Bobři v Blansku zakončili rok vítězně

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V posledním zápase roku 2009 hokejisté HC Bobři Valašské Meziříčí zvítězili nad svým soupeřem z Blanska v poměru 5:3 a vrátili se tak opět do čela druholigové tabulky před Přerov. Velkou zásluhu na tříbodovém vítězství měl dvougólový Dalibor Sochorek, který poté měl možnost i trestného střílení, které však neproměnil. Jednou brankou se v zápase prezentoval kapitán Pavel Šebesta a Tomáš Brunec s Petrem Dvořákem. Touto výhrou Bobři zakončili úšpěšně letošní rok a nezbývá než mužstvu popřát, aby se jim stejně dařilo i v následujícím roce a zbytku celé sezony!
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 25. kolo, úterý 22.12.2009
Technika Brno
3:5
(0:1, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 32.Látal (Dufek, Hrůza),34. Rajnoha (Fischer), 54. Popolanský (Dufek, Pazdera) - 14.Sochorek (Bokroš), 37.Sochorek (Šebesta), 40. Šebesta (Dvořák P.), 48.Brunec (Tatarčík), 51.Dvořák P.(Lhotský) Průběh utkání:0:1,2:1,2:5,3:5
Technika Brno: VSK Technika Blansko: Jirkův (Novák) – Pálka, Dufek, Šindelář, Úlehla, Pazdera, Rajnoha M. – Hrůza, Benýšek, Látal – Fischer, Tesař, Mifek – Rajnoha K., Veselý, Kroupa.
Valašské Meziříčí: Mocek (Popovič) - Blažek, Dvořák O., Hruškovský, Vnenk, Růčka, Vašut - Bokroš, Brunec, Dvořák P., Dědek, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga David, Varga Miroslav, Varga Martin, Lhotský, Palík, Tatarčík

Zápas začali ve větším tempu Bobři, kteří hned od první sekundy zásluhou prvního útoku vytvořili závar před brankou Jirkůva, díky tomuto závaru si vysloužili také přesilovou hru, jelikož domácí Dalibor Palka dostal v čase 0:22, 2 + 10 minut za sekání. Ačkoliv si Bobři tvořili šance nedokázali ani jednu z nich využít, a tak se stav utkání nezměnil. Po uplynutí trestu pokračovala převaha Bobrů, Technika se dostala taky do nějakých menších šancí, ty ovšem pokryl výborný Mocek. Stav utkání se měnil až ve 14té minutě, kdy těsně po skončení přesilové hry Bobrů, se dostala přihrávka od Lukáše Bokroše do rohu k sice pokrytému Daliborovi Sochorkovi, který se prokličkoval přes dva hráče a k tomu dokázal dostat puk za záda Jirkůva. Valmez se tímto gólem dostal do vedení 0:1 a taky tímto stavem skončila první třetina.

V té druhé byli od začátku aktivnější hokejisté Techniky a vynutili si tím 58 sekund po začátku faul od Ondřeje Tatarčíka. Bohužel pro hokejisty z Brna Bobři začali tlačit a na ledě to vypadalo, jakoby proti sobě stálo na každé straně pět hráčů. Gólové skóre se měnilo až v další přesilovce, kterou zapříčinil Luděk Růčka, Petr Látal vystřelil tvrdě od modré čáry a nedal Mockovi moc šancí na polapení kotouče, tento gól domácí nakopl a bezmála tři minuty po této trefě se dostali do vedení zásluhou Kamila Rajnohy, jenž se štěstím prostřelil hostujícího Mocka. Valmezské hokejisty to ovšem do kolen nedostalo a ještě do konce třetiny zásluhou Dalibora Sochorka nejprve srovnali a půl minuty před koncem druhé třetiny se díky kapitánovi týmu Pavlu Šebestovi dostali do vedení, když při signalizované výhodě dostal nádhernou přihrávku od Petra Dvořáka a Šebesta se při střele do prázdné brány již nemýlil. Druhá třetina skončila za stavu 2:3 pro hokejisty z Valašského Meziříčí.

Třetí třetina začala na obou stranách rozporu-plně, v prvních sedmi minutách se nic zvláštního na ledě nedělo, až v čase 47:35, Ondřej Tatarčík zavezl puk za bránu brankáře Techniky a nahrál na volného, na středu čekajícího Tomáše Brunce, který poslal puk Jirkovi mezi nohama a dostal tak svůj tým do vedení o dvě branky. Za další necelé tři minuty se stav utkání zase zvýšil ve prospěch Bobrů, i přes to, že hráli v oslabení, dokázal se dostat do úniku Luděk Lhotský, jenž krásnou zadovkou před Jirkůvem přihrál na najíždějícího Petra Dvořáka, který si ladně objel vyjetého Jirkůva a puk bez problémů zasunul za jeho záda. Skóre se měnilo nakonec ještě v 54té minutě, domácí Popolanský s nutnou dávkou štěstí prostřelil Mocka a utkání se dostalo do konečného stavu 3:5. 26 vteřin poté sice byl hákován při úniku Sochorek a bylo nařízeno trestné střílení, ten svůj nájezd však neproměnil a zápas tak skončil za stavu 3:5 pro hostující Bobry.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí) :
Určitě jsme štastní, že jsme prolomili vánoční utkání, protože jsem tady šestým rokem a ještě se nám to nepovedlo. Jsem rád, že jsme vyhráli. K tomu jsme hráli o první místo, sice tam možná bylo ze začátku lehčí podcenění, nebylo to ono, nicméně pak jsme již hráli to, co jsme potřebovali. Otočili jsme vývoj zápasu ze stavu 2:1 a můžu všem poděkovat, všem hráčům v týmu. Spokojenost je zatím i to, že jsme v tabulce prozatím první. Určitě chceme vstoupit do play - off z co nejlepší pozice.