První čtvrtfinálové utkání zavedlo hráče Valašského Meziříčí do Jihomoravského kraje za znojemskými Orly. Valachům se vůbec nedařilo, brankáře Groha se jim nepovedlo překonat jedinou střelou. To se nedá říci o Znojemských, kteří vstřelili hostům hned sedm branek, útočník Jan Hruška dokonce zaznamenal šest asistencí. Svěřenci kouče Berouna si tak odnáší první bod k postupu do semifinále.
2. liga - Východní konference 2022/23, ČF1, středa 22.3.2023, Nevoga aréna, Znojmo
Znojmo
7:0
(2:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Šťovíček (Hruška, Špaček), 13. T. Svoboda (Šťovíček, Hruška), 29. T. Svoboda (Hruška, Tejnor), 38. Šťovíček (Hruška, Köver), 45. Sklenář (Hruška, T. Svoboda), 52. Stránský (Šťovíček, Adámek), 54. Mareš (Hruška, Remta). Rozhodčí: Maťašovský, Kohoutek - Kleprlík, Smetková. Vyloučení: 1:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 091. Střely na branku: 46:18. Průběh utkání: 7:0.
Znojmo: Groh (Žajdík) - Stránský, Tejnor (A), Mareš, Sedláček, Jenáček, Zukal, Remta - Sklenář, Hruška (A), Köver, O. Svoboda, Kotrba, Beránek, Pigl, Adámek, Nižnikov, Špaček, Čermák, Šťovíček, T. Svoboda (C).
Valašské Meziříčí: Sachr (41. Ševců) - Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Kamas, Liss - Kozubík, Bachánek, Finsterle - Martiník, Křivohlávek (C), Andris - Martinec, Vavřík, Kuchařík - Stodůlka.

Valaši nevstoupili do utkání zle a drželi s Orly tempo, po necelých osmi minutách se ale dokázali znojemští poprvé z přesilovky prosadit, když po nahrávce k bráně Jana Hrušky dorážel do okryté svatyně Martin Šťovíček. Po prvním úderu se ještě Valaši pokoušeli vzchopit, zabrzdilo je ale další vyloučení a při něm další navýšení. To na sebe vzal kapitán Znojma Tomáš Svoboda, který propasíroval puk mezi Sachrovým betonem a tyčí.

Do druhé periody se vstupovalo za stavu 2:0 a Valaši se znovu drželi. Ovšem znovu se ukázala velká ofenzivní síla domácích, za které znovu skóroval Tomáš Svoboda. Ten dostal pas zpoza branky od Jana Hrušky a prostřelil Sachra z bezprostřední blízkosti.

To už Bobři tahali za kratší konec a dostávali se do čím dál méně šancí. Pěkné gesto fair play ale předvedl valašskomeziříčský kapitán, který odvolal odpískané podrážení Martina Šťovíčka u obranné třetiny Valmezu.

V 38. minutě se Znojmo prosadilo už počtvrté. Šťovíček se rychle dostal před maskovaného muže Bobrů a rychlou kličkou poslal puk mezi jeho betony.

Po druhé třetině vystřídal Sachra v brance debutant v play-off Kryštof Ševců a domácí ho rozhodně nešetřili. Během dvaceti minut na něj poslali celkem 8 přesných střel, mladý brankář měl také hodně práce při neustálém napadání soupeře. 3 střely nakonec skončily brankou, když valašského gólmana prostřelil nad ramenem Dominik Sklenář. V 52. minutě se ocitl u branky sám David Stránský, který proměnil, v necelých 6 minut před koncem ještě navýšil na konečných 7:0 Erik Mareš, jenž objel bránu a po odrazu od brusle se puk dostal až do sítě.

Valaši si tak ze znojemské Nevoga areny odváží krutou prohru, kterou se budou snažit odčinit v pátek 24. března na domácím ledě.