V Přerově našli Bobři přemožitele
neděle 21.12.2008 | Aleš Novotný |

V Přerově našli Bobři přemožitele

Zatímco na domácím ledě přehráli Bobři Přerov jasně 8:2, v odvetě na ledě soupeře nezachytli nástup Zubrů v první třetině a za stavu 2:0 bylo pro Valašské Meziříčí velmi těžké zápas obracet. Přerovu skvěle zahrála obrana, která povolila pouze jediný úspěch Meziříčí, dvě minuty před koncem se prosadil Ondřej Martiník, který snížil na konečných 3:1 pro Přerov.

28.kolo, sobota 20.12.2008
HC ZUBR Přerov3:1(2:0, 1:0, 0:1)HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 14. Hanák (Kolář), 19. Kubala (Sprušil), 30. Martinák (Halouska) - 59. Martiník (Zrník, Zientek). Rozhodčí: Klapetek - Adamec, J. Štěpán. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 800. Střely na branku: 37:38.
HC ZUBR Přerov: Krejčí - Pala, Faltýnek, Halouska, Kubala, Hruška, Vlček, Ryšánek - Kočara, Sprušil, Ditrich - Martinák, Hanák, Matějka - Korčák, Žibrita, Kolář - Menšík
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zientek, Zrník, Starůstka, Krisl, O. Dvořák, Blažek, Růčka - Martiník, P. Dvořák, Tatarčík - D. Varga, Sochorek, Šebesta - Dědek, Vaněček, Matějný - M. Varga, Mikel.

Komentář k zápasu

Autor: Aleš Novotný

Domácí vstoupili do boje s lídrem tabulky hodně aktivně. V úvodních minutách zápasu dělal hostující obraně největší problémy první útok Zubrů ve složení Kočara - Sprušil - Ditrich. Prvně jmenovaný měl dva dobré střelecké pokusy, ale proti brankáři Krumpochovi se nakonec neprosadil. V 7. minutě visel první gól na vlásku po Žibritově akci, který ale namířil puk příliš vysoko. Tým Bobrů dal o sobě poprvé vědět v závěru 12. minuty, když Tatarčíkova dělovka od modré šla těsně vedle přerovské branky. O dvě minuty později usedl po nedovoleném bránění na trestnou lavici Tatarčík a Zubři opět potvrdili svoji výbornou domácí bilanci v přesilových hrách. Na konci celé akce byl Hanák, který s přehledem zamířil puk do Krumpochovy klece - 1:0. V 17. minutě to naopak hořelo před brankou domácích, ale Tatarčíkovi blafák proti brankáři Krejčímu nevyšel. Opět tak platilo staré známé "nedáš - dostaneš". Na druhé straně při signalizovaném trestu Sprušil chytře poslal puk na lépe postaveného Kubalu, který nekompromisně zavěsil - 2:0.

I ve druhé třetině pokračoval boj Bobrů s velmi dobře fungující přerovskou defenzívou. Hosté si sice ve 22. minutě zahráli přesilovku, ale do vážnější šance se nedostali. Jediným střeleckým pokusem se v početní výhodě prezentoval obránce Krisl. Krátce před polovinou zápasu tak udeřilo na druhé straně a Zubři svému soupeři ve skóre ještě více odskočili. V další ponechané výhodě Halouska před brankou neotálel s přihrávkou na volného Martináka, který zamířil přesně do sítě bobří branky - 3:0. Následně měl na své hokejce snížení stavu zkušený střelec Šebesta, ale skulinku mezi betony brankáře Krejčího nenašel. Další minuty zápasu až do konce druhé třetiny byly v režii obran obou týmů a nepřinesly vážnější šanci. Přerovští Zubři si ale stále drželi herní převahu.

Úvod třetí třetiny přinesl jako první útočnou spolupráci Ditricha se Sprušilem. Tu však brankář Krumpoch bez potíží zlikvidoval. V obrovské šanci byl po chvilce Kolář, který si dokonce objel branku, ale u tyčky se mu nepodařilo puk zasunout za brankovou čáru. Další akce na sebe nenechala dlouho čekat a rychlý útočný výpad Sprušila musel meziříčský obránce Zientek řešit jen za cenu faulu. Následná přesilovka se Zubrům ale příliš nepovedla. Dalším potrestaným však byl po chvíli Krisl a domácí opět měli možnost zaútočit v početní výhodě. Ta sice opět zůstala nevyužita, ale Zubři se krátce po skončení trestu mohli prosadit. V závaru před brankou puk skončil pod velkou hradbou těl a podle mínění rozhodčího Klapetka přes brankovou čáru nepřešel. V 52. minutě vyzkoušel obránce Zrník tvrdou střelu od modré čáry, Krejčí však předvedl další výtečný zákrok. V závěrečných minutách zápasu přišla na řadu ještě série vyloučení na obou stranách. Zubři dokonce měli možnost hrát přesilovku 5 na 3, ale branku se jim vstřelit už nepodařilo. Naopak hosté se v 59. minutě dočkali čestného gólu. Po střele Martiníka puk Krejčímu propadl do branky - 3:1. V poslední minutě ještě přerovskou svatyni ohrozil meziříčský Sochorek, ale domácí už své vítězství a zisk cenných tří bodů dokázali ubránit.

 
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
CIE Automotive