V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V osmém kole druhé ligy zajížděli hokejisté Valašského Meziříčí na led Uničova s cílem bodovat a udržet zatím první příčku průběžné tabulky. Uničovu se v letošním ročníku také zatím daří, pohybuje se v první třetině tabulky a tak se dal očekávat vyrovnaný hokejový souboj.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 8. kolo, středa 8.10.2008, Uničov
Uničov
2:4
(1:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Jurča (Tolkachev), 47. Pekr (Šindler, Tolkachev – 9. Matějný (Dvořák P.), 12. Tatarčík (Růčka, Dvořák P.), 34. Šebesta (Sochorek, Kratěna), 43. Sochorek (Šebesta. Rozhodčí: Volf – Velinský, Wesley. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. Diváci: 355. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.
Uničov: Tihlář (34. Jedlička) - Šindler, Heča, Rajnoha M., Molota, Denisov, Raymond, Tolkachev, Ševčík, Komínek, Frieb, Jurča, Pekr, Handl P., Diviš, Rajnoha K., Paško, Baláž.
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Zientek, Růčka, Blažek, Dvořák O., Zrník, Krisl, Starůstka, Zimmer - Tatarčík, Dvořák P., Matějný (31. Varga D.) - Šebesta, Sochorek, Kratěna - Dědek, Martiník, Pavlas.

Domácí začali aktivněji a v 5.min. jim zajistil vedení Petr Jurča po přihrávce ruské posily Tolkacheva - 1:0. I nadále byli domácí aktivnější a vytvářeli si slibné šance. Ale proti zvýšení náskoku byl jednoznačně gólman Bobrů Michal Krumpoch, který podával vynikající výkon a nedovolil hráčům Uničova skórovat. A tak přišlo to, co přijít muselo. Nevyužité šance domácích potrestali Bobři v rozmezí tří minut dvěma góly a ještě v první třetině otočili utkání ve svůj prospěch. O vyrovnávací branku se postarala dvojice Petr Dvořák a Jan Matějný. Po perfektní kombinaci v obranném pásmu domácích přenechal puk P.Dvořák J.Matějnému, ten se vyhnul dvěma domácím hráčům a střelou z mezikruží vymetl pavučinu Tihlářovy branky - 1:1. O tři minuty později se znovu prosadil obranném pásmu domácích první útok Bobrů a po závaru před Tihlářovou brankou se puk odrazil k úplně volnému O.Tatarčíkovi a pro toho už nebyl problém dopravit kotouč do brány – 1:2.

I do druhé třetiny nastoupili domácí velice aktivně, ale Bobři se zlepšili v obraně a hrozili nebezpečnými brejky. Své šance hráči Uničova znovu nevyužili a tak byli potrestáni dalším gólem. Druhá formace hostů uzamkla domácí v jejich třetině a po pěkné kombinaci celé trojice skóroval Pavel Šebesta - 1:3 pro Bobry. Po této třetí obdržené brance opustil domácí klec Radek Tihlář, který si při jednom ze zákroků natáhl třísla. V brance ho nahradil Josef Jedlička. Před koncem druhé třetiny dostali Bobři ještě šanci náskok zvýšit, kdy si šel odsedět trest za hákování domácí Jurča. Přesilovou hru ale nevyužili a tak soupeři odcházeli do kabin za stavu 1:3.

Do třetí části hry vstoupili domácí se snahou se o výsledek ještě poprat. Zatlačili Bobry do třetiny, ale bobří tvrz odolávala. A znovu udeřilo na druhé straně. Tři minuty po zahájení poslední části hry se do protiútoku dostal Pavel Šebesta, obešel perfektní kličkou domácího obránce a naservíroval nádhernou přihrávku D.Sochorkovi, který střílel do odkryté brány – 1:4. Domácí hokejisté se nevzdávali a stále se tlačili dopředu. Spousty šancí uničovských útočníků však vykrýval bez problémů Michal Krumpoch. V dresu domácích se nejvíce dařilo útočnému triu Pekr - Jurča - Tolkachev, kteří se dostávali často do šancí. Jednu z nich využil ve 46.minutě Matěj Pekr a upravil tak skóre na přijatelných 2:4. V poslední desetiminutovce dostal Uničov možnost hrát čtyřikrát přesilovou hru. V 55. minutě dokonce pět na tři, ale hráči Uničova tuto přiležitost nedokázali využít a stav 2:4 pro Bobry už zůstal nezměněn až do závěrečné sirény, která ukončila zápas.

Bobři tak získali po velkém boji další důležité body do tabulky a odvděčili se fanouškům, kteří je přijeli povzbudit do Uničova a vytvořili jim skoro domácí prostředí.