Bobři mění svoje nejužší vedení. Z pozice předsedy výboru odstoupil na konci jara dlouholetý činovník Tomáš Vašica, jehož ve funkci během letní odmlky nahradil Jakub Mocek, bývalý hokejový gólman pocházející z Valašského Meziříčí, který se oficiálně postavil do čela klubu v průběhu srpna. Primárními úkoly nového vedení jsou zkvalitnění mládeže a prezentace klubu.


Dosavadní končící předseda Tomáš Vašica se rozhodl po uplynulé sezóně nepokračovat v roli šéfa klubu a výbor zapsaného spolku HC Valašské Meziříčí 2005, který má na starost řízení a chod celé organizace Bobrů, zvolil na pozici nového předsedy valašskomeziříčského bývalého brankáře Jakuba Mocka. V současnosti se tak nejvyšší řídící orgán klubu skládá z předsedy Jakuba Mocka, dále nového místopředsedy Zbyňka Šimčíka a dalších čtyř členů, jimiž jsou Ondřej Kubla, Pavel Vanduch a Jan Kramář a Michal Václav.

Dnes už bývalý předseda klubu Tomáš Vašica skončil na vlastní rozhodnutí po pěti letech ve funkci od června postupně předával agendu nově zvolenému vedení. „Tomáši Vašicovi zcela jistě patří poděkování za odvedenou práci a úsilí, se kterým v posledních letech vedl hokejový klub a pomohl s jeho finanční stabilitou,” říká na adresu svého předchůdce Jakub Mocek.

Pod šestičlenný výbor v čele s Mockem spadá organizační struktura, která se postupně buduje a její transparentní představení je jedním z prvních cílů, které si nový předseda klubu vytyčil.

Nové vedení klubu si již tyčí první cíle. Jednou ze dvou hlavních oblastí je marketing a prezentace klubu. „To, jakou má klub pověst, je pro nás velmi důležité a nyní věnujeme maximální úsilí, abychom nastartovali značku a oživili pověst hokeje ve Valašském Meziříčí. Zcela otevřeně říkám, že chceme dostat fanoušky zpátky na zimák a uvědomujeme si všechny aspekty toho, co se musí stát,” přibližuje Mocek. Konkrétnější ale zatím nechce být a slibuje, že první střípky zaznamenají fanoušci Bobrů již brzy.

Druhou, ještě podstatnější oblastí, je mládež. „Jednoznačně musíme zapracovat na zkvalitnění mládeže, a to od našeho trenérského týmu až po komunikaci s rodiči a budování zázemí pro mladé hokejisty. Právě stav mládeže a její zlepšení byl důvodem, proč jsem se rozhodl se o pozici předsedy klubu ucházet,” dodává Mocek.

Za celý klub HC Bobři Valašské Meziříčí ještě jednou děkujeme Tomáši Vašicovi za řízení hokejového klubu v uplynulých letech, jeho nasazení a obětavost i v časech, kdy se musel klub například potýkat s koronavirovou pandemií a jejími následky. Také díky němu může odkaz hokeje pokračovat ve Valmezu i nadále. Přejemu mu hodně štěstí v jeho dalších činnostech!

Nové vedení a management klubu

Předseda: Jakub Mocek
Místopředseda: Zbyněk Šimčík
Členové výboru: Ondřej Kubla, Michal Václav, Pavel Vanduch, Jan Kramář
A-tým: Lukáš Plšek (sportovní manažer), Richard Müller (manažer A-týmu), Jan Kozák (vedoucí mužstva)
Šéftrenér mládeže: Zbyněk Mařák

ODEHRANÝ ZÁPAS

1. kolo | so 23.9.2023

4:6

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

2. kolo | st 27.9.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. NJI Nový Jičín 1 7:1 3
2. HVY Vyškov 1 8:5 3
3. TEC Technika 1 6:4 3
4. ZNS Žďár nad Sázavou 1 6:4 3
5. HAV Havířov 1 3:1 3
6. OPA Opava 1 2:1 3
7. HBR Havlíčkův Brod 1 1:2 0
8. SUM Šumperk 1 4:6 0
9. VAL Valašské Meziříčí 1 4:6 0
10. HOM Hodonín 1 1:3 0
11. KOP Kopřivnice 1 5:8 0
12. VEL Velké Meziříčí 1 1:7 0
Kompletní tabulka