Zápas, na který budou chtít všichni z týmu Valachů co nejrychleji zapomenout. Slibné vedení 3:0 po druhé třetině nakonec nestačilo na zisk jediného bodu poté, co soupeř předvedl famózní obrat ve skóre. Srovnat se píseckým podařilo v rozmezí 36 sekund, rozhodující trefu pak zařídil sedm a půl minuty před koncem Volf.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, 31., sobota 12.1.2019, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Písek
3:4
(3:0, 0:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 11. Brunec (Dalajka, Peška), 13. Peška (Baroš), 19. Dvořák (Vaněk, Ostrčil) – 45. Hanus (Polata, Hučko), 45. Koupal (Matějka), 46. Volf (Strnad, Tintěra), 53. Šuhaj (Volf). Rozhodčí: Blaha – Musil, Komínek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 164. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 3:0, 3:4.
Valašské Meziříčí: Šurý (Plšek) – Ostrčil, Weintritt, Baroš, Váňa, Žák, Holiš, Kamas – Vaněk, Dvořák, Pořický – Brunec (C), Peška, Dalajka – Andris, Kuchařík, Daněk (A) – Dubnický.
Písek: Hauser (Kříž) – Turek, Suda, Parýzek (C), Bílek, Houdek, Hanus, Pelant – Hučko, Šuhaj, Sýbek (A), Polata (A), Tintěra, Koupal, Volf, Strnad, Matějka, Novák.

V úvodu první periody se obě mužstva oťukávali a snažili se zjistit, co čekat od soupeře. Hned po dvou minutách se ale Bobrům nabídla přesilové hra a od té doby začali být mnohem aktivnějším mužstvem právě oni. Na první branku si ale domácí museli počkat až do poloviny první části, kdy se po sólovém úniku prosadil kličkou do bekhendu jako z hokejové učebnice kapitán Tomáš Brunec - 1:0. Netrvalo ani tři minuty a už to bylo o tři branky. David Peška využil svého skvělého výběru místa a pohotovým zakončením poslal Bobry do dvoubrankového vedení - 2:0. Písek byl v následné přesilovce blízko vyrovnání, když si vytvořil dobrý tlak, Valachy ale podržel brankář Šurý. V závěru první části naopak přidali ještě třetí branku domácí, když Petr Dvořák poslal na Hausera lehké nahození a tomu puk zapadl pod vyrážečkou až za jeho záda - 3:0.

Hned začátek druhé třetiny byl ve znamení mnohem zlepšené hry hostů z Písku. Naopak Valašské Meziříčí výrazně polevilo, a na hře to bylo hned znát. Paradoxně měli ale největší šanci na přidání čtvrté branky zápasu právě Valaši poté, co asi po třech minutách hry zachránila Hausera tyč jeho svatyně. Druhá polovina prostřední části začala být kouskována řadou vyloučení na obou stranách, ani jeden z týmů však žádné z nich nedokázal využít rozsvícení červeného světla za brankou soupeře, které by signalizovalo vstřelenou branku. I po druhé periodě se tak odcházelo do šaten s tříbrankovým vedením Valachů.

Na to, co následovalo ve třetí části zápasu, budou chtít všichni z Valašského Meziříčí co nejrychleji zapomenout. Písek v něm předvedl neuvěřitelný obrat ve skóre, který nastartoval v čase 44:26 brankou Vladimíra Hanuse - 3:1. Trvalo to něco málo přes půl minuty a na Bobří hrázi bylo srovnáno. Nejprve se prosadil další bleskovou akcí Martin Koupal - 3:2, který byl o dalších pár vteřin následován Jakubem Volfem - 3:3. Den blbce byl pro Valachy dokonán sedm a půl minuty před koncem, kdy o vítězství Písku rozhodl Vojtěch Šuhaj - 3:4. Bobři to ještě v závěru zkoušeli v šesti, ani tato herní varianta na skóre už vliv neměla.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Na všechno, co se stalo ve třetí třetině, byli hráči upozorněni. Už pár týdnů mají být někteří z nich mimo základní sestavu, náš úzký kádr to ale nedovoluje. Po Hodonínu jsme druhé domácí utkání, zklamání je obrovské.

Václav Šrámek (IHC Písek): Hodně nám pomohl fakt, že jsme se stejným týmem doma prohrávali 2:0 a ten zápas jsme také otočili, když jsme zvítězili 4:2. Celé utkání jsme nehráli zase tak špatně, dostali jsme hodně laciné góly a měli jsme zrovna takové šance jako soupeř. V průběhu zápasu jsme byli velice neukáznění, čtyři z osmi vyloučení za první dvě třetiny byly absolutně zbytečné z naší blbosti. Přesto jsme pořád věřili, že se to otočit, což se tedy nakonec povedlo.