Bobři mečbol nezískali, v prodloužení setnul naděje Sedláček
pátek 3.3.2017 | Richard Müller |

Bobři mečbol nezískali, v prodloužení setnul naděje Sedláček

Zaplněný meziříčský stadion, hlasitá podpora obou týmů, bitva do posledních vteřin. Čtvrtý čtvrtfinálový duel playoff přinesl další velmi vyrovnaný zápas, který také smírně po základní hrací době skončil, jenže v prodloužení vyrovnali stav série na 2:2 Draci ze Šumperka, když se po několik vteřinách přesilové hry prosadil Sedláček.

ČF4, pátek 3.3.2017
HC Bobři Valašské Meziříčí3:4p(1:0, 1:2, 1:1 - 0:1 )Draci Šumperk
Branky a nahrávky: 2. Studený (Fojtík), 30. Brunec (Kývala, Dvořák), 43. Mikel (Fojtík, Nedbálek) – 26. Hroch (Janota), 29. Vachutka (Králík), 43. Vymazal (Novosad, Sedlák), 61. Sedláček (Králík, Vachutka). Rozhodčí: Fiala - Vengřín, Rychlý. Vyloučení: 5:5, navíc Cink (SUM) 5+OK za faul kolenem. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 904. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Nedbálek, Mikel, Hajda, Báchor (C), Hladiš, Varga Mar., Baroš – Dvořák (A), Kývala, Fojtík, Dalajka, Brunec (A), Studený, Pořický, Varga Mir., Martiník, Varga D., Andris, Podešva, Hlaváč
Draci Šumperk: Kůdela (Svoboda) – Sedlák, Drtil, Fišera, Janota, Ďurkáč, Adam, Řezáč – Fischer (A), Sedláček, Cink (A), Matějka (C), Králík, Vachutka, Ostřanský, Novosad, Hroch, Langr, Vymazal

Komentář k zápasu

Autor: Richard Müller

Jakoby si Bobři přenesli střeleckou aktivitu ze Šumperku i na domácí duel a beze změn v sestavě naletěli na hostující Draky hned od prvních minut. Gólman Kůdela měl tak nezvykle hodně práce a zanedlouho lovil puk z branky. Domácím opět zafungovala nejzkušenější dvojice v poli, když Václav Studený v těsné blízkosti brány zpracoval přihrávku Fojtíka a sebejistě zakončil.

Maximální nasazení Valachů nekončilo a zasypávali Kůdelu dále. První růžky vystrčili Šumperští až při nabídnuté přesilovce v za faul střelce Studeného. Největší šanci hostí při hře proti čtyřem ale zažehnal nadvakrát položený Plšek. Co do počtu střel Bobrů nejhojnější třetina celé série skončila za stavu 1:0 pro Valašské Meziříčí.

Do druhého dějství nastoupili hosté jako vyměnění a zřetelným aktivním napadáním začali strhávat hru na svou stranu, ovšem první velkou šanci měl na hokejce, v situaci dva na jednoho, Pořický, jemuž se z úhlu nepovedlo zakončit.

Draci vyvíjeli tlak dále a snažili se o vyrovnání. Jejich snaha přinesla ovoce po pěti minutách hry, když se povedlo propálit Plška Danielu Hrochovi. Bobři se nedokázali ani v jedné formaci sehrát a trenér Čechmánek svolal oddechový čas. Trápení domácích ale pokračovalo. Za kruhem se dostal k puku Daniel Vachutka, jenž nenápadnou střelou našel mezeru mezi levou tyčí a betonem gólmana. Rázem tak vedli hosté 2:1.

Rozhodný stav vydržel sotva minutu hry. Tomáš Brunec po jednom z brejků získal kotouč v mezikruží, a opět vrátil Bobry do hry - 2:2. Ve zbytku třetiny se tak síly, stejně jako skóre, srovnaly.

Na začátku poslední dvacetiminutovky byl vyloučen Sedlák a Bobři se velmi rychle dostali do útočného pásma. Tam na levé straně přebral od Fojtíka kotouč Miroslav Mikel a svým prvním letošním gólem opět poslal svůj tým do vedení 3:2.

Radost na Bobří hrázi měla jepičí život. Vzápětí po buly vystřelil od modré Michal Vymazal a brankáři Plškovi puk nešťastně proskočil mezi nohami dříve, než stihl zareagovat.

Velkou šanci zísali Bobři po pětiminutovém vyloučení Cinka, ale ani tuto početní výhodu na zlatém podnose nezakončili gólem. A tak se s pohledem na časomíru začalo publikum připravovat na prodloužení.

V nastaveném čase vyjely podle pravidel mužsva se čtyřmi hráči, jenže Bobři šli za faul Dvořáka brzy do tří. To se jim stalo osudným a Pavlu Sedláčkovi stačilo jen pár vteřin na to, aby zajistil svému celku důležitou venkovní výhru 4:3.

 

Zápasový servis

 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS