V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí po sérii vítězných zápasů zajížděli na led prostějovských Jestřábů, kde se jim však vůbec nedařilo, nenavázali na své předešlé výborné výkony a utrpěli vysokou porážku. V první třetině sice branka nepadla, zato ve druhé periodě si Prostějov udělal z hostující brány střelnici a postupně přidával jednu branku za druhou. Pět branek ve druhé třetině hovoří za vše. Ve třetí části hry se domácím podařilo překonat střídavšího brankáře hostů ještě dvakrát, přičemž Bobři nezaznamenali ani čestný úspěch. Bobři tak ukončili svou šňůru pěti vítězství vysokou porážkou a v dalším kole jej čeká soupeř z nejtěžších – ve vyměněném pořadatelství tým AZ Havířov.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 20. kolo, středa 16.11.2011
Prostějov
7:0
(0:0, 5:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Čuřík (Doseděl), 27. Kumstát (Duba), 28. Žajgla, 37. Kumstát (Černý), 39. Žajgla (Šebek D., Ševčík), 46. Zachar (Tomiga), 55. Čuřík Vyloučení: 7:6 navíc Musil (VAL) osobní trest do konce utkání za nesportovní chování Využití: 2:0 V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 7:0
Prostějov: Taťák (Musil) - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes - Stejskal, Duba, Smejkal, Ševčík, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek D., Stráněl, Zachar
Valašské Meziříčí: Slovák (Vlachynský) - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Kopecký, Linduška, Martiník, Mikel, Musil, Ovšák, Knebl, Varga Martin, Varga Miroslav, Varga David, Vašut, Vodný, Zábojník

Hned z počátku zápasu nabídl hostující Blažek domácím Jestřábům dvouminutovou přesilovou hru, kterou však domácí nedokázali využít. Až v páté minutě to vypadalo na první větší šanci, ovšem domácí Smejkal, jež ujížděl sám na Slováka, si nedokázal kotouč pohlídat na holi bylo po šanci. Poté šla hra tempem nahoru dolů, ale žádný z týmů se gólově nedokázal prosadit. Ani při vyloučení domácího Smejkala se skóre neměnilo a tak se šlo po první třetině zápasu do šaten za stavu 0:0.

Do druhé třetin vjeli Bobři špatnou bruslí. Ve třetí minutě byl vyloučen hostující Hartmann a tentokrát domácí nelenili a přesilovou hru využili, v závaru před Slovákem se totiž zorientoval nejlépe domácí Jakub Čuřík a poslal tak svůj tým do vedení. Poté byla možnost přesilové hry nabídnuta hostujícímu Valašskému Meziříčí, ale na rozdíl od toho, aby se trefil některý z hráč hostů do klece Taťáka, tak domácí Pavel Kumstát prostřelil hostujícího Slováka. To bohužel pro hosty, ale nebylo vše! Necelou minutu na to totiž odjel Petr Žajgla valašskomeziříčské obraně a ze samostatného úniku poslal za Slováka již třetí puk. Bobři dostali poté šanci v přesilové hře, kterou však nedokázali využít. Naopak Bobři pak svou nedisciplinovaností doslova darovali Jestřábům přesilovou hru pět na tři. Které hned ze začátku využil Pavel Kumstát. To ovšem nebylo vše, chvíli na to, byl vyloučen Miroslav Mikel a domácí měli opět početní převahu dvou mužů. Tu sice nevyužili, ale stačila jim pouze převaha jednoho muže a před koncem druhé části hry, ještě Petr Žajgla svým druhým gólem navýšil stav utkání ve prospěch Prostějova na 5:0.

Bobři do poslední třetiny vypustili do brány Václava Vlachynského. Tomu neprůstřelnost ovšem vydržela pouze pět minut a dvacet jedna sekund, když jej při přesilové hře dokázal prostřelit David Zachar. Valašskému Meziříčí nepomohlo ke vstřelení branky ani, jak vyloučení Kumstáta, tak vyloučení Stráněla. Navíc domácí střelci byli i přes již vysoký výsledek stále při chuti a tak se po těchto přesilových hrách vrhali před Vlachynského se snahou polepšit si ještě skóre. Což se jim za nedlouho podařilo. Jakub Čuřík využil chyby obránců hostů, položil si valašskomeziříčského brankáře a mohl oslavovat svůj druhý gól v zápase. Do konce třetiny se již, ale nic nestalo. Bobři si místo bodů domů dovezou přerušení své vítězné šňůry a navíc ještě debakl 7:0, naopak domácí se mohou radovat ze tří bodů, které si dnešní hrou plně zasloužili.

Petr Zachar (trenér Prostějova): V první třetině Valašské Meziříčí dobře bránilo, my jsme sice měli pár šancí, ale ty jsme nebyli schopni využít. Museli jsme tedy klukům o přestávce v kabině něco zopakovat a pak už nám to tam začalo padat. Chodili jsme do brány, stříleli puky gólmanovi mezi nohy a to rozhodlo. Nejdůležitější tedy bylo to, že si kluci naši řeč po první třetině vzali k srdci. Jak už pak vedete o tři a čtři góly, tak hrajete v klidu a daří se vám akce, které by jindy nešly.

Jaroslav Stuchlík (trenér Valašského Meziříčí): Prostějov dnes vyhrál zaslouženě, protože nás celou dobu přehrával. My jsme měli ale dost šancí, nebyli jsme schopní však ani trefit bránu. Je škoda, že jsme soupeře za ještě hratelného stavu 0:2 nedokázali dostat pod tlak. Utkání rozhodly naše neproměněné šance a katastrofální hra z naší strany ve druhé třetině.