Hokejově vyrůstal v Kroměříži, následně se přesunul ke zlínské a vsetínské mládeži. Za prvoligový tým ze Vsetína si připsal tři starty, poté následovalo jeho angažmá u Bobrů. Ve Valašském Meziříčí nyní prožívá velký vstup do dospělého hokeje, sbírá více jak bod na zápas a patří k výrazným tvářím Valachů.

Kubo, pro začátek možná menší představení pro fanoušky. Kdo tě přivedl k hokeji?

Poprvé mě k němu přivedl v Kroměříži můj táta, ale abych byl upřímný, nebyl to jediný sport, který jsem zkoušel. Chodil jsem taky na fotbal, ale nakonec zvítězil hokej.

Hrál jsi již kraj, druhou i první ligu. Jaký hlavní rozdíl v soutěžích jsi poznal?

Rozdíl mezí těmi dvěma vyššími je za mě veliký, hlavně silově a v rychlosti. Ale úroveň druhé ligy není vůbec špatná, hraje tady hodně zkušených hráčů. S nižší krajskou ligou se to zase moc srovnávat nedá, tam se hraje spíš hlavou, než rychlostí. Ale na to období velice rád vzpomínám, byl jsem moc rád, že jsem dostal jako 16 letý dorostenec šanci. Beru to jako moc velkou zkušenost a krok dál.

První možnost v sestavě Bobrů jsi dostal během přípravy, v lize poté v září proti Opavě. Co sis od svého nového angažmá sliboval?

Doufal jsem, že dostanu svou šanci a nakouknu pořádně do dospělého hokeje. Hlavně taky, že získám nové zkušenosti a posunu se herně dál. Jsem tak teď rád, že můžu Bobrům pomoci nějakým tím kanadským bodem.

V jakém zápase jsi se prozatím cítil nejlépe a naopak, s kým se ti moc dobře nehrálo?

Myslím, že to bude ten proti B týmu Komety, dvakrát jsem skóroval. Byl jsem opravdu moc rád, že jsem se prosadil už v druhém zápase, navíc proti takto silnému soupeři. Nejhůř se mi prozatím hrálo asi proti Velkému Meziříčí, hodně to vzadu zavřeli a jen čekali na naše chyby, aby se potom mohli posunout zase dopředu.

Postupně jsi si vybudoval místo v prvním útoku Valmezu, jak se ti hraje po boku Tomáše Vávry nebo Jiřího Goiše?

Velké díky za mě patří trenérovi, který mi dává tolik času na ledě. S kluky se mi hraje moc dobře, mají za sebou hodně zápasů jak v první, tak druhé lize. Jsem tak moc rád, že mohu nastupovat právě s nimi. Dávají mi hodně rad, je potřeba si to vše správně vzít a potom to přenést do hry. Hlavně jsem se díky nim naučil mít lepší přehled ve hře, což mi teď moc pomáhá, když se chci ve druhé lize prosadit. Během přípravy jsem hrál s Lukášem Finsterle a Honzou Křivohlávkem, i s nimi se mi hrálo velice dobře.Jakub Apolenář v domácím zápase s Velkým Meziříčí. Vzadu jeho spoluhráč David Vosátko, taktéž součástí jak bobří, tak vsetínské soupisky.

V čem by jsi se chtěl zdokonalit a jaké jsou naopak tvé silné stránky?

Pokud chci hrát první ligu, což je také prozatím můj nejvyšší cíl, tak asi ve všem. Silnou stránkou je u mě docela slušná střela tahem, nejlíp se mi tak střílí z mezikruží, nebo pravého kruhu.

S kým si v kabině nejvíc rozumíš?

Nejvíc si rozumím s mladšími kluky, se kterými jsem hrál v mládežnických kategoriích nebo různých výběrech. S Filipem Weintrittem a Davidem Kozubíkem jsem hrával ve Zlíně, s Michaelem Vavříkem poté ve Vsetíně. Jiné kluky znám zase jako soupeř, když jsem proti nim hrával.

Jak hodnotíš poslední utkání s Opavou? Ve třetí třetině se vám vše oproti posledním zápasům zkomplikovalo, když soupeř dorovnal. Ale nakonec jste stav opět dokázali vrátit na svou stranu. Co bylo podle tebe příčinou té nepovedené části utkání?

Jsem za tým hodně rád, že jsme udrželi všechny tři body doma. Slezan byl hodně nepříjemný, hráči jsou hodně silní na puku, hlavně dokázali využít snad každého našeho zaváhání. Soupeři jsme dali až moc šancí před našim brankářem, často jsme před Jirkou Slovákem nechali jednoho hráče, který s tím už tolik nenadělal. Ale my jsme se poté hecnuli a nakonec skóre zase vrátili na svou stranu. Klíčem k úspěchu rozhodně bylo, že jsme dokázali využít našich přečíslení a z nich následně opavskou branku ohrozit.

Jak se ti hrálo osobně? Co Lukáš Finsterle, se kterým jsi nastoupil v formaci?

Hrálo se mi velice dobře, byl jsem v dobré náladě a doufám, že to bylo poznat i na ledě. S Lukášem se mi hrálo společně v lajně výborně, je to hodně zkušený hráč, který taky už má něco za sebou a jsem rád, že mohu nabrat i nějaké zkušenosti i od něj.


Kuba v utkání s Kometou Brno B, ve kterém si připsal své dva první góly v dresu Valašského Meziříčí.

ODEHRANÝ ZÁPAS

0. kolo | st 26.6.2024

1:2

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

1. kolo | st 18.9.2024

 

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka