Jako trenér staršího dorostu má na starost líheň pro A-tým Bobrů. Z jeho loňských, respktive současných, svěřenců už okusili atmosféru druhé ligy například gólman Evžen Oczadly, Lukáš Pernický, Šimon Kuchařík nebo Tomáš Andris, jenž se mezi seniory zabydlel nastálo. Se svým mužstvem postoupil v letošní sezoně do bojů o extraligu, ve kterých chtějí ambiciózní celky co nejvíce potrápit. Jak shrnuje prozatimní výsledky Jaroslav Pokorný?

Pane trenére, jak byste zhodnotil dosavadní výkony staršího dorostu?
Předsezonní cíl byl postup do nadstavbové části mezi týmy, které budou bojovat o Extraligu. To se povedlo, proto můžu hodnotit výkon týmu kladně. Samozřejmě to není ideální, ale myslím si, že přestože jsme odehráli sedmdesát procent utkání ve dvanácti či jedenácti hráčích, to není špatné.

Jak si vede dorost v porovnání s loňskou sezonou?
Dle mého názoru se nám tato sezona daří víc, pokud se budeme bavit o výsledcích. Ty výhry jsou o to cennější, když nás je opravdu málo, oproti soupeřům. V loňské sezoně jsme měli kádr širší, proto třeba oproti letošku bylo větší nasazení v tréninku a také, jak se říká, větší boj o fleka. Kdyby to tak bylo i letos, myslím si, že bychom hráli určitě lépe. Loni jsme byli nováčci a v první lize se rozkoukávali.

Několik hráčů od vás (Oczadly, Andris, Kuchařík) už nakouklo do A-týmu, motivuje to vaše svěřence k větší snaze?
Ano, je to tak, a je to určitě dobře. Je vidět, že opravdu něco děláme. Dostat se do A-týmu by měla být pro každého mladého hokejistu motivace, ovšem jestli tomu tak je v mém týmu, si nejsem jistý, je to individuální.

Jaké máte cíle do blížícího se konce sezony?
Uhrát co nejlepší výsledky a nezkazit si dojem z dobře odehrané sezony. Také chceme ještě potrápit týmy, které se perou o extraligu.

Je něco, za co byste chtěl svůj tým pochválit?
Určitě za to, jak zvládají velkou porci zápasů v tak omezeném počtu. Výsledky jsou slušné a je to práce celého týmu. Avšak pravda je, že tým musí mít v prvé řadě dobré golmany. My je máme (Janoško, Oczadly). Oczadly je podle mě jeden z nejlepších brankářů v soutěži, ve spoustě zápasů nás podržel.

Na čem naopak musí zapracovat?
Zapracovat musí na herních činostech jednotlivce! Tam oproti nejlepším týmům v soutěži opravdu zaostáváme. Ale je to jen o tréninku, a ne vždy k němu hráči přistupují na sto procent. Opět v tom ale hraje roli počet, hoši si jsou jisti, že budou hrát a nejdou do všeho naplno. Bohužel nejde vytvořit konkurenci a někteří kluci to mají jako kroužek.

S kolika hráči můžete počítat do další sezony, popřípadě odkud mužstvo doplňujete?
Tým je doplněný o několik hráčů Vsetína a Rožnova, ale většinu tvoří domácí hráči. Co se týče další sezony, to je spíše otázka pro vedení klubu.

Myslíte si, že úroveň meziříčské mládeže odpovídá možnostem a zázemí klubu, a co by se mělo podle vás zlepšit?
Nemůžu tohle hodnotit za ostatní trenéry. Pokud budu mluvit pouze o starším dorostu, tak na to, jaké mají podmínky, hrají docela slušně.ODEHRANÝ ZÁPAS

1. kolo | so 23.9.2023

4:6

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

2. kolo | st 27.9.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

Tabuka zatím není k dispozici.
Kompletní tabulka