V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí i ve svém druhém domácím představení nezaváhali a porazili v sobotním podvečerním utkání Šternberk 4:2. Šternberk nepatří k oblíbeným mužstvům Bobrů, prezentuje se dobrou obranou v čele s gólmanem Pekařem, tvrdou hrou (někdy na hranici únosnosti) a nebezpečnými brejky.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 5. kolo, sobota 27.9.2008, Valašské Meziříčí
Šternberk
4:2
(2:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Kratěna (Šebesta), 16. Glas (Krisl), 23. Kratěna (Šebesta, Sochorek), 38. Matějný ( Dvořák, Tatarčík) - 24. Zima (Jurdič), 46. Zima (Jurák). Rozhodčí: Krenželok - Fiala, Mrákava. Vyloučení: 3:5, navíc 5+DKU Sochorek (VM), 5+DKU Hruška (ŠT). Využití: 2:0. Diváci: 620. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2..
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zientek, Růčka, O. Dvořák, Blažek, Krisl, Zrník, Starůstka - Tatarčík, Dvořák P., Matějný - Šebesta, Sochorek, Kratěna - Dědek, Martiník, Glas - Varga D., Pavlas.
Šternberk: Pekař - Stříteský, Zapletal, Hruška, Jurák, Fiala, Dobrý, Anděl, Hrbatý, Trunda, Jurdič T, Fekiač, Musil, Klimovič, Zima, Jurdič J.

Bobři si tentokrát pohlídali začátek utkání a po brankách Kratěny a Glase šli do kabin s dvoubrankovým vedením. Kratěna využil perfektní příhru P. Šebesty mezi kruhy a pohotovou střelou po ledě zajistil domácím jednobrankové vedení. Na 2:0 zvyšoval R.Glas, kdy dokonale překvapil bekhendovou střelou pod víko Pekaře v brance Šternberka, který zřejmě čekal náhrávku a vůbec ne toto překvapivé řešení této herní situace.

I ve druhé třetině bavili Bobři domácí fanoušky atraktivní útočnou hrou a šli do vedení 3:0, kdy puk putoval po ose Sochorek – Šebesta – Kratěna a posledně jmenovaný se znovu nemýlil. Hned v následující minutě se podařilo hostům snížit na rozdíl dvou branek (Zima). Obraz hry se i po těchto brankách nezměnil, Bobři předváděli útočný hokej a hosté kontrovali ojedinělými, ale nebezpečnými protiútoky. Dvě minuty před druhou sirénou uzamkl první útok Bobrů v obranném pásmu hosty a po nezištné přihrávce P.Dvořáka navýšil vedení Valašského Meziříčí pohotovou střelou J.Matějný. Domácí šli do kabin s tříbrankovým vedením a to ještě neproměnili několik vyložených šancí.

Ve 46.minutě stačil ještě korigovat na 4:2 svou druhou brankou v utkání Aleš Zima, ale kvalitu hry v poslední třetině ovlivnil do značné míry hlavní sudí, který pokračoval v nastoupeném trendu ze začátku utkání. Hráči Šternberka značně přitvrdili hru a prezentovali se nečistými zákroky, kdy nestíhali pokrývat dobře bruslící domácí hráče. Rozhodčí i přesto nechával pokračovat hru bez vyloučení. Vše vyvrcholilo v 51.minutě, kdy ujížděl Pavel Šebesta na Pekaře, těsně před brankou byl podražen Pavlem Hruškou a skončil v pádu na zadním mantinelu. Toto podražení hlavní sudí potrestal menším dvouminutovým trestem. To se nelíbilo D.Sochorkovi a šel si to s Hruškou vyřídit osobně. Po pěstním souboji, které zřejmě nemělo vítěze, byli oba kohouti „odměni“ trestem 5+DKU. Utkání se dohrávalo v rušné atmosféře, kdy docházelo k nečistým zákrokům na obou stranách - hráči si vyřizovali „účty“ mezi sebou. K těmto jevům by zřejmě nedocházelo, pokud by hlavní sudí našel víc odvahy a posuzoval některé zákroky na technické hráče vyloučeními a chránil hráče (viz několik zákroků na Pavla Šebestu), kteří chtějí hrát především hokej.