Divoké utkání s Havířovem nakonec skončilo se šťastným koncem pro Valašské Meziříčí. Bobři měli dlouho nakročeno i ke tříbodovému zisku, ke kterému je dvěma góly nasměroval Tarnoczy, Azet ale dokázal ještě utkání zdramatizovat a vyrovnat. V prodloužení ale druhý bod Valachům vystřelila stálice obrany Stanislav Báchor.
2. liga - Východní konference 2022/23, 8. kolo, středa 19.10.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Havířov
4:3p
(1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Tarnoczy (Vávra, Hanák), 39. Pětník (Andris, Liss), 43. Tarnoczy (Ďurkáč, Vávra), 61. Báchor (Vávra) – 13. Tvrdý (Krupa, Foltyn), 45. Mrva (Čmiel, Kunc), 54. Zdeněk (Kofroň). Rozhodčí: Kapitanov – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 233. Střely na branku: 36:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) – Liss, Báchor (A), Hanák, Ďurkáč, Gabrhelík, Holiš, Sviták – Kozubík, Vávra (A), Tarnoczy – Andris, Křivohlávek (C), Finsterle – Kuchařík, Vavřík, Stodůlka – Štefka, Pokorný, Pětník.
Havířov: Šindelka (Štipčák) – Mrowiec, Bílek, Havlík, Kuboš, Ščurek, Kunc, Dudáš (C) – Čmiel, Zdeněk (A), Mrva (A), Pastor, Spratek, Tvrdý, Antoníček, Pawliczek, Foltyn, Apolenář, Krupa, Kofroň.

Začátek utkání byl pro Bobry jako z říše snů. Po pouhých sedmnácti sekundách se Valaši dostali poprvé v zápase do vedení po skvělém uvolnění Patrika Tarnoczyho, který využil výborného pasu Vávry a v samostatném úniku prostřelil brankáře Šindelku.

AZet se ale nenechal brzkou brankou zaskočit a i on se tlačil velmi urputně před brankáře Slováka. Havíři svou první šanci přetavenou v gól našli na začátku třinácté minuty, za hosty se prosadil Jiří Tvrdý, který z mezikruží překonal Slováka bekhendovým pokusem.

Na další branku si diváci ve Valašském Meziříčí museli počkat po velmi aktivní hře na obě strany až téměř do konce druhé části zápasu. Richard Pětník se nechal odradit nepříjemnými obránci a díky svému důrazu protlačil odražený kotouč za záda brankáře, díky čemuž dostal Bobry znovu do vedení.

To navíc téměř zkraje třetí periody navýšil již dvougólový Patrik Tarnoczy, který stál ve správný čas na správném místě vyražený puk Šindelkou dorazil z bezprostřední blízkosti do odkryté klece.

Havířovská smečka se ale v žádném případě nevzdávala a svůj záměr neodjet z Valašského Meziříčí bez bodů potvrdila hned dvě minuty po gólu Valachů. Rychlý kontr Havířov zakončil do odkryté klece Jakub Mrva, Slovák se po jeho střele natahoval marně. O deset minut později už bylo u Havířů o poznání veseleji, stav duelu totiž srovnal Jiří Zdeněk.

Valaši ale nakonec byli těmi, kdo se smál naposled. Hned na začátku prodloužení totiž o bonusovém bodu navíc pro domácí rozhodl Stanislav Báchor, který po spolupráci s Tarnoczym poslal kotouč nechytatelně pod víko Šindelkovy klece.