Výsledek z druhé třetiny rozhodl. Bobři doma s Velmezem padli o gól

Valašské Meziříčí nastoupilo do utkání se dvěma hráči v obraně na výpomoc, zraněného kapitána Holomka s Foltýnem nahradil Vojta Baroš a Jiřím Hajdou. Po dvou gólech v prostřední části prohrávali Bobři už 2:0. Snížit se ještě podařilo obránci Matěji Svitákovi, další góly už ale Valaši nepřidali a v meziříčské derby nakonec prohráli 1:2.
2. liga - Východní konference 2023/24, 9. kolo, sobota 21.10.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Velké Meziříčí
1:2
(0:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Sviták (Romančík) – 24. Doležal (Strnad, Slabý), 25. Trnka. Rozhodčí: Kapitanov – Konvička, Klimek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 243. Střely na branku: 25:26 . Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) – Holiš, Velikovský, Kočí, Liss, Sviták, Baroš, Hajda – Melenovský, Vávra (A), Kozubík – Vaňo, Romančík, Andris – Stodůlka, Vavřík (C), M. Urban – Kuchařík, Martinec.
Velké Meziříčí: Chaloupek (J. Juda) – Slabý, Ambrož (C), Kabelka, Trnka, Vlašín (A), Kochánek – Strnad, M. Juda, Doležal – Meluzin, Křenek (A), Juráň – Šantora, Burian, Vedral – Kuba, A. Horký.

Autor: Aneta Dořičáková

Do zápasu Valašskomeziříčští vstoupili lehce nervózně a odrazilo se to na hře. Naštěstí Valaší nezaháleli a i přes nervozitu aktivně útočili a snažili se tvořit šance. Oba týmy se nadějnými střelami pokoušely prosadit a byla vidět snaha kombinovat útok, bohužel se to nepovedlo ani jednomu z celků. I přesto, že týmy předváděly občas krásné situace a šance.

Za domácí byl rozhodně viditelný Daniel Stodůlka a jeho samostatný únik k brankáři soupeře. To samé se povedlo i útočníkovi Tomáši Vávrovi. Původní nervozitu dokázali domácí otočit a stali se aktivnějším celkem této periody, který se ovšem ne a ne prosadit. Vznikal nespočet šancí, ani jedna se ale nepovedla využít a skóre po první třetině na světelné tabuli ukazovalo dvě nuly.

Hned z úvodu druhé třetiny se Bobrům vyskytla přesilová hra, kterou nedokázali zúročit ve svůj prospěch. O pár minut později štěstí přálo hostům a Velké Meziříčí díky střele Jiřího Doležala otevřelo skóre meziříčského derby. Překvapením pro přítomné na zimním stadionu byla blesková snaha Velmezu o odskočení ještě o jednu branku. Dlouho se snažit nemuseli, když se o necelou minutu odrazil od hokejky domácího hráče puk až za záda brankáře Ševců, gól byl nakonec připsán Jiřímu Trnkovi.

Valašskomeziříčští projevovali vytrvalou snahu o zmenšení náskoku soupeře a vyplatilo se. V dvacáté osmé minutě díky nahrávce Michala Romančíka překonal střelou od modré brankáře hostů Chaloupka Matěj Sviták. V druhé části utkání se ogarům naskytla ještě spousta příležitostí o dorovnání. Velkou pomocí byla i přesilová hra pět na tři, kterou ale domácí nevyužili.

Do poslední části dnešního utkání hosté doslova vletěli, kteří se puku ujali hned u vhazování. Naštěstí mladý brankář domácích Kryštof Ševců nespal na vavřínech a pohotově vychytal pokus o gól. Na domácím celku byla vidět bobří bojovnost a touha ukázat fanouškům na domovské půdě, kdo je vítězem. I když se vyskytla přesilová hra a hráči z Valašska si dokázali vytvořit nespočet šancí, neměli dnes štěstí.

Puku se z bobří hokejky do brány soupeře nechtělo. Nakonec se stav zápasu během třetí periody nezměnil a pro domácí tak přišla již několikátá prohra v řadě. Nezbývá než doufat, že tento zápas byl onen ukončující černou sérii proher.

Jiří Adam (HHK Velké Meziříčí): Myslím si, že jsme od začátku byli lepším týmem. Opravdu jsme si za tím šli a chtěli jsme urvat body. Domácí taky hráli dobře a překvapili nás. To, co jsme viděli, tak možná byli o trochu lepší, ale my jsme si dnešní vítězství a ty tři body zasloužili.