Bobři opět doma vyhráli až v prodloužení

I když Spartak hrál v sestavě pouze se 13-ti hráči, dokázal si z Valašského Meziříčí odvést zasloužený bod za remízu. Velkou zásluhou na výsledku měl brankář Jirkův z Pelhřimova, který za svá záda nepustil uctivých 36 střel. Bobři i po výhře v prodlužení drží, se stejným ziskem bodů jako Hodonín, první příčku.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 19. kolo, středa 19.11.2008
Pelhřimov
2:1p
(0:1, 1:0, 0,0 - 1:0)
Branky a asistence: 26. Šebesta (Sochorek), 61. Šebesta (Sochorek) - 7. Tecl (Plachý, Vácha) Vyloučení: 4:5, Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1 - 2:1. Rozhodčí: Šiška - Adamec, Štěpán. Diváci: 340. Střely na branku: 35:26.
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zientek, Růčka, Dvořák O., Blažek, Zrník, Krisl – D. Varga, Tatarčík, Martinik - Šebesta, Sochorek, Glas – Dědek, Vaněček, Pavlas.
Pelhřimov: Jirkův – Krpálek, Kašpar, Meloun, Vácha, Smetana – Heřman, Anderle, Kubát – Tecl, Plachý, Pelán – Votápek, Kočan.

V utkání 19.kola přivítali Bobři na svém stadionu nováčka 2.ligy skupiny východ Spartak Pelhřimov. Samotné utkání příliš hokejové krásy nepobralo. Hosté přijeli pouze se 13-ti hráči a tak se do útočení příliš nehrnuli. V brance měli skvělého brankáře Ondřeje Jirkůva, kterého znají fanoušci hokeje z jeho působení v Blansku. V 1.třetině se toho na ledě příliš neudálo s vyjímkou 7.minuty, kdy hosté po ojedinělém protiútoku otevřeli skóre utkání. Výstavní střelou do víka domácí branky zajistil hostům vedení kapitán Martin Tecl - 0:1 . To bylo v podstatě vše, co se v 1.třetině ze zajímavých momentů týče.

Ve 2.třetině se domácí hráči začali víc tlačit do třetiny hostů, ale podařilo se jim pouze rozchytat golmana hostí. Až v 25.minutě se mohli fanoušci, kterých se na utkání příliš podívat nepřišlo, radovat z gólu v síti hostí. Přesilovku využil po spolupráci s Daliborem Sochorkem domácí kapitán Pavel Šebesta - 1:1. Na obrazu hry se nic nezměnilo, domácí se tlačili do útoku, hosté s ůspěchem odolávali. Do konce 2.třetiny se již na stavu nic nezměnilo.

Ve 3.třetině stáhl domácí kouč Sedlák hru na 2 pětky, tlak ještě víc zesílil, ale domácí hráče v dnešním utkání kotouč příliš neposlouchal. A tak se muselo nakonec znovu, stejně jako v sobotu, prodlužovat. Hosté s vidinou 1 bodu polevili v koncentraci, čehož Bobři využili již v 17.vteřině nastavení, když po pravém křídle ujel Pavel Šebesta a střelou do víka zajistil Bobrům bonusový bodík navíc - 2:1.

Takže nakonec zavládla ve Val.Mezu spokojenost s vydřenou výhrou v prodloužení. V neděli 23.11. hraje Val. Meziříčí ve Šternberku, na domácím ledě pak 26.11., kdy v taháku 21. kola přivítají Bobři Baník Hodonín. Hraje se od 18-ti hodin.

Roman Sedlák (trenér Valašského Meziříčí)
Je to velké trápení proti těm mančaftům hlavně doma. Ono to je těžké asi po té práci. Nebyli jsme na to zvyklí. No poslední dobou prostě nedáváme góly. Je to těžké, když prohráváme 1:0. Nám se spíše daří, když prohráváme o dva góly. Snažíme to tlačit dopředu, tak to začne padat, ale prostě ve vyrovnaných zápasech se nám nedaří proměňovat vyložené šance. Jinak jsem rád, že se na to kluci nevykašlali a uhráli 2 body.

Ladislav Kolda (trenér Pelhřimova)
Jsme rádi, že jsme uhráli takový výsledek, protože nás bylo málo. Měl jsem k dispozici pouze 8 útočníků a 5 obránců, proto jsme se snažili bránit. Ten bod, je do dalších zápasů velké povzbuzení pro hráče.