Bobři nezvládli závěr zápasu a tak jsou stále bez bodu
středa 3.10.2012 | David Fabián |

Bobři nezvládli závěr zápasu a tak jsou stále bez bodu

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ani ve čtvrtém kole druhé ligy skupiny východ se hokejistům Valašského Meziříčí nepodařilo bodovat. Proti druhému týmu tabulky sice sehráli vyrovnanou partii, ale opět rozhodla efektivita proměňování vyložených šancí. Hosté vytěžili z minima maximum. O výsledku zápasu rozhodla až poslední pětiminutovka, kterou domácí hokejisté nezvládli a dvakrát inkasovali a prohráli 2:4. Branky Bobrů vstřelili Coufal a Ševčík.

4.kolo, středa 3.10.2012
HC Bobři Valašské Meziříčí2:4(0:1, 2:1, 0:2)HC Baník Karviná
Branky a nahrávky: 30. Coufal (Zábojník), 34. Ševčík (Martiník) - 9. Conratto (Krajíček, Kowalczyk), 30. Mareček, 56. Pavliš (Kowalczyk), 57. Pavliš (Conratto, Kowalczyk) Vyloučení: 4:2 Využití: 0:1 Rozhodčí: Škrobák - Novotný, Šimčík Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák - Netolička, Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kolovratník, Kundera, Martiník, Mikel, Prycl, Sadil, Ševčík, Škurek, Šoula, Vajda, Varga Mir., Varga D., Voznica, Zábojník
HC Baník Karviná: Smolka - Iláš, Pavliš, Badžo, Samiec, Blatoň, Krause, Řezáč, Kowalczyk, Mikšan, Javín, Vnenk, Mareček, Číhal, Sznapka, Contratto, Miczek, Deutsch, Krajíček, Rosůlek

Komentář k zápasu

Autor: Jan Kramář
Oba týmy vstoupily do zápasu opatrně. První větší šanci měl Miroslav Varga, který se ocitl sám před hostujícím brankářem Smolkou, ten jeho pokus však vychytal. O chvíli později se Ondřej Martiník z úhlu snažil poslat puk do poloprázdné Smolkovy brány, natrefil však pouze jenom tyč. To bylo ze strany Bobrů však na notnou chvíli vše, nejdříve fauloval domácí Zábojník a nemalý okamžik na to také Ševčík a domácí hráli najednou ve třech. A tu Karviná dokázala ihned využít, mladíček Contratto se z ničeho nic objevil sám před Slovákem a bez větší námahy jej překonal. Do konce první dvacetiminutovky se sice domácí snažili vyrovnat, ovšem bezvýsledně, Smolka byl stoprocentní.
Hned ze startu druhé části hry měl na holi vyrovnávací gól Jakub Voznica, jeho střela však byla zblokována a vytěsněna do ochranné sítě. Vyrovnání se však meziříčští nakonec dočkali. Viktor Coufal profesorsky obkroužil bránu hostů a poslal kotouč za brankovou čáru. Z vyrovnání se však domácí radovali pouhých třináct vteřin. Petr Mareček po nádherné samostatné akci dotlačil touš za záda Slovákova. Bobři se ale nevzdali a dále bojovali, a to jim nakonec přineslo ovoce. Martiník poslal nádherný pas na Robina Ševčíka, který znovu srovnal stav utkání. Poté následovalo několik vyložených šancí domácích, které však ztroskotaly na vynikajícím Smolkovi.
Od prvních minut poslední části hry bylo jasné, že se oba dva týmy dostaly do křeče. Nikdo nevěděl kudy kam a hra na ledě připomínala spíše ping pong. Nakonec se však hosté oklepali za pomocí nevynucených chyb domácích a necelých pět minut před koncem zápasu rozhodla Karviná o své výhře a třech bodech zásluhou Libora Pavliše. Bobři ovšem dál kupili chyby a hosté tak přidali tři minuty před koncem ještě jeden gól a opět byl střelcem Libor Pavliš. Tím zpečetil stav utkání na konečných 2:4.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Bohužel tento scénář se opakuje ve všech utkáních, které jsme zatím odehráli a bohužel ty chyby v závěrečných fázích, které děláme, se objevují pořád dokola a soupeř je dokáže využít a výsledek tomu odpovídá. Hra nebyla špatná, ale chyby v závěru utkání nás stály body.
 

Zápasový servis

Preview

Reportáž

 
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS