Redakce valašskomeziříčských Bobrů navštívila úterní zápas městské ligy v Ostravě, kde v dresu Staré Bělé působí i bývalý kapitán Bobrů, Pavel Šebesta. Ten v utkání přidal několik kanadských bodů a svým uměním, přehledem, a technikou doslova vyučuje nejen své soupeře, ale předává dále cenné zkušenosti i svým spoluhráčům. Po zápase jsme Pavla požádali, aby nám odpověděl na pár otázek týkajících se jeho současného života a případnému návratu na druholigový led. "Nikdy neříkej nikdy", říká bez rozmyšlení hráč, který stále patří k výborným a hlavně skromným hokejistům, kteří by mohli předávat své zkušenosti nadále i ve vyšší souteži, třeba i v dresu Valašského Meziříčí, kde by ho zajisté rádi viděli všichni fanoušci Bobrů.

Stará Bělá, tak se jmenuje nynější působiště bývalého kapitána Bobrů Pavla Šebesty. Liga, kterou tento a dalších 11 týmů hraje má status Amatérské Hokejové Ligy. V této soutěži nastupují „kluci“, kteří hokej v životě profesionálně nehráli, ale také třeba bývalí hokejisté, kterým to v mladších ročnících moc nevyšlo, či bývalí hráči, kteří se zde přišli pouze „dohrát“, prostě taková všeho chuť. V týmu s Pavlem Šebestou hraje také bývalý obránce Bobrů Rostislav Zrník, který zde nastupuje na pozici prvního centra.
Utkání, na které jsme se vypravili, se odehrálo v tréninkové hale extraligových Vítkovic. A své síly zde střetl tým ze Staré Bělé a tým HC Stars. Zápas nakonec skončil 4:1 pro Starou Bělou, k výhře výrazně přispěl, jak Pavel Šebesta, který vstřelil dva góly a na jeden nahrál, tak také Rostislav Zrník, kterému se podařilo také jeden gól vsítit. A Pavel Šebesta nám také po skončení tohoto zápasu poskytl rozhovor, který si můžete přečíst níže!


Pavel Šebesta za bránou HC Stars

Z jakého důvodu jsi vlastně přerušil svou kariéru?
Zdravotní, pracovní a rodinné důvody.

Zdravotní a rodinné důvody jsou jasné, jaké jsou ty pracovní?
Jsem zaměstnancem projektové firmy. Teď doděláváme zakázku a blíží se termín odevzdání. Sem si chodím pročistit hlavu, máme to jednou týdně, takže je to vidět, už na to pomalu nemám.(úsměv)

Z hlediště to ale vypadalo úplně obráceně, proto je tady otázka, kterou asi čekáš. Co bys říkal na druholigový led?
Nikdy neříkej nikdy! Proto jsem taky neřekl, že končím s kariérou u Bobrů, ale že ji pouze přerušuju. Mám hodně práce, manželku, dvě děti. Syn má dva roky, manželka teď začala chodit do práce, takže když mám odpoledne volno, tak musím hlídat. Takže i z tohoto důvodu. I kdybych chtěl hrát, tak bez tréninku to nejde. Já jsem zvyklý poctivě chodit na každý trénink. Je to hodina a čtvrt tréninku, třičtvrtě hodina cesty tam a pak zpátky(Ostrava - Val.Meziřčí). Takže ty tři čtyři hodiny v tom dnu chybí. Kdyby měl den 28 hodin, tak by se to nějak udělat dalo.

Nejsi v kontaktu s Daliborem Sochorkem?
No on teď začal hrát taky tento městský přebor a bavili jsme se spolu. Taky ho prý svrbí ruce. On má ty kolena přece jenom horší. Je to stejně rozhodnutí jednoho dne a až bude práce míň.... Po Novém roce to vypadá, že těch zakázek nebude tolik, i když se můžu splést. Budu pak třeba ve tři hodiny chodit domů, tak budu moct jezdit ve čtyři na trénink.


Rostislav Zrník sleduje situaci na ledě

Jsme u přeboru města Ostravy, kde hraješ. Mohl by jsi přiblížit fanouškům ValMezu svůj tým?
Poznali jste určitě Rosťu Zrníka, který je z Nové Bělé. My se jmenujeme Stará Bělá. Z 99 % jsou tu kluci ze Staré Bělé, to znamená, že se sami naučili hrát hokej. Někteří ho třeba do žáků hráli, ale vesměs jsou to kluci, kteří hokej nehráli, pouze v zimě po rybnících. Jsem rád, že tu můžu s nimi být a něco jim ukázat, něco poradit, ať z toho taky něco mají. Jestli budeme prohrávat nebo vyhrávat... Tady jsou vlastně dva týmy, kde jsou mladí junioři. Já jsem na tom jednom zápase nebyl, kluci prohráli 10:2. To byl tým juniorů Vítkovic a Sarezy, kdy se kluci nikam nedostali. Není to o tom vyhrávat, stejně není kam postoupit. Jsme tu fakt kluci z vesnice, pak zajdeme po zápase na pivo. Takový Okresní přebor. Nemáme tu nikoho cizího. Dokonce mi zakázali vzít i Sochyho. Je to prostě Stará Bělá. Leda, že by se sem přestěhoval.

Nehraje s tebou v týmu i tvůj bratr?
Ano, hraje. Taky můj bratranec, můj otec je trenér.

Vraťme se k hokeji vyšší úrovně. Sleduješ třeba výsledky II. ligy, potažmo ValMezu?
Určitě ano. Myslím si, že na svoje možnosti hrají kluci dobře. Myslím, že se do play-off dostanou. Do té šestky nevím. Nevím totiž, jaké mají rozlosování. I kdyby jim to nevyšlo, tak si myslím, že z toho sedmého nebo osmého místa tam postoupí.

Jaký máš vůbec názor na letošní systém II. ligy skupiny Východ?
Já to neznám úplně do detailů. Vím, že se to nějak dělí. Říkal mi to Michal Krumpoch, s tím jsem v kontaktu dost často. Udělali to pánové z Prahy a udělejte si obrázek sami.


Bývalý kapitán Bobrů Pavel Šebesta se rozjíždí do útoku

Jsme u vedení hokeje. Určitě jsi sledoval kauzu o registraci hráčů, která se dotkla i tvého bývalého zaměstnavatele Mladou Boleslav. Co na to říkáš?
Podle mě, ten člověk ve vedení má kolem lidi, kteří tvoří ztrouchnivělé vedení. To je to samé jako FIFA ve fotbale, když neuzná na MS Anglii regulérní gól. Místo toho, aby byli brankoví rozhodčí již 10, 15 let při nových technických možnostech. Třeba se i opřu do pana Šulce, ale mají tam své praktiky. To je můj osobní názor. Já jsem si myslel, že to udělají tak, že bude nový šéf APK, udělá generální pardon, tak jako prezident. Podle mě se má rozhodovat na ledě a ne v zákulisí. Nemůžu to překousnout vůči klukům v Boleslavi a Plzni. Smlouvy jsou postavené na prémiích. Mají to tak i ve ValMezu. Jak se teď jako mají k tomu postavit, když mají vyhraný zápas a dostanou peníze. To je jako kdyby jim vzali i peníze, to je mají vrátit? Určitě tam bylo i provinění klubu, ale to se mělo řešit z nadhledem a ne takto.

Kromě Michala Krumpocha, kterého si již zmiňoval, jsi v kontaktu i s někým jiným z ValMezu?
S Luďou Růčkou jsem hovořil, ikdyž i z pracovního hlediska. On je totiž konstruktér a já projektant. S Michalem Palíkem jsme si dvakrát volali, a také s Ondrou Tatarčíkem.

Do ValMezu zamířil i Robin Bacul. Neláká tě si s ním zahrát?
No právě že jo (smích). Ne, jak říkám, uvidíme. Nikdy neříkej nikdy, třeba to letos nevyjde. Zkusím něco na příští rok, potrénuju přes léto. Na jednu stranu bych chtěl, abychom měli práce ve firmě, na druhé straně bych chtěl hrát hokej.

Na závěr bych tě poprosil o vzkaz fanouškům ValMezu.
Fanděte a podporujte dál. Když se třeba nedaří, musíme se přes to překlenout. Každý den není posvícení. Podívejte se třeba na hokejovou Spartu. Mančaft jak "sviňa" a kde jsou. To prostě nejde, být pořád nahoře. Teď tam nastoupila nová generace, která to dva tři roky bude šmidlat na tom 6. místě a pak třeba budou hrát špici. Jedna sezona se povede, druhá se nepovede. Je to sport. Na ty profesionální týmy jako Šumperk, Orlová, Havířov nemají, to je jasné. Před měsícem mě z Orlové lanařili ať tam jdu hrát. Jsem to odmítl z pracovních důvodů. To jsou kluci, kteří většinou nechodí do práce, jsou doma a odpoledne jdou na trénink. Obdivuju třeba Přemu Vašuta, který chodí do práce. Já to tak dělal dva roky. Je to opravdu velká dřina. Kdo si to nezkusil, tak ať si to vyzkouší. Není to sranda.


Šeba, jak je nazýván Pavel fanoušky Valašského Meziříčí dokazuje, že bruslit nezapomněl!

Foto: Lukáš Bajgar

ODEHRANÝ ZÁPAS

9. kolo | st 20.10.2021

4:7

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

10. kolo | so 23.10.2021

17:00

TABULKA 2. LIGY

1. NJI Nový Jičín 9 29:29 20
2. VEL Velké Meziříčí 9 30:28 18
3. VAL Valašské Meziříčí 8 33:19 15
4. OPA Opava 9 22:23 15
5. ZNS Žďár nad Sázavou 9 33:34 14
6. KOP Kopřivnice 9 29:27 12
7. KMB Kometa Brno B 9 25:28 8
8. HOD Hodonín 8 17:30 3
Kompletní tabulka