Ani napotřetí nedosáhli Bobři na body
středa 5.10.2016 | Richard Müller |

Ani napotřetí nedosáhli Bobři na body

Bobrům se ani ve středečním utkání nepovedlo vyzrát na svého soupeře a z Opavy odjíždějí s prázdnou. Utkání, kterému vévodily hlavně častá vyloučení bylo už od začátku vyrovnané. Valachům odehrála dobré utkání první formace, ve které nahradil zraněného Fojtíka Tomáš Brunec, jenž vstřelil i první branku Bobrů. Ani tento počin však nestačil k tomu, aby se mohli z výhry radovat hosté. Bobry čeká nyní týdenní pauza, ve které budou střádat síly na šumperské Draky.

7.kolo, středa 5.10.2016
HC Slezan Opava4:3(2:1, 0:2, 2:0)HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 3. Chalupa (Vítek), 18. Holík (Wolf), 44. Herman (Mosler, Vítek), 49. Vítek (Herman, Pavelek) – 8. Brunec (Chroboček), 23. Dvořák (TS), 35. Kývala (Brunec, Dvořák). Rozhodčí: Zbořil – Novotný, Axman. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.
HC Slezan Opava: Šafránek (Wanecki) – Slavík, Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Šindelář, Tuma, Wolf – Polok, Vítek, Grygar, Chalupa, Selingr, Herman, Pavelek, Černý L., Svoboda, Štindl, Rousek
HC Bobři Valašské Meziříčí: Čáp (Plšek) – Chroboček, Mikel, Nedbálek, Štědrý, Vydra, Zabčík, Báchor – Brunec, Dvořák, Kubo, Kývala, Martiník, Podešva, Pořický, Studený, Baroš, Varga M., Varga D.

Komentář k zápasu

Autor: Soňa Molatová

K první střele v utkání se sice odhodlali Bobři, ale skóre zápasu paradoxně otevřeli domácí. Poté, co se hosté snažili založit útočnou akci a vyrazit ze své třetiny směrem k Šafránkovi, puk jim přebral Petr Chalupa, který našel v bráně nestřežený kus prostoru a poslal puk za Plškova záda. Valašské Meziříčí záhy dokázalo na gól domácího celku odpovědět. Po Chrobočkově nahrávce si vyrazil k bráně domácího gólmana Tomáš Brunec, jehož střelou k tyči si sudí nebyli jisti a nejdřív ji nechtěli uznat. Po krátké konzultaci se nakonec shodli, že se jednalo o regulérní gól a bylo vyrovnáno.

Před odchodem na první pauzu předvedli parádní kombinaci Vladimír Holík a Petr Wolf. Wolf práskl do puku na modré a poslal jej téměř na hůl

Holíkovi, který Plška pokořil ránou k tyči a na opavské střídačce bylo hned veseleji.

Po druhém příchodu na ledovou plochu se domácím vymstilo hákování v obranném pásmu, za což proti nim sudí nařídil trestné střílení. Toho se ujal Petr Dvořák, jež poslal kotouč nad Šafránkovo rameno a srovnal stav utkání na 2:2. A Bobrům se dařilo i nadále. Ve 34. minutě dopadl kotouč za Šafránkova záda potřetí, tentokrát po ráně Martina Kývaly, který vymetl pukem pravý růžek opavské brány a poslal svůj tým do vedení.

Ve 43. minutě se měnilo skóre díky dělovce Bohumila Hermana, který směřoval puk přesně pod horní tyč opavské svatyně. Od vyrovnaného stavu se pak dokázali svěřenci Pavla Hulvy odrazit a po dalších pěti minutách využil odkryté kasy Jakub Vítek a zajistil svým gólem domácímu mužstvu vítězství.

 

Zápasový servis

Preview

Reportáž

 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS