Více než dvojnásobek střel vyslali na brankáře soupeře Valaši ve čtrnáctém kole Druhé ligy. Gólman Svoboda držel Orlovou spoustou skvělých zákroků dlouho nad vodou, ani on však nedokázal zamezit celkem čtyřem pukům za jeho zády. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se v zápase blýskl Petr Seidler.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, středa 31.10.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Orlová
4:1
(0:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Seidler (Vaněk), 30. Seidler (Žák, Daněk), 39. Dvořák (Váňa, Seidler), 56. Báchor (Pořický) – 6. Achmeťjanov (Šendera, Štěpánek). Rozhodčí: Škach – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 253. Střely na branku: 39:17. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Valašské Meziříčí: Šurý (Slovák) – Báchor, Váňa, Žák, Baroš, Jenáček, Rudl, Holiš, Kamas – Pořický, Daněk (A), Brunec (C) – Vaněk, Dvořák, Seidler – Dalajka, Martiník (A), Andris – Kuchařík, Peška, Dubnický.
Orlová: Svoboda (Ovčáři) – Štěpánek, Šendera, Adam, Puškár (A), Janiczek, Stránský, Spálovský – Rubner, Kuťák, Sladkovský (C) – Ballner, Smrčka, Hovsepjan (A) – Achmeťjanov, Kaukič, Flok – Dang, Kovařík, Kysučan.

Valašské Meziříčí vstoupilo do utkání s velmi aktivním přístupem, který ozdobil minulé domácí vítězství na Bobří hrázi proti Šumperku. Orlová byla od samého začátku ve většině případů na puku o krok později a Valaši si začínali vytvářet slušný tlak. K údivu všech přítomných to byla ale právě paradoxně Orlová, kdo se ujal v šesté minutě vedení. Arsian Achmeťjanov byl nejdříve ze všech u vyraženého kotouče po střele Šendery a dopravil jej za bezmocného Šurého - 0:1. Valachy ale inkasovaná branka na kolena nesrazila, ba naopak začali vyvíjet ještě větší tlak na svého soupeře. Bobři měli v závěru periody dokonce dlouhou přesilovou hru pět na tři, i tak však zůstala nevyužita a do kabin se odcházelo za jednobrankového vedení Orlů.

Do druhé části vstoupili svěřenci trenéra Weintritta stejně aktivně, jako skončili tu první. Odměnou jim byl gól z hole Petra Seidlera, který vyrovnal stav duelu - 1:1. Valaši začali bušit do Orlů víc a víc. Hosty dlouho držel nad vodou brankář Svoboda, dalšímu náporu ale ani on neodolal před polovinou zápasu. Byl to znovu Petr Seidler, kdo projevil skvělý přehled při teči Žákovy střely - 2:1. Valašské Meziříčí si bylo vědomo pouze hubeného náskoku, a tak nepolevovalo v nasazeném tempu hry, díky čemuž přišla i třetí branka Bobrů. Petr Dvořák byl na konci krásného přečíslení a vytvořil svému týmu před přestávkou dvoubrankové vedení 3:1.

Ve třetí třetině se začalo lehce přiostřovat, Valašské Meziříčí však zůstávalo koncetrováno na svůj výkon a nadále se drželo své taktiky. Orlová měla jako po celý zápas i ve třetí třetině problém se zakládáním útočných akcí a když už se k nějakým dostala, stála v bráně jistota jménem Šurý. Pět minut před koncem Valaši dokonce přidali čtvrtou branku. Stanislav Báchora napřáhl od modré a jeho rána prosvištěla až do branky soupeře - 4:1. Bobři už vedení udrželi do konce utkání a ponechali si tak všechny tři body na Bobří hrázi.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Od začátku jsme byli aktivnější, přesto jsme první třetinu ztratili. Cením si toho, že jsme se tím nenechali vykolejit, kromě přesilovek soupeře jsme dnes byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli.

Darek Stránský (HC Orlová): Dnes byl soupeř jednoznačně lepší. My jsme prospali první třetinu, kterou jsme sice vyhráli, ale určitě jsme nebyli lepší. To jsme hráčům v kabině řekli, že druhá třetina musí být úplně jiná a byla úplně stejná, za což nás soupeř po zásluze potrestal a otočil zápas. Ve třetí třetině jsme zápas chtěli samozřejmě zdramatizovat jedním rychlým gólem. Zlepšili jsme v ní sice pohyb, ale nadále jsme byli bez jakýchkoliv šancí. V závěru jsme dostali čtvrtý gól a bylo po zápase.