V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po konci sezony přicházi doba zhodnocení a bilancování nad minulým hokejovým ročníkem. Jako první přichází zhodnocení sezony juniorů. O to jsem požádal trenéra juniorky a taky asistenta u A týmu Jana Dědka.

Jak hodnotíte letošní sezonu?
Letošní sezonu hodnotím jako velmi úspěšnou. Pokud bych srovnal s loňskou, kdy jsme měli jen úzký hráčský kádr a nastupovali do zápasu někdy i s devíti hráči. Letos se nám podařilo po kvalitním letním přípravném období doplnit tým o hráče z Nového Jíčína, Rožnova a domácí hráče trénujících na Vsetíně. Postupně jsme vybudovali šírší kádr, z kterého nastupovaly do utkání tři vyrovnané pětky. Kvalita a síla hráčů se projevila, kdy jsme vyhráli celou soutěž s třiceti brankovým rozdílem za druhým Šternberkem.

Co říkáte na závěr, kdy za zvláštních okolností postoupil Šternberk na úkor Valmezu?
Ještě pár kol před koncem celé soutěže probíhaly dohady o tom, kdo při rovnosti bodů bude dál postupovat. Byli jsme ujištěni, že při lichém počtu hracích kol (kdy má jedno mužstvo výhodu domácího prostředí), rozhoduje brankový rozdíl. Na začátku celé soutěže je počet hracích kol a rozpis všech zápasů schválen všemi oddíly. Takže rozhodly vzájemné zápasy a ty určily o postupu Šternberka.

Tahounem týmu a kapitánem byl Miroslav Varga, který to dopracoval i do A týmu mužů, souhlasíte?
Souhlasím, Mira Varga byl největším tahounem týmu a tím, že se dokázal dopracovat až do Ačka pro mnohé i vzor. Určitě dalšími oporami byli Mira Mikel, Petr Sochora ale nesmím zapomenout na hráče z Nového Jíčína a Rožnova. Svými výkony překvapili Tomáš Prycl a dorostenci Jára Krčma a Vojta Baroš.

Úspěšný tým musí mít také kvalitního brankáře, což Marek Netolička určitě potvrdil...
Ano. Marek Netolička si svými stabilními výkony a jistotou vybudoval pozici jedničky v brance. Určitě k tomu přispělo i to, že několikrát trénoval s A týmem.

Další sezona se blíží, kdy se kluci poprvé sejdou a v jakém složení?
O další sezoně se teprve bude jednat. Někteří hráči začli přípravu se vsetínskou juniorkou.

Postup do první ligy juniorů byl letos blízko bude to cíl další sezony?
Pokud bychom měli k dispozici stejný tým, ve kterém věkově můžou hrát všichni hráči co vloni, určitě cílem další sezony by byl jednoznačně postup do 1 .ligy juniorů.

ODEHRANÝ ZÁPAS

9. kolo | st 20.10.2021

4:7

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

10. kolo | so 23.10.2021

17:00

TABULKA 2. LIGY

1. NJI Nový Jičín 9 29:29 20
2. VEL Velké Meziříčí 9 30:28 18
3. VAL Valašské Meziříčí 8 33:19 15
4. OPA Opava 9 22:23 15
5. ZNS Žďár nad Sázavou 9 33:34 14
6. KOP Kopřivnice 9 29:27 12
7. KMB Kometa Brno B 9 25:28 8
8. HOD Hodonín 8 17:30 3
Kompletní tabulka