Čtvrté utkání v sérii s Kopřivnicí bylo napínavé od začátku do konce. V první třetině se lépe dařilo Kopřivnici, v druhé naopak Valachům. Třetí třetina rozhodla a posledním gólem z hole kapitána Jana Křivohlávka si hráči Valašského Meziříčí zajistili výhru a postup do čtvrtfinále 2. ligy, ve kterém narazí na ambiciózní znojemské Orly.
2. liga - Východní konference 2022/23, OF4, pátek 17.3.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Kopřivnice
3:2
(0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 31. Křivohlávek (Ďurkáč, Martiník), 34. Vavřík (Kuchařík, Martinec), 48. Křivohlávek (Martiník) - 9. Pindel (Marek, Baldik), 43. Indrst (Sluštík, Brodek). Rozhodčí: Blaha, Rapák - Gančarčík, Veselý. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 842. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Valašské Meziříčí: Sachr (Ševců) - Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Kamas, Liss - Kozubík, Pokorný, Finsterle - Martiník, Křivohlávek (C), Andris - Kuchařík, Vavřík, Martinec - Bachánek, Stodůlka.
Kopřivnice: Baldik (Kubáň) – Petrek, Marek (A), Bartošák, Dluhoš, Kyselý, Ficek, Bail – Velecký, Pindel (A), Suchý, Indrst, Sluštík (C), Brodek, Pargáč, M. Mach, J. Mach, Fojtík, Gola, Urban.

Zápas započal aktivněji ze strany hostů, kteří už v prvních vteřinách vyzkoušeli připravenost gólmana domácích Davida Sachra, ten ovšem prvotní pokusy ustál. Následujících pět minut se hra střídala ze strany na stranu, sem tam s nějakou šancí. Velká šance přišla ve 12. minutě, kdy byl v týmu Bobrů vyloučen Stanislav Bachor. Oslabení domácí nedokázali ubránit a Kopřivničtí otevřeli skóre díky Vojtěchu Pindelovi. I když se Valaši usilovně snažili o dorovnání, a i skrze přesilovou hru, která se jim po faulu hostů nabídla, nepodařilo se jim dorovnat. První třetina končí lépe pro hosty, tedy 1:0.

Už v první minutě druhé části si vytvořil krásnou šanci na srovnání Lukáš Finsterle, i když se mu gól dát nepodařil, domácí začali novou třetinu velmi aktivně. Ve 27. minutě se Kopřivnice mohla dostat do výhody skrze trestné střílení. Skončilo ale nevyužito, brankář Sachr podržel svůj tým. Domácí využili následnou přesilovou hru a gólem kapitána Jana křivohlávka srovnali skóre. Gól se povedlo v 15. minutě vstřelit Michaelu Vavříkovi. Valaši se tímto dostali do potřebného náskoku. Hráčům Valašského Meziříčí se ke konci vyskytla ještě jedna přesilovka, ta bohužel skončila nevyužita.

Ve 3. minutě závěrečné periody překvapil domácího brankáře Sachra Filip Indrst a srovnal stav zápasu na 2:2. Podařilo se mu postarat se o infarktové stavy fanoušků na obou stranách. Tyto stavy přetrvávaly až do 48. minuty, kdy krásnou trefou prostřelil brankáře hostů, již podruhé, Jan Křivohlávek. I když se hráči Kopřivnice usilovně pokoušeli srovnat stav, do poslední vteřiny se jim to nepovedlo. Bobři si proto odnesli výhru 3:2 a zároveň postup do čtvrtfinále 2. ligy.

Ladislav Majkus (HC ISMM Kopřivnice): Parádní série je bohužel pro nás u konce. Všichni jsme věřili, ze sérii vrátíme domů do Kopřivnice. Soupeř si trpělivě došel pro třetí bod a my bohužel jdeme předčasně na dovolenou. Bolí to, ale nejde s tím nic dělat. Potenciál týmu je velký a pokud zůstaneme pohromadě, tak se máme na co těšit v příští sezóně. Všem hráčům a realizačnímu týmu moc děkuji za vše co pro tým udělali. Soupeři gratulujeme k postupu.