V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hostující tým z Břeclavi vyrukoval na Bobry velice aktivní hrou a v polovině zápasu vedl již o tři branky. Následně i přes zásah do sestavy domácích, Bobři zmobilizovali své síly a skvělými výkony všech hráčů na ledě nakonec otočili zápas, kdy od třicáté minuty vstřelili soupeři 8 branek! Bobři tak i přes nepovedenou první půli potvrdili roli favorita tohoto utkání. Velice povzbudivé je to, že Bobři ani přes tři obdržené branky zápas nevypustili a vybojovali velmi cenné tři body.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 21. kolo, sobota 5.12.2009
Břeclav
8:3
(0:2, 4:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 31.Šebesta (Matějný), 34.Dvořák P. (Lhotský, Matějný),34.Bokroš (Sochorek), 38.Růčka (Dvořák P.), 53.Blažek (Dvořák P., Růčka), 56.Šebesta (Vašut, Sochorek), 58.Sochorek (Popovič, Matějný), 60. Matějný (Vašut) - 6.Habrovec (Prachař, Pelán), 11.Karný (Barák), 30.Prachař (Karný, Procházka) Rozhodčí: Mrkva, Adamec, Štěpán Průběh utkání:0:3, 8:3
Valašské Meziříčí: Krumpoch (od 21.Popovič) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák P., Dvořák O., Hruškovský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vanček, Varga D., Varga Mir., Lhotský, Vašut, Dědek, Tatarčík.
Břeclav: Žurek (Chvátal) - Procházka, Nedvěd, Habrovec, Zapltetal, STrýček, Popela, Koš, Prachař, Karný, Pelán, Čikl, Barák, Klimovič, Kurial, Skokan, Nekvasil, Grmela, Lechner.

Zápas začal opatrnou hrou na obou stranách. Ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvořit ze začátku větší šanci ke skórování. Ve 2.minutě utkání měli možnost si zahrát domácí početní výhodu, kterou ovšem nevyužili. V 6.minutě utkání se hosté ujímají vedení zásluhou Habrovce, který nekompromisně prostřelil domácího Michala Krumpocha v bráně. 0:1. V dalších minutách bylo možno vidět přesilovku na obou stranách, nicméně gólový efekt ani jednomu mužstvu nepřinesl. Nebezpečně střílí v 10.minutě utkání na hostujícího Žůrka domácí obránce Lukáš Vnenk, jeho střelu však gólman Břeclavi vytěsnil. V 11.minutě utkání se stav mění podruhé. A znova jsou šťastnější hosté. Při závaru před Krumpochem se nejlépe zorientoval Tomáš Kárný, který posílá puk do sítě přes ležícího domácího brankáře 0:2. Po obdržené brance se domácí Bobři snaží stav korigovat, nicméně všechny domácí střely končí jen u brankáře Žůrka. V 18.minutě utkání hrají přesilovku hosté za faul Mlynáře, nicméně tato početní výhoda zůstává pro hosty nevyužita. V závěru první třetiny odchází ještě na „hanbu“ domácí hráč a tak druhou třetinu začnou domácí v oslabení. První třetina se tedy domácím tradičně nepovedla a prohráli ji 0:2.

Z důvodu zranění brankáře Michala Krumpocha se do druhé třetiny postavil mezi tři tyče domácí dvojka Tomáš Popovič – a nevedl si vůbec špatně – naopak. Jelikož rozhodčí Mrkva vylučuje v 21. minutě opět domácího hráče, hosté hrají přesilovku pět na tři. Tuto však domácí ubránili. Naopak poté je vyloučen hostující Jan Skokan a domácí mají možnost stav korigovat. Přesilovku však nevyužívají. Ve 26.minutě střílí nebezpečně Luděk Lhotský, hostující Žůrek však chytá do lapačky. Ve 29.minutě utkání měl obrovskou šanci na zkorigování stavu opět útočník Luděk Lhotský, který v úniku zkusil na brankáře Žůrka kličku. Puk však končí na brankářově betonu. A tak zlaté pravidlo – nedáš dostaneš se projevilo o minutu později. Ve 30. minutě utkání zvyšuje již na rozdíl tří gólů hostující Tomáš Prachař, který z brankoviště střílí branku. 0:3 S Bobry to v této chvíli nevypadalo vůbec dobře, nicméně síla a odhodlání mužstva se projevila o minutu později . V přesilové hře čtyři na tři střílí i přes nevoli a protesty hostujících hráčů svou první branku v zápase Pavel Šebesta - 1:3. Tento gól jako by znovu vlil živou vodu na hokejky domácích hráčů. Bobři začali být nebezpečnější a měli více brankových příležitostí. A nejen příležitostí, dokázali to i prakticky realizovat. Ve 34. minutě našel Luděk Lhotský před bránou volného Petra Dvořáka, který střílí druhou branku Bobrů 2:3. V téže minutě je srovnáno! O nerozhodný výsledek se zasloužil domácí agilní útočník Lukáš Bokroš, který ukázal, že s fyzičkou je na tom výborně, když ujel hostují obraně aby střelou švihem překonal potřetí brankáře Žůrka. 3:3. Druhá třetina vyšla domácím na jedničku. O rozdílový a zároveň vítězný gól zápasu se postaral Luděk Růčka, který svou střelou od modré „alá Lexa Jaškin“ překonává Žůrka počtvrté 4:3. Druhou třetinu tedy ovládli na ledě domácí Bobři.

Ve třetí třetině padly celkem 4 branky. A všechny do sítě hostujícího Žůrka. Hosté se sice v úvodních deseti minutách třetí třetiny snažili zkorigovat stav, nicméně domácí Popovič v bráně byl razantně proti. Pro Valašské Meziříčí začaly žně, v časovém úseku od 53.minuty utkání. V té době se prosazuje v přesilové hře golfovým úderem domácí obránce Jakub Blažek, který si popojel s pukem až od modré čáry k mezikruží , aby poté propálil vše, co mu stálo v cestě. 5:3. V 56. minutě utkání jedou dva Bobři na jednoho hostujícího obránce. Aneb zkušenost sama – Sochorek - Šebesta. Prvně jmenovaný předhazuje nádherný puk na najíždějícího kapitána Bobrů, který střelou k tyči zvyšuje vedení Bobrů. 6:3. V 58.minutě utkání opět Dalibor Sochorek prokazuje své umění, když střílí pod břevno sedmý gól domácích 7:3. .Zde stojí za připomenutí i asistence od domácího brankáře Popoviče. Necelou minutu na to, se na ledě strhla potyčka, po které bylo vyloučeno do konce utkání po dvou hráčích na každé straně. Na straně Bobrů to byl Šebesta a Vnenk, za hosty Kurial a Strýček. Když už se zdálo, že se oba týmy rozejdou s tímto výsledkem, tak v čase 59:34 znova vynikla první lajna Bobrů. Jan Matějný svou střelou pod břevno překonává hostujícího brankáře Žůrka poosmé 8:3.

Hokejisté Valašského Meziříčí tak i přes nepříliš oslnivou první půli zápasu, kdy prohrávali již rozdílem tří branek, se dokázali vzchopit a otočit zápas ve svůj prospěch. Pozitivní je , že během třiceti minut se dokázali prosadit celkem osmkrát.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí)
První třetina už stabilně nám nějak nejde a od toho se to všechno odvíjelo. Za stavu 0:3 jsem stále věřil, ikdyž se zranil Michal Krumpoch. Nakonec jsme vyhráli tak vysokým rozdílem a jsme za to rádi. Je třeba se vyvarovat takových prvních třetin. Jsem určitě rád, že máme takový dobrý mančaft dopředu a stihneme to otočit do konce zápasu. Teď máme těžký los – Orlová s Hodonínem venku, takže se budeme muset na tyto zápasy připravit.