V předsezónním rozhovoru tentokrát přišla řada na trenéra nově se tvořícího týmu dorostu, Jaroslava Pokorného. Tento trenér valašskomeziříčským fanouškům není nikterak neznámý, neboť ještě v době nezastřešeného zimního stadionu působil právě jako hráč u týmu mužů. Jaké jsou jeho vyhlídky s týmem pro nadcházející sezonu? Proč opustil z pozice trenéra konkurenční Vsetín? Jaký má názor na myšlenku VHK o vytvoření celoregionálního mládežnického týmu? I na tyto velice zajímavé otázky můžete nalézt odpověď v následujícím článku.

Jak hodnotíte trenére zpětně s odstupem několika měsíců loňskou sezónu u juniorského týmu?
V začátku, když jsem tým přebiral, jsem byl obeznámen manažerem Bobrů, Petrem Kovářem, že je potřeba tým složit tak, aby bylo s kým hrát. Měli jsme hodně mladých hráčů a necelá polovina byla na hostováni z VHK Vsetin. V prvni polovině krajské ligy jsme byli poslední, hlavně diky přistupu hráčů k tréninkům. Pak jsme s asistentem Pernickým museli hráčům zdůraznit, že i v krajské lize je potřeba trénovat. Pochopili a na konci sezóny jsme byli v polovině tabulky.

Letos se Bobři musí obejít bez juniorského týmu, přesunul jste se k mladšímu dorostu, co od hráčů očekáváte?
Poopravil bych to trošku. Nejedná se o mladší dorost, ale jen o dorost, který bude hrát krajskou ligu dorostu. Od hráčů očekávám hlavně poctivý přístup k tréninkům i zápasům. Pokud se netrénuje řádně, poctivě a v co největším počtu, nemůžeme očekávat výsledky.

Se kterými soupeři se budete v rámci soutěže potkávat?
Soupeře zatím neznáme, na svazu se teď rozhoduje podle přihlášek v soutěži, kdo a s kým bude v sezóně hrát.

Máte v hledáčku jako trenér nějakého dalšího hráče, kterého byste chtěl mít v týmu dorostu?
V hledáčku žádné hráče nemám. Budu se snažit pracovat s klukama co mám k dispozici. Hlavně chci, ať hrají všichni pokud budou mít správný přístup. Jde o to dobře reprezentovat klub i město, ale i o to, ať se kluci věnují sportu a ne jiným lákadlům dnešní doby.

Jak se připravujete s mladými valašskomeziříčskými hokejisty na sezónu, která se blíží?
Měli jsme letní připravu převážně na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí v rámci května a června. Byl jsem mile překvapen, v jakém počtu kluci chodili a trénovali. Snad jim to vydrží i nadále. 1.srpna vyjedeme na led a začne nám spousta tvrdé práce. Chceme odehrat i nějaké přáteláčky tak, aby jsme měli i herní praxi.

Kolik hráčů je momentálně u vaší věkové kategorie?
Momentálně mám v kádru 18 hráčů a 3 gólmany. Z toho je 8 hráčů ročník 99,tzn. že patří ještě do kategorie starších žáků. Liga dorostu se letos bude hrát s ročníky 96,97,98, tak budeme mít zřejmě nejmladší kádr. I přesto se budeme snažit být důstojnym soupeřem každého týmu, se kterým se setkáme.

Dříve jste působil u mládeže na Vsetíně, nyní už trénujete Bobry, proč ta změna?
Proč změna? Nebudu chodit kolem horké kaše. Na Vsetíně jsem působil 7 sezon, s vyjímkou sezony 2009-2010, kdy jsem trénoval hokejbal, konkretne starší žáky HBC Vsetín, se kterýma jsem získal titul mistra České republiky. Po sezóně 2010-2011 si mě zavolali pánové z vedení VHK Vsetín a sdělili mi, že pokud odejde můj syn Dominik do Sparty Praha,od které dostal nabídku, tak už nemám v klubu práci! Takže jsem byl volný a díky J. Šilhanovi, který se o mně zmínil manažerovi Bobrů, mám práci teď zde. Nešel jsem do neznámého prosředi, jelikož jsem zde dlouhé roky hrál za "A" tým. Rovněž jsem byl rád, že můžu obnovit spolupráci s J.Šilhanem, se kterým jsem působil na Vsetině a který je jeden z nejlepších trenérů žáků, které znám. Jeho výsledky hovoří za vše. Takže jsme teď, i když vsetiňáci ve službách Bobrů. Budu se snažit pro tento klub pracovat jak nejlíp umím. Navíc mám nově v kádru svého druheho syna Jakuba, který chytá a jsem za to rád.

Vedení VHK nahlas uvažuje o vytvoření regionálního celku mládežnických družstev, myslíte si, to je to dobrá myšlenka?
S vedením VHK jsem o tom hovořil, konkrétně s Danem Tobolou, který rovněž hrával za Valašské Meziříčí. Můj názor zná a ja ho nechci zde ventilovat. S našim manažerem jsme o tom rovněž diskutovali a máme na to stejný názor.

Nejmenší družstva Bobrů ale pravidelně bodují a vítězí nad svým rivalem ze Vsetína, nebylo by to případně ve vašich očích spíše pro Valmez krokem zpět?
To, že Vsetín porážíme je spíš výsledek práce trenérů žáků a hlavně přístup hráčů samotných. My víme, proč se tak děje a že Vsetin s námi prohrává v těchto kategoriích je spiše otázka pro vedeni VHK, ale jinak se samozřejme se Vsetínem nemůžeme rovnat v dorosteneckých a juniorských kategoriích, kde je práce trenérů a hráčů na velice dobré extraligové úrovni.

Co očekáváte od sezóny 2012/2013, na kterých místech v tabulce se chcete pohybovat?
Každý trenér chce být s týmem v tabulce co nejvýše. Reálně to uvidíme až v sezóně. Jak už jsem řekl, budeme mít zřejmě nejmladší kádr v soutěži, ale to neznamená, že se na to budeme vymlouvat. Budeme pracovat, co nejlépe umime a s jakým výsledkem, to se uvidí.

Máte v týmu především mladé hráče, vidíte v některých hráčích evidentní hokejový posun nahoru třeba výhledově postupně až do "A" týmu?
To je u těchto hráčů těžké hodnotit. Byl bych rád především, kdyby se mi podařilo vychovat nějaké hráče pro dorosteneckou nebo juniorskou extraligu, kteří by nastoupili třeba za Vítkovice, Třinec, Vsetín. Samozřejmě by bylo hezké, kdyby v áčku Bobrů v budoucnu našlo uplatnění co nejvíce odchovanců.

Na které hráče budete v sezóně spoléhat nejvíce?
Budu spoléhat na celý tým. Jsme v začátku, ale budu očekávat od starších hráčů , že tým budou táhnout hlavně oni a těm mladším budou příkladem. Hlavně chci, ať je zde parta, jelikož lední hokej je kolektivní hra.

Vzpomínáte si ještě na vaše působení v dresu Valašského Meziříčí pod "otevřeným nebem"? Jména jako Vy, Dědek, Neumann, Novosad, Zbořil, Fojtů, Kanitra, Fišer, Kubo, Richter,Neliba...i to byly jména, který se proháněla po kluzišti, jste stále s některými v kontaktu?
Kromě Honzy Neliby se potkávám se všema, protože jsou to většinou vsetíňáci. S některýma z nich si chodím, když mi zdraví dovolí, čutnout fotbálek a hokej. Byly to pěkné roky mého hokejoveho zivota.

Se kterými hokejisty se vám v té době hrálo nejlépe?
Bylo mi víceméně jedno, s kým hraju, od toho byli trenéři. Každý rok tam bylo hodně šikovných hráčů. Kdybych měl být konkretní, s kým jsem si po hokejové stránce nejvice rozuměl, tak to byl Marek Mikula, Zdeněk Galda a později Dan Tobola a Martin Novosad. Valmez jsem si zvolil z toho důvodu, že je to nejblíže ze Vsetína a měl jsem tam v té době nejvíce spoluhráčů z dorosteneckých let.

Zkuste několika slovy říci prosím, proč je dobré hrát hokej a především u Bobrů.
Hokej je nejkrásnější kolektivní hra, proto je skvělé ho hrát. Je to především sport a tomu by se měli kluci věnovat od malička ať už je to hokej nebo jiný sport. V dnešni počítačové době je tomu ale jinak, je to hlavně o rodičích k čemu děti vedou. A proč u Bobrů? je to sice malý klub ale s dobrým zázemím, ať už materiálním, tak trenérským. Poslední roky je zde žákovský hokej na vzestupu a byl bych rád, aby co nejvice kluků našlo k nám na zimák cestu a bavili se sportem.

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | st 26.6.2024

17:00

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka