V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V termínu 24. 3 a 25. 3. 2012 proběhl kvalitní turnaj za účasti sedmi mužstev. Po bojovném výkonu jsme obsadili velmi pěkné druhé místo. Zápasy se hrály na 2 x 20 min hrubého času a za fauly se nařizovalo trestné střílení. Celkem jsme sehráli šest utkání, po třech, každý den. Již první den turnaje se projevila štíhlost našeho kádru. Na dva hráče prostě turnaj hrát nelze. Další slabina se projevila hned po soupeřově střelbě. Od některých hráčů čekat zázraky nemůžeme, někteří hráli lépe, někteří hůře, někteří vůbec. Výkony hráčů byly rozdílné a těžko se hodnotí, neboť každý přispěl svou troškou k zisku medaile. Druhé místo bych považoval za velký úspěch, který nikdo z nás nečekal. K prvnímu místu nebylo daleko, bohužel v klíčových zápasech selhali hráči, na které se nejvíc spoléhalo. Se Šumperkem klesl hluboko pod svoji výkonnost i brankář. V dovednostních soutěžích na rychlost nám udělali radost Matěj Sviták a Vojta Frieb čtvrtým místem. V nájezdech to byla katastrofa. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Lukáš Adámek.

Sestava: Petr Grygar - Matěj Sviták, Lukáš Ondřej, Richard Vávra, Štěpán Smejkal, Lukáš Adámek, Erik Siner, Erik Nevrla, Adam Pobořil, Marek Hrabovský, Vojta Frieb, Radim Převor, Břeťa Hruška

Valašské Meziříčí - Havířov 5:4
V prvním zápase nás čekal neznámý soupeř. V nepohledném a nepřesném utkání vsítil první branku Erik Siner. Druhou branku vsítil opět Erik. Soupeře jsme v této fázi prakticky nepouštěli na dostřel naší branky. Když Lukáš Adámek vsítil třetí branku, utkání směřovalo do vítězného konce. Ovšem co nastalo, ve druhé třetině bylo totální temno. Soupeř zaslouženě otočil skóre a pět minut před koncem šel do vedení. V závěru jsme zázračně otočili skóre góly Vojty Frieba a Lukáše Adámka. Mnozí z nás si oddechli, ne ovšem nadlouho.

Valašské Meziříčí - Letňany 4:4
Jestli první utkání bylo nepohledné, tak nevím jak nazvat tuhle bídu. Soupeř lépe bruslil, snažil se kombinovat. Naše vození puku slavilo úspěch již ve třetí minutě, kdy se prosadil Lukáš Adámek. To bylo na dlouho z naší strany vše. Když se k tomu přidal nejistý gólman, skóre 1:3 nebylo překvapivé. Obrana kupila jednu chybu za druhou a to zejména zkušenější hráči. Naštěstí odehrál dobrý zápas Erik Siner a dvěma zásahy nás vrátil do hry. Další chyba obrany znamenala opět vedení Letňan. Gól Matěje Svitáka přinesl už jen vyrovnání. Velká škoda, zbytečně ztracené body a odfláklý výkon.

Valašské Meziříčí Šumperk B 7:2
V posledním dnešním utkání nás čekalo domácí béčko. Domácí šli hned v úvodu do vedení, ale pěti góly v řadě jsme zápas pevně opanovali. Soupeř působil odevzdaně a utkání se v poklidu dohrálo. Tři branky vstřelil Lukáš Adámek, po jedné Matěj Sviták, Radim Převor,Erik Nevrla a Vojta Frieb.

Valašské Meziříčí - Šumperk 5:7
V prvním nedělním utkání nás čekal nejlepší soupeř. Ve čtvrté minutě byl hrozivý stav 0:3. Po oddechovém čase jsme se dostali opět do hry a Vojtovi Friebovi se podařilo snížit. Domácím se z ojedinělé akce podařilo těsně před koncem první třetiny vstřelit čtvrtou branku. Když vstřelil další branku Lukáš Adámek, začali jsme domácí jasně přehrávat a další branka Erika Sinera byla vyústěním našeho tlaku. Soupeř sice opět utekl na dvojbrankový rozdíl, ale Lukáš Adámek snížil a soupeře jsme začali drtit. Po gólu od modré v podání Matěje Svitáka jsme začali šahat po vítězství. Zbytečným faulem jsme soupeři darovali trestné střílení, které nejužitečnější hráč turnaje proměnil. Sedmý gól dali domácí v poslední minutě do prázdné branky. Kluci zaslouží obrovskou pochvalu, sehráli jsme opravdu velmi dobré utkání. Kvalitní soupeř nás přinutil šáhnout si na dno sil, ale chybělo trošku více štěstí. Ještě jednou super výkon.

Valašské Meziříčí - Kolín 4:3
Na výborný výkon jsme velmi rychle zapomněli a předvedli látaninu, která se jen tak nevidí. Poprvé nám vyšla trestná střílení a díky tomu jsme vyhráli. Dva nájezdy proměnil Matěj Sviták, jeden Lukáš Adámek a jediný gól ze hry vstřelil Erik Siner. Za vedení 4:0 jsme z utkání udělali zbytečné drama. Soupeř v závěru málem sahal po vyrovnání.

Valašské Meziříčí - Poruba 4:2
V posledním zápase nás čekal poslední tým tabulky. Při povinném vítězství jsme mohli ještě doufat v celkové vítězství. Místo snahy rychle rozhodnout jsme vozili puky a slepě přehlíželi spoluhráče. Jedna střela v podání Matěje Svitáka se podařila a šli jsme do vedení. Bohužel se obraz hry nezměnil a soupeř lehounce otočil skóre. Do druhé třetiny jsme vstoupili aktivněji a Lukáš Adámek vstřelením dvou branek otočil skóre. V závěru přidal Marek Hrabovský poslední naši branku na turnaji.

Turnaje jsme se zúčastnili také díky podpoře Zlínského kraje, města Valašského Meziříčí a klubu HC Bobři Valašské Meziříčí.