Hokejistky Valašského Meziříčí i přes bojovný výkon nakonec ani druhé utkání kvalifikace o postup do extraligy žen nezvládly a prohrály doma s Roudnicí nad Labem s rozdílem dvou branek. Skóre otevřela hned ve 3. minutě roudnická Kateřina Bergerová, Valaškám se ale ve 25. minutě podařilo srovnat. Domácí mohli ze strany domácích hráček vidět mnoho šancí, avšak valašskomeziříčským ženám se dlouho nedařilo vstřelit další branku. Po uplynutí půle klání se Roudnici podařilo navýšit na 3:1, v 58. ještě Valašky díky gólu Elišky Veselé snížily na rozdíl gólu a naděje tak stále žila. Roudnice však nakonec využila po povolání gólmanky Barochové na střídačku prázdné valašské svatyně a navýšila na konečných 4:2. Hokejistky Valmezu tak končí v sezoně 2023/2024 v I. lize na druhém místě a do extraligy postupuje vítězná Roudnice. Sláva vítězům a čest poraženým.
1. liga žen - skupina B, KF2, sobota 23.3.2024, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Roudnice nad Labem
2:4
(0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 25. Baslová (Sovjaková, Mičulková), 58. Veselá (Barochová) – 3. Bergerová (Richtrová), 32. Malá (Ulbrichtová, Mertová), 55. Vaňková (Mynaříková), 59. Hujová. Rozhodčí: Bambuch - Marek, Kamas. Vyloučení: 3:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 140. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
Valašské Meziříčí: S. Barochová (Kleniarova) — Sovjaková, Crhová, Maliňáková, Kočí, L. Vávrová, Mošťková, Modláková, Holubcová — Baslová, Mičulková, Křenková, L. Barochová, Sadílková, Lyčková, E. Veselá, N. Veselá, Urbánková, Šimčíková.
Roudnice nad Labem: Ortová (Dudková) — Hujová, Mertová, Vltavská, Bergerová, Jirotková, Richtrová, Panešová — Vaňková, Mynaříková, Plocková, Voldřichová, Beránková, Simiková, Zimová, Malá, Ulbrichtová, Louthanová, Čížková.