Ani druhé venkovní utkání na ledě Velkého Meziříčí nedovedli hráči Valašského Meziříčí do vítězného konce. Zápas byl velmi dlouho vyrovnaný a rozseknout jej musely až samostatné nájezdy, ve kterých nakonec urvali bonusový bod navíc na svou stranu domácí, kterým výhru vystřelil Tomáš Střecha.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 17. kolo, sobota 20.11.2021, Zimní stadion Velké Meziříčí
Velké Meziříčí
3:2sn
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Juráň (Paták, Malec), 52. Paták (Juráň), rozh. náj. T. Střecha - 12. Vosátko (Gabrhelík, Goiš), 51. Andris (Gabrhelík, Pořický). Rozhodčí: Kohoutek - Berger, Štěrba. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 359. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Velké Meziříčí: Krejčí (Juda) - M. Vlašín, Báňa, P. Vlašín (A), Ambrož (C), Burian, Slabý, Kochánek - Barák, Rozmarín, T. Střecha, Juráň, Paták, Strnad, Maštera, Malec, Křenek (A), F. Střecha.
Valašské Meziříčí: Slovák (Majer) - Báchor (A), Ďurkáč, Vosátko, Gabrhelík, Kamas, Holiš - Kozubík, Goiš, Weintritt - Andris, Vavřík, Pořický (C) - Kuchařík (A), Urbanec, Stodůlka.

Vstup do utkání se vydařil lépe domácímu Velkému Meziříčí, hráči z Vysočiny se ale během úvodního tlaku nedostali k žádnému kloudnému zakončení. Družina trenérů Plška a Vávry začala posléze přebírat otěže utkání a začala být směrem dopředu aktivnější.

Prvnímu gólu utkání předcházel závar před svatyní brankáře Slováka, ze kterého vyplynula přesilová hra pro Valašské Meziříčí po konfliktu kapitána Pořického s Malcem. David Vosátko po dobře sehrané přesilové hře propálil od modré puk až za záda Krejčího i díky výborné práci nové akvizice Gabrhelíka, který díky svým výškovým parametrům velmi dobře zastínil výhled gólmanovi domácích.

Domácí ale obdržená branka nerozhodila a začali se tlačit více do útoku, svěřence trenéra Vejmelky však trápila řada nepřesností.

Už na začátku druhé části utkání se karty obrátili. Velké Meziříčí vletělo do prostřední periody velmi aktivně a mělo po většinu třetiny více ze hry a za svoji aktivitu nakonec také bylo odměněno vyrovnávací brankou. Brankáři Slováka po samostatném úniku Marcela Juráně nešťastné propadl přes lapačku a doklouzal až za brankovou čáru. Valaši následně měli k dispozici přesilové hry, ale ani ony nenapomohly další změně skóre do konce třetiny.

Třetí část hry přinesla vyrovnaný průběh z obou stran. Oba týmy se dostaly několikrát do zakončení, své kvality ale předváděli brankáři na obou stranách. Odpor obrany se podařilo zlomit až v 51. minutě Tomáši Andrisovi, který byl pohotový při dorážení a bekhendem dostal puk za záda Krejčího.

Netrvalo však ani 20 sekund a ve Velkém Meziříčí bylo znovu srovnáno. Lukáš Paták i trochu šťastně pomocí brusle dostal kotouč do branky a znovu tak zdramatizoval průběhu duelu. Závěr třetiny následně nabídl vysoké tempo na obou stranách, ani jednomu týmu se ale nepodařilo v základní hrací době rozhodnut a zápas tak směřoval do prodloužení.

V prodloužené části hry měli domácí dokonce příležitost rozhodnout v přesilové hře, ale ani ta nepomohlo určit vítěze meziříčského derby a Bobry tak poprvé v sezóně čekaly samostatné nájezdy.

V nich se za Valachy postupně prosadili Tomáš Andris, Jiří Goiš a Filip Weintritt, ani jejich přesné zásahy ale nestačily na bonusový bod. Ten Velkému Meziříčí vystřelil rozhodující brankou v nájezdech dvakrát úspěšný Tomáš Střecha.