I přes nadějný začátek si Bobři vezou domů debakl a sezóna pro ně skončila
středa 22.2.2012 | David Fabián, Tomáš Salamon |

I přes nadějný začátek si Bobři vezou domů debakl a sezóna pro ně skončila

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Do zápasu o všechno sice vstoupili Bobři výborně a v první třetině dokonce dvakrát vedli. Na oba úspěchy valašskomeziříčského celku však Karviná našla bleskovou odpověď a téměř okamžitě srovnala. O výsledku zápasu rozhodla druhá třetina. Vlachýnský sice čaroval ve svém brankovišti, co to šlo, bohužel převaha karvinského týmu byla tak značná, že se jim za neustálého tlaku podařilo vsítit rozhodující třetí zásah. Od této chvíle, tedy poloviny zápasu, už skóre narůstalo pouze na straně domácí Karviné a zastavilo se až na čísle osm. Pro Bobry tak tato porážka znamená konec sezóny a konečné sedmé místo v tabulce 2. ligy skupiny Východ.

ČF3, středa 22.2.2012
HC Baník Karviná8:2(2:2, 4:0, 2:0)HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 11. Mikšan (Luka, Javín), 17. Mikšan (Sznapka), 29. Novák (Rosůlek), 33. Moravec (Mikšan, Javín), 38. Studený (Moravec), 40. Luka (Ivan), 45. Blatoň (Galvas), 47. Ivan (Hegegy, Studený) - 10. Varga Mar. (Rác, Ovšák), 16. Varga Mir. (Knebl) Rozhodčí: Šutara - Mrákava, Záviský Vyloučení: 3:5 Využití: 1:0 Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:2, 8:2
HC Baník Karviná: Iláš (Žídek) – Javín, Sznapka, Hegegy, Galvas, Štefanka, Urbánek, Tomis – Moravec, Mikšan, Samiec, Luka, Ivan, Studený, Holuša, Blatoň, Novák, Ciupa, Rosůlek, Štubňa, Orság
HC Bobři Valašské Meziříčí: Vlachýnský (48. Slovák) - Hartmann, Knebl, Mikel, Musil, Ovšák, Růčka, Vašut, Blažek - Ambruz, Balga, Bokroš, Haas, Vodný, Knebl, Rác, Černý, Varga D., Varga Mir., Varga Mar. Voznica

Komentář k zápasu

Autor: Tomáš Salamon

Utkání začalo z obou stran opatrně, ale více prostoru směrem dopředu měli domácí, kteří Václavu Vlachýnskému připravovali práci častěji, než hosté Davidu Ilášovi. Přesto se první radovali Bobři. Martin Vargapřejel přes modrou a tísněn obránci vypálil. David Iláš měl zakrytý výhled a kotouč mu nešťastně propadl pod nohou, což znamenalo vedení pro hosty. Karviná však na sebe s odpovědí nedala dlouho čekat. David Mikšan to udělal podobně, jako před ním Martin Varga, jen s tím rozdílem, že Vlachýnský rána byla tvrdší a přesto, že ji Vlachýsnký viděl, nedokázal ji zastavit.

Další dva slepené góly přišly na hranici šestnácté a sedmnácté minuty. Hostující Knebl před brankou parádně našel Miroslava Vargu, který z mezikruží Iláše propálil, ale karvinským odpověď trvala pouhých 38 sekund. Sznapka poslal do úniku Davida Mikšana, který byl sice stíhán obráncem, nicméně si Bobra pohlídal tělem a na zádech jej povozil před brankovištěm, čímž si položil Vlachýnskýho a přesně trefil odkrytou část branky. Více gólu před první přestávkou nepadlo a týmy se do šaten rozešly za smírného stavu 2:2.

Pokud byli hosté po dva zápasy a celou první třetinu rovnocenným soupeřem, pak je karvinští ve druhé třetině doslova roznesli na kopytech. Od samého začátku prostředního dějství na ledě jasně dominovali a vytvářeli si velkou řadu šancí. Hned při první střídání se po nádherné akci na jeden dotek hnal sám na branku Moravec, který byl podražen. V následném trestném střílení měl navrch Václav Vlachýnský, jemuž patřily i následující minuty. V pětadvacáté minutě zázračně vychytal přečíslení dva na jednoho a pár vteřin na to se všichni přítomní drbali na hlavně znovu. Po kombinaci domácích stál sám před brankou Jan Blatoň. Ten si Vlachýnského položil a svižnou ranou poslal puk do prázdného prostoru. Světe div se, ze země vystartovala duchapřítomná lapačka a zatrhla gólové myšlenky karvinského útočníka.

Nicméně žádné čáry netrvají věčně a v devětadvacáté minutě se meziříčský čaroděj musel smířit s pukem ve své síti. Po Rosůlkově střele jej obránci nechali na holičkách a Michal Novák mohl dorazit do prázdné branky. Pár minut na to se do dobré střelecké pozice dostal David Moravec, který přesnou ranou do horního růžku propálil Vlachýnského nad vyrážečku. Karvinský hlad po gólech neutichal a v osmatřicáté minutě předvedl individuální akci Václav Studený, který se prokličkoval před branku a z bezprostřední blízkosti bekhendem procedil puk nad Vlachýnského ramenem. Záhy se hostující brankář opět dvakrát vyznamenal. V rozmezí několika sekund vychytal gólovku Studeného a poté měl spíše štěstí, když David Mikšan ve velké šanci minul branku. Druhá třetina se chýlila ke konci, ale gólové choutky karvinských neutichaly. Zbývalo třináct sekund do sirény, když Marek Ivan na modré elegantně přenechal Vladimíru Lukovi, který napřáhl do hrozivé výšky a nechytatelnou ránou pod horní tyč navýšil na 6:2.

Pokud chtěl Valmez ještě myslet na pokračování sezony, měl před sebou těžký úkol. Nikoliv nemožný, ale dát tři branky při hře, kterou jsme viděli ve druhé části, se nejevilo jako příliš reálný cíl. Nicméně naděje žila a Bobři měli stále o co hrát. Pokud chceme hovořit o momentu, kdy vyhasl i ten nejskrytější plamínek naděje, pak musíme připomenout události pětačtyřicáté minuty, kdy jej sfouknul Jan Blatoň. Ten dirigoval přečíslení dva na jednoho, ve kterém uháněl na bránu s Rosůlkem. Jelikož viděl, že přihrávka by měla malou šanci projít, rozhodl se pro střelu a byl úspěšný. Nálada Bobrů nebyla nejlepší, ale soupeř se s nimi nemazlil a uštědřil jim ještě jeden úder. Hegegy namazal před prázdnou branku Marku Ivanovi, který se nemýlil. S krátkým časovým odstupem se trenér Stuchlík rozhodl z branky odvolat Václava Vlachýnského, který pro svůj tým v tomto utkání odvedl velký kus práce, ale sám na vše nestačil, a do branky se podíval Jiří Slovák. Ten už branku nepustil a zápas se v poklidném tempu dohrál za stavu 8:2. Pro Bobry, kteří ve všech třech zápasech dali první gól a v prvních dvou duelech dokázali držet krok, tedy sezona končí. Karviná si zahraje semifinále a její soupeř bude určen podle výsledku ostatních sérií.

Ohlasy trenérů

Aleš Flašar, trenér Karviné: Důležité bylo určitě to, že se nám podařilo rychle vyrovnat na 1:1 a 2:2. Třetí branka nám přinesla klid a pak už to šlo. Spadly nám tam nějaké góly a pak už kluci kontrolovali hru. Jsem rád za to, že jsme to stihli ve třech zápasech, protože potřebujeme odpočinek jako sůl. Máme úzký kádr. Klukům můžu jedině poděkovat.

Ing. Jaroslav Stuchlík, trenér VM: My jsme byli důstojným soupeřem jen v první třetině, kterou jsme odehráli slušně. V té druhé nám tam napadaly čtyři góly díky výborné produktivitě domácích a za takového stavu kluci ztratili víru v to, že to mohou otočit a zápas se jen dohrával

 
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS