Poměrně překvapivá, a ještě více potěšující zpráva dnes přichází pro fanoušky Bobrů směrem od realizačního týmu. Asistent trenéra Tomáš Vávra oznámil novou tvář v kádru A-týmu, a to velezkušeného útočníka Martina Podešvu, který naposledy hájil barvy druholigového Znojma. Martin Podešva projevil zájem a připojuje se do letní přípravy valašskomeziříčských hokejistů a s největší pravděpodobností by měl v modrobílém dresu i zahájit začátek sezóny.


Přestože dvaatřicetiletý forvard strávil minulou sezónu ve druhé lize, za druholigového hokejistu jej ani zdaleka považovat nemůžeme. Už v roce 2006 vyzkoušel Podešva v dresu Vsetína několik extraligových zápasů, které doplnil o starty v reprezentaci do 20 let. Extraligu si pak zahrál ještě v Třinci a také ve Zlíně, kde stihl posbírat během dvaceti utkání dva góly a dvě asistence.

Největší zkušenosti má nová akvizice Bobrů hlavně z rakouské EBEL ligy, kde si drží doposud více než 200 startů v barvách českého účastníka Orli Znojmo. V rakouské nejvyšší soutěži se Podešva pyšní bilancí 0,6 kanadských bodů na zápas.

V sezóně 2017/18 odešel Martin Podešva do svého mateřského Vsetína, kde se stal kapitánem týmu a pátým nejproduktivnějším útočníkem. Se ziskem 26 kanadských bodů se o tuto pozici dělil s Tomášem Vávrou, s nímž nyní opět oblékne stejný dres, avšak o 20 kilometrů severněji ve Valašském Meziříčí.

Po necelých dvou sezonách se přesunul Martin Podešva do Žiliny a následně Detvy, a i ve slovenské nejvyšší soutěži byl bodově produktivní. V minulé sezóně jej opět angažovalo Znojmo a měl se stát jedním z lídrů, kteří dovedou mužstvo k postupu z druhé ligy. Suverénní sezóna ale Orlům skončila po třech zápasech, ve kterých si připsal Podešva dva góly a dvě asistence, což byl také jeho prozatím poslední zápis do hokejových statistik.

Teď je připraven nastoupit do sezóny pod taktovkou Lukáše Plška a prodat své zkušenosti u Bobrů, kteří získávají v Podešvovi potencionálně jednu z nejzvučnějších posil za poslední období.

Profil Martina Podešvy - Eliteprospects.com

(foto: Kamila Chmel, hcorli.cz)

ODEHRANÝ ZÁPAS

1. kolo | so 23.9.2023

4:6

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

2. kolo | st 27.9.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

Tabuka zatím není k dispozici.
Kompletní tabulka