Valašskomeziříčští Bobři prohrávají i druhý zápas tohoto roku. S Vyškovem hráli vyrovnanou partii, v poslední části se jim podařilo stav dorovnat, v závěru si však neuhlídali hru v oslabení, která se jim stala osudnou.
2. liga - Východní konference 2022/23, 27. kolo, sobota 7.1.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Valašské Meziříčí
Vyškov
1:3
(0:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 54. Vavřík (Martiník, Pětník) – 2. Vašíček (Komínek, Sebera), 59. Komínek (Žižka, Hefka), 60. Lekeš (Janeček). Rozhodčí: Kapitanov – Gančařík, Voznička. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 295. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Valašské Meziříčí: Slovák (Ševců) – Holiš, Bachor (A), Sviták, Ďurkáč, Kamas, Gabrhelík, Liss – Kozubík, Vávra (A), Křivohlávek (C) – Martinec, Pokorný, Andris – Pětník, Vavřík, Kuchařík – Stodůlka, Martiník.
Vyškov: Šarman (Micka) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Sebera, Tomajko, Kořenek, Vašíček, Lekeš, Komínek (A), Janeček, Čuřík (A), Snášel, Popelka, Weintritt.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Start do zápasu nevyšel Valachům vůbec podle představ, soupeř z Vyškova odskočil do vedení hned ve druhé minutě zásluhou pohotové střely z první v podání Dominicka Vašíčka v předbrankovém prostoru.

Bobry ale jako kdyby brzká obdržená branky nabudila a ve zbytku třetiny dominovali, byli aktivnější směrem do útoku, vyrovnávací branku ale vytěžit ze své dobré hry nedokázali ani například v podání Vávry, který se po pasu Křivohlávka ve 14. minutě ocitl ve velmi slibné pozici před Šarmanem.

I ve druhé části zápasu byli o něco aktivnějším domácí hráči Valašského Meziříčí. Největší příležitost srovnat skóre zápasu měl na hokejce Martinec, který se ve 4. minutě druhé třetiny zjevil úplně sám před brankářem, kotouč ale za jeho záda procedit nedokázal.

Valaši i do třetí třetiny vlétli nabuzeni se zápasem něco udělat. To se nakonec po několika slibných šancích povedlo po skvělé práci Pětníka Michaelu Vavříkovi, který po Martiníkovi jako druhý dorážel v brankovišti a dostal puk poprvé v zápase do vyškovské brány.

Po vstřelené brance se zdálo, že Bobři posilnění brankou budou chtít celý zápas otočit ještě v základní hrací době, minutu a půl před koncem ale přišly dvě velmi pochybné vyloučení na straně Valachů, které nakonec Vyškov využil k vedoucí brance Tomáše Komínka, do prázdné brány poté přidal ještě třetí trefu David Lekeš.

OHLASY TRENÉRŮ

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí):

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview k zápasu
Daniel Gargulák | 5. 1. 2023

První duel roku 2023 doma! Bobři přivítají na svém ledě Vyškov

ODEHRANÝ ZÁPAS

1. kolo | so 23.9.2023

4:6

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

2. kolo | st 27.9.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

Tabuka zatím není k dispozici.
Kompletní tabulka