Bobři v prvním kole nezaváhali, z Břeclavi vezou tři body

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Drama a napětí se v prvním druholigovém zápase nekonalo. Hlavní role obsadili meziříčští Sochorek se Šebestou a zařídili vítězství pro Bobry v poměru 4:9.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 1. kolo, sobota 13.9.2008, Břeclav
Břeclav
4:9
(0:2, 2:3, 2:4)
Branky a nahrávky: 22. Nohel 37. Kárný, 47. Pazdera, 51. Čikl - 1. Matějný, 6. Martiník, 25. Dvořák, 26. Sochorek, 31. Glas, 45. Šebesta, 50. Šebesta, 52. Šebesta, 54. Šebesta. Rozhodčí: Škrobák. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:2. Diváci: 350. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:7, 4:7, 4:9.
Břeclav: Žůrek (Nos) - Raška, Horáček, Laga, Sladký, Novák, Šimeček, Kroupa, Otoupalík, Kurial, Mífek, Nohel, Pazdera, Veselský, Hrůza, Barák, Balát, Kárný, Čikl, Václavovič.
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Růčka, Zientek, Blažek, Dvořák, Zrník, Krisl, Zimmer, Starůstka - Tatarčík, Dvořák P., Matějný - Šebesta, Sochorek, Kratěna - Dědek, Martiník, Glas - Varga D., Pavlas, Vaněček.

Nepovedený začátek druhé ligy se začal rýsovat už v 1. minutě. Čas 0:37 a první střela z hole Matějného, která prošla za Žurkova záda – 0:1. Ve 2. minutě se zabouchla dvířka trestné lavice za domácím Otoupalíkem, jeho vyloučení sice břeclavští ubránili, rozhozený tým ale chyboval a Meziříčí tak šlo do dvougólového vedení, když se po asistenci Blažka prosadil Martiník. Domácí se do vyložených šancí dostali až při dvounásobné přesilovce v 15. minutě, kdy od modré nebezpečně pálil Sladký, své vyloučení mohl napravit Otoupalík, s Kurialem ale puk za brankovou čáru neprotlačili. Velkou šanci si v závěru třetiny vypracovala v oslabení dvojice Balát – Hrůza, střela druhého jmenovaného však mířila vysoko nad.

Začátek druhé třetiny byl také gólový, tentokrát byla radost na straně domácích fanoušků. Kontaktní gól jako správný kapitán vstřelil v čase 21:29 Pavel Nohel. Hosté na něj ale odpověděli třemi dalšími trefami. V 25. minutě nešťastně projela Dvořákova střela Žurkovi pod betonem a na střídačce se pomalu začal rozcvičovat náhradník Nos. Do hry se dostal vzápětí, po půlminutě hry se znovu rozvlnila síť v domácí kleci díky Sochorkovi. Studenou sprchu pro Břeclav dokončil ve 31. minutě Glas, když potrestal vyloučení dvou břeclavských hráčů. Jak dobře si postavil Krumpoch tyče, poznali domácí ve 34. minutě, kdy jednu z nich rozezvučel Sladký. Brankový příděl ve druhé části hry uzavřela znovu druhá domácí pětka, kdy po přihrávce Baláta prostřelil hostujícího brankáře Kárný.

Ani v posledním dějství se brankostroj nezastavil, psala se 45. minuta, když Ivo Kratěna našel zpoza branky nikým nehlídaného Šebestu – 2:6. O dvě minuty později se podařilo hned po buly prostřelit Kumpocha Pazderovi a snížit znovu na rozdíl tří branek. Čtvrtá pětka se dostávala do hry jen sporadicky, i tak si stačil Kroupa odpočinout na trestné lavici. A Valašské Meziříčí trestalo, jmenovitě to byla ústřední postava zápasu – Pavel Šebesta. I břeclavští potrestali nedovolený zákrok jednoho z hráčů hostů, v čase 50:58 zakončoval po spolupráci s Otoupalíkem Igor Čikl (4:7). Gólový účet utkání uzavřela dvojice Šebesta – Sochorek, a to rovnou dvakrát. Po devátém gólu se vrátil zpět do domácí branky Žůrek, který už ve zbylých šesti minutách neinkasoval, i když v posledních sekundách k tomu nebylo daleko. Sochorkova šance skončila naštěstí jen nastřelením tyče, i tak si ale výše zmíněná dvojička připsala celkem 10 kanadských bodů. Na první zápas by tak měli hráči co nejrychleji zapomenout, protože už ve středu je čeká další soupeř. Zajíždět budou na led Šternberka.

Jiří Otoupalík (Břeclav): Premiéra se nám dnes vůbec nevydařila. Už od počátku na nás byla znát nervozita a respekt vůči soupeři, a ten toho rychle využil. Od počátku jsem upozorňoval na dvojici Šebesta-Sochorek, kteří mají bohaté prvoligové zkušenosti. Tuto dvojici se nám nepodařilo ubránit, vlastně ovládli utkání. Své si odehrála jen naše třetí pětka, ti starší a zkušenější, kteří měli tým táhnout, sice góly dávali, ale hodně jich také dostali. Teď už se soustředím na utkání ve Šternberku.

Roman Sedlák (HC Valašské Meziříčí): Nečekal jsem, že dnešní utkání bude tak snadné, Břeclav podle jmen není ve druhé lize vůbec nováčkem. Bylo to hodně o tom, z koho spadne dřív ta úvodní nervozita, naštěstí se to povedlo nám, dvojbrankový náskok nás uklidnil. Dnes jsme hráli přesně podle našich taktických pokynů, ze zajištěné obrany, všechno nám vycházelo, útočníkům nemám co vytknout.