Bobři schytali v Šumperku desítku
čtvrtek 26.1.2017 | Richard Müller |

Bobři schytali v Šumperku desítku

Bobři se ve středu pod Jeseníky dočkali nejvyšší porážky v této sezoně. V pozměněné sestavě vyjeli Valaši na Šumperk ze začátku s velkým nasazením a Flašarovy svěřence přehrávali. Ovšem pak se domácím povedlo několikrát skórovat a meziříčští propadli. V premiérovém utkání se ukázal v drese Bobrů šestnáctiletý odchovanec Tomáš Andris, jenž nastoupil ve třetí formaci.

36.kolo, středa 25.1.2017
Draci Šumperk10:2(3:0, 4:1, 3:1)HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 7. Fischer, 15. Králík (Ďurkáč, Novosad), 19. Králík (Sedláček, Řezáč), 31. Fischer (Sedlák, Hroch), 33. Vachutka (Sedlák, Vymazal), 37. Králík (Sedláček, Novosad), 40. Cink (Hroch, Fischer), 45. Drtil (Hroch, Fischer), 46. Sedlák (Matějka, Vachutka), 60. Vymazal (Matějka, Sedlák) – 27. Fojtík (Brunec), 58. Kývala (Brunec). Rozhodčí: Honza – Musil, Komínek. Vyloučení: 4:8, navíc Fišera (SUM) 10 minut OT (ZHK) a Fišera 5 + OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 530. Střely na branku: 31:38. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 9:1, 9:2, 10:2.
Draci Šumperk: Kůdela (Svoboda) – Adam, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Fišera, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Cink, Hroch, Fischer – Ostřanský, Langr
HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (21. Čáp) – Varga Ma., Mikel, Vrba, Báchor, Žabčík, Baroš, Pernický – Fojtík, Kvýala, Hladiš – Dalajka, Pořický, Varga D. – Brunec, Dvořák, Marga Mi. – Hlaváč, Studený, Andris

Komentář k zápasu

Autor: Richard Müller

S upravenými formacemi a jedním nováčkem načali Bobři středeční klání v Šumperku. Druholigový dres Valašského Meziříčí poprvé oblékl odchovanec klubu Tomáš Andris, jenž se zařadil do třetí formace vedle zkušeného Václava Studeného a Davida Vargy.

Začátek zápasu vzali hosté do svých rukou a dokázali Draky zatlačit fo vlastní třetiny. Nová tvář v bráně domácích tak měla plné ruce práce. Jenže byl Šumperk, kdo otevíral skóre zápasu, když se v těsné blízkosti Plška prosadil Radek Fischer. Hosté nic nevzdávali a stále se snažili hrát svojí hru.

Během závěru úvodního dějství však nelítostně překazil snažení Bobrů Lukáš Králík, jemuž se povedlo vsítit dvě branky. Rázem měli svěřenci Romana Čechmánka co dohánět. Vrátit Valachy do hry se povedlo Josefu Fojtíkovi prudkou, dobře mířenou, střelou šest minut po začátku druhé třetiny.

Do poloviny utkání bylo ještě všechno otevřené a hra byla vyrovnaná, ovšem následně se stalo něco, co by hosté nejraději vymazali ze svých hlav. Za deset minut lovil střídající Jan Čáp čtyřikrát kotouč z brány a před třetí třetinou vedli Draci 7:1

Šumperk s vidinou desítky pokračoval stále ve své hře. K dvojcifernému počtu vstřelených branek přiblížili domácí Tomáš Sedlák s Tomášem Drtilem. Tři minuty před koncem se povedlo ojediněle na straně Bobrů kosmeticky snížit Martinu Kývalovi, a přece jen to vypadalo, že závěr Valaši čestně ubrání.

V posledních vteřinách se snad už ze závěrečné frustrace dostali domácí do přesilovky pět na tři a tu k radosti domácího publika proměnil Michal Vymazal. Bobři pro absolutně nevydařením utkání odjeli ze Šumperku s největší porážkou letošní sezony.

 

Zápasový servis

Preview

Reportáž

 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS