, Mi. Varga, Kuchta, Kývala, Ma. Varga, Martiník (C), Baroš

VHK Vsetín: Hromada, (Plšek) – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ostrčil, Žák, Ambruz, Hryciow – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Vítek, Kajaba, Vávra, Finsterle, Abdul, Hrazdira, Hruška, Ondráček

Nominace rozhodčích:

Koziol – Vengřín, Gančarčík

Textový on-line přenos:

Pro ty, kteří se nedostanou na stadion je připraven online přenos - onlajny.cz
 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS