Bobři sehráli poslední ze čtyř po sobě jdoucích domácích utkáních s Opavou. V závěru dokázali utkání dokonale zdramatizovat, když stáhli čtyřbrankové vedení Opavy na jediný gól. Poslední zásah, díky kterému by alespoň vyrovnali stav utkání však nepřišel, a tak si i Opava odváží z Bobří hráze všechny body.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 8. kolo, středa 4.10.2017, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Opava
4:5
(0:2, 1:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 24. Pořický (Dvořák, Báchor), 50. Pořický (Dvořák, Báchor), 55. Dalajka (Weintritt, Dvořák), 60. Dvořák (Matějka) – 2. Herman (Wolf), 9. Wolf (Černý), 30. Vítek J. (Herman, Malina), 46. Šendera (Herman, Černý), 46. Škoda (Hartmann). Rozhodčí: Cabák – Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 226. Střely na branku: 22:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 4:5.
Valašské Meziříčí: Plšek (46. Bechný) – Dudek, Mikel, Hryciow, Baroš, Varga Mar., Báchor (C), Váňa, Hladiš – Matějka, Dvořák, Pořický – Brunec (A), Daněk, Vítek D. – Varga Mir., Studený, Martiník (A) – Weintritt, Peterka, Dalajka
Opava: Šafránek (Wanecki) – Pokorný, Šendera, Kiss, Galvas (A), Šindelář, Štindl, Chalupa (C), Slavík, Tichý – Herman, Rousek, Vítek J., Vaněk, Škoda, Wolf, Hartmann, Černý (A), Malina

Hned druhá minuta nabídla bleskový gól Opavy. Do útočného pásma vtrhli Petr Wolf s Bohumilem Hermanem, který ranou z první trefil přesně pod lapačkou Plška.

Bobři se v následujících momentech snažili o rychlou odpověď. Stopku všem jejich pokusům však vystavila nepřesná střela nebo pozorný brankář Šafránek.

V deváté minutě šli Slezané do dvoubrankového vedení. Střelu od modré v podání Petra Wolfa si do vlastní brány nešťastně srazil jeden z obránců Valašského Meziříčí. Slezané se tak celkem lacině dostali k druhé brance.

Slezané nepolevovali ve náporu. Do konce třetiny si vytvořili více střeleckých příležitostí. K několika pokusům se dostali i Bobři. Druhá polovina první třetiny navíc nabídla řadu vyloučení, díky čemuž byla hra místy rozkouskovaná. Stav ovšem zůstal do konce první třetiny již nezměněn.

Na začátku druhého dějství nabídli Slezané svému soupeři přesilovku pět na tři. Tu Bobři využili zásluhou Jakuba Pořického a snížili stav utkání na rozdíl jediné branky.

Bobři pokračovali v náporu a snažili se o srovnání stavu utkání. V polovině zápasu však šťastným gólem díky odrazu od tyče poslal Opavu opět do dvoubrankového vedení Jakub Vítek.

Druhá polovina druhé třetiny nabídla více nepřesností než střeleckých pokusů. Oba týmy těžce hledaly cestu k bráně soupeře. Přesto bylo vidět několik dobrých pokusů obou soupeřů. Stav však zůstal do konce třetiny s dvoubrankovým vedením Slezanů a ti tak mohli stejně jako po třetině první odejít do šaten o něco štastnější.

Třetí třetina nabídla zajímavou zápletku. Ve 46. minutě Opava navýšila vedení na 4:1, když dokázal pohotově dorazit kotouč za bezmocného Plška Petr Šendera. Ani ne o minutu později využili rozhozené obrany Slezané znovu. Hartmann si rychle vyměnil puk s Michalem Škodou, jehož přesná střela vyhnala Plška z brankoviště. V něm ho nahradil Bechný.

Valašské Meziříčí ale nic nevzdávalo a ukázalo skvělou morálku v týmu. V polovině třetí třetiny se podruhé v utkání prosadil Jakub Pořický a Bobři poprvé stáhli čtyřbrankové vedení soupeře.

Za pět minut to bylo už jen o dva góly. Patrik Dalajka si našel nejrychleji odražený kotouč a bekhendovou střelou ho poslal za pozdě reagujícího Šafránka. Na poslední minuty utkání tak bylo zaděláno na drama.

Minutu před koncem to zkusili Valaši v šesti s prázdným brankovištěm a vyplatilo se. Petr Dvořák byl nejrychleji u odraženého puku a snížil stav utkání na rozdíl jediné branky. Bobři to v poslední půlminutě zkusili ještě jednou s prázdným brankovištěm. Další gól však již nepadl, a tak si i Opava odvezla z Bobří hráze všechny tři body.

Roman Čechmánek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): Stále se snažíme hrát nátlakový hokej, samozřejmě ne vždy se to daří. Neustále nás sráží laciné branky. Samozřejmě si ceníme toho, že to hráči nezabalili, že se kousli, i za stavu 1:5 do toho dali všechno a ještě z toho bylo drama. Mrzí nás hlavně další porážka, ale pozitivní ukazatel dnešního utkání je to, že ta síla v mužstvu je. Potřebujeme se jen vyhnout laciným brankám a opřít se o stabilní výkon muže v brankovišti v několika utkáních po sobě, aby se mužstvo zvedlo i po psychické stránce a byli jsme schopni utkání dotahovat do vítězného konce.