Do Valašského Meziříčí zavítalo před začátkem sezóny několik nových mladých hráčů. Mezi nimi byl také rodák ze Zlína David Kozubík, který tak sbírá své první zkušenosti v hokeji mezi dospělými.


David Kozubík hokejově vyrůstal v nedalekém Zlíně, kde také udělal své první krůčky na ledě. ,,K hokeji mě převedl můj táta, nejdříve jsme spolu chodili na veřejné bruslení, potom jsem začal chodit do přípravky. Hodně mě to bavilo, byla to asi jedna z mých největších motivací. Často jsem se jako malý chodíval dívat na extraligu, to mi taky hodně dalo a moc jsem se přiučil. V juniorce už ale toho času tolik nebylo," Vzpomíná na své začátky u Beranů, s kterými prošel všemi kategoriemi až právě do juniorského týmu.

Řada jeho bývalý spoluhráčů nyní nastupuje za Zlín v české nejvyšší soutěži, ovšem situace tam není úplně dobrá. Berani jsou pár zápasů od konce základní části poslední a to tak znamená, že by pro další ročník přišli o svou extraligovou příslušnost a hráli by 1. ligu. ,,Tým mají za mě dobrý, ale vůbec jim to nejde. Nevím moc, čím to může být." Posteskl si David Kozubík.

V juniorské době také poprvé okusil druholigový hokej, když si jej na jedno utkání vytáhli hodonínští Drtiči. ,,To bylo dva roky nazpět. Šel jsem tam z juniorky na zkoušku, střídavé starty. Kouč u Beranů mi jednou řekl, že tam mám jet na trénink, kde mi potom řekli, že hned nastoupím do zápasu s Kopřivnicí. Hodonín se ale už později neozval, asi jsem nebyl dobrý," pousmívá se Kozubík, který při svém debutu v 2. lize dokonce skóroval, ovšem na další příležitost mezi dospělými si musel ještě chvíli počkat.

Tou bylo právě angažmá u Bobrů. Hlásil se zde ještě v předešlém ročníku, ve kterém Valaši odehráli pouhá čtyři utkání. ,,V minulé sezóně jsem byl ve Valmezu jednou na tréninku, na zkoušku. Potom jsem se po sezóně ozval, jestli bych tady nemohl zkusit letní přípravu a nakonec to vyšlo a zůstal tu. Jsem tady hodně spokojený," pochvaluje se nakonec Kozubík svou využitou příležitost. Kdo ale ví, pokud by nebyla minulá sezóna předčasně ukončena, mohl dres Bobrů oblékat už dříve.

Své šance si velice váží a i za faktu, že by nemusel dostávat třeba tolik prostoru, cíl byl jediný. ,,Chtěl jsem se dostat do týmu. Přijal bych jakoukoli pozici, která by se mi nabídla. Ale hlavně jsem se chtěl zkusit prosadit."

Z počátku si musel mladý forward svou nynější pozici poctivě vybojoval, v posledních utkáních ale svými góly i asistencemi napomohl k důležitým výhrám. V klání se Žďárem nad Sázavou, který Valaši ovládli 6.0 dokonce zaznamenal 2 góly. ,,Dostal jsem velký prostor od trenérů za což jsem moc rád. Ale na individuální body se moc nedívám, hlavní je, že se daří týmu a že sbíráme body jako celek," hodnotí Kozubík.

Bobři mají za sebou nyní 34 utkání s bilancí 23 výher a 11 proher, což je stále nejlepší statistika ve východní skupině. Máme v kabině klid, panuje tady velká pohoda, žádný nátlak, máme super kolektiv. To se potom hodně odráží na naše výsledky. I když tedy, posledně s Opavou nám to bohužel nevyšlo," posteskl si David Kozubík, ale přesto věří, že se Bobři do závěrečných zápasů v základní skupině z chyb poučí a nastartují novou řadu výher.

V předešlých dvou utkání nastoupil v první formaci společně s dalším zlínským odchovancem Adamem Bachánkem. ,,S Adamem se samozřejmě známe, působili jsme spolu do dorostu, ale moc zápasů jsme po boku neodehráli. Hrával jsem spíš s Filipem Weintrittem, který je u Bobrů teď taky, ale spolu jsme tady prozatím v jedné lajně ještě nenaskočili. Zmiňuje forward Bobrů a věří, že si se svým kamarádem zase někdy společně zahraje. Při svém příchodu zde ale moc dalších hráčů neznal, se spoustou z nich se potkal úplně poprvé. ,,Jak jsem tu přišel, tak jsem se předtím znal jen s Filipem a Kubou Apolenářem." Proti němu David nastupoval v mládeži, stejně tak jako proti brankáři David Sachrovi ve valašském derby Zlína proti Vsetínu.

David má teprve 20 let, velkou část kariéry ještě před sebou. Proto je zřejmé, že by dále rád okusil i jinou českou soutěž. ,,Chtěl bych se po hokejové stránce hodně zlepšit, nabrat nějaké zkušenosti a porvat se o Chance ligu, nebo nějakou vyšší soutěž," zakončuje rodák ze Zlína.


NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | st 26.6.2024

17:00

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka