Na Bobří hrázi panuje velká radost. Po několika porážkách v řadě si Valaši proti Žďáru nad Sázavou zastříleli a nadělili mu do sítě devět gólů! Druhý hattrick v sezóně zaznamenal Lukáš Finsterle, brankář Jiří Slovák vynuloval všechny žďárské střelce.
2. liga - Východní konference 2022/23, 31. kolo, sobota 21.1.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Žďár nad Sázavou
9:0
(4:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Finsterle (Fojtík, Vávra), 19. Andris (Ďurkáč, Pokorný), 19. Martinec (Vavřík, Kozubík), 20. Finsterle (Andris, Ďurkáč), 23. Martinec (Liss, Kozubík), 24. Vávra (Křivohlávek, Martiník), 38. Martiník (Báchor, Křivohlávek), 50. Finsterle (Andris, Ďurkáč), 53. Křivohlávek (Vávra). Rozhodčí: Kohoutek – Viskot, Tvrdý. Vyloučení: 7:8 Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 263. Střely na branku: 44:22. Průběh utkání: 9:0.
Valašské Meziříčí: Slovák (Ševců) – Sviták, Báchor (A), Fojtík, Ďurkáč, Liss, Holiš, Kamas – Martiník, Vávra (A), Křivohlávek (C) – Andris, Pokorný, Finsterle – Kozubík, Vavřík, Martinec – Kuchařík, Stodůlka.
Žďár nad Sázavou: Vít (21. Sláma) – Kubíček, Pleva (C), Lojek, Grauer, Ludvík, Puža, Havlík – Wasserbauer (A), Rohlík, Bureš (A), Jícha, Štola, Čejka, Vaňkovský, Chlubna, Gragar, Kunstmüller, Prokš.

Bobři začali zápas velice dobře, už od začátku byli lepším týmem a ve 4. minutě se dočkali také první branky. Obránce Ondřej Fojtík se dokázal dostat přes obranu soupeře a nahrál Lukáši Finsterlemu, ten projel před Vítem a bekhendem zakončil za jeho záda.

Valaši neubrali na plynu a během dalších minut si dokázali vytvořit hned několik dobrých šancí, maskovaný muž v brance Plamenů svůj tým v mnoha případech podržel, v čase 18:15 ale prolomil střeleckou smůlu týmu Tomáš Andris, který před gólmanem tečoval puk až do sítě.

To domácím nestačilo a do konce periody se prosadili ještě dvakrát. Nejprve se z bezprostřední blízkosti před Vítem prosadil Tomáš Martinec, zanedlouho se do úniku dostal znovu Finsterle, který svým bekhendem znovu proměnil.

Již po konci první části se na ledě začal rozcvičovat druhý brankář Jiří Sláma a bylo tak zřejmě, že trenéři plamenů sáhnou po výměně maskovaných mužů.

Do druhé třetiny tak Žďár nastoupil s novým mužem v zádech s nadějí nového impulzu pro tým. Plameny byly chvílemi lepší a vytvořily si i několik šancí, v čase 22:42 to ale byli znovu Bobři, kteří se radovali. Pátou branku zápasu a svou druhou vsítil Tomáš Martinec. Ten dostal od Lisse z mezikruží nabito přesně před branku a střelou z první prostřelil i Slámu.

Neuběhla ještě ani minuta a Valaši se znovu radovali. Kapitán Jan Křivohlávek poslal rychlou nahrávku do mezikruží na Tomáše Vávru a ten puk zasunul pod betony brankáře Plamenů.

Blížil se konec druhé třetiny a na ledě mohl slavit také nejstarší z hráčů Valašského Meziříčí, z přesilovky Slámu svou první trefou v sezóně překonal Ondřej Martiník.

Do poslední části vstoupily oba týmy pomaleji, o vítězi už bylo dá se říci rozhodnuto, přesto to domácím nestačilo. V 50. minutě zkompletoval svůj HATTRICK Lukáš Finsterle, který stejně jako své dvě předešlé branky vstřelil bekhendem po úniku.

O devátou a poslední branku se postaral Jan Křivohlávek, kterému Tomáš Vávra nahrál z pravého kruhu na dorážku přesně před brankoviště.

Vojtěch Šír (SKLH Žďár nad Sázavou): To, co jsme tady dneska předvedli, je bohužel realita. My jsme nepředvedli totiž vůbec nic. Na rovinu říkám, že s tím, co tady předvádíme, tak do téhle ligy nepatříme. Jestli se to markantně nezmění, myslím hlavně přístup a to, že nás ty zápasy musí bolet, tak my do konce sezóny nevyhrajeme už ani zápas. My k tomu přistupujeme, jakože si jdeme zahrát a to bohužel nestačí.