Valašské Meziříčí prohrávalo v derby s Novým Jičínem už 0:3, po brance Andrise a dvěma trefám Martiníka se podařilo Valachům srovnat a dostat utkání do prodloužení. V něm se nakonec v poslední minutě prosadil novojičínský střelec Roman Maliník. Bobři tak po černé sérii čtyř proher v řadě berou alespoň jeden cenný bod.
2. liga - Východní konference 2023/24, 10. kolo, středa 25.10.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
3:4p
(0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 36. Andris (Romančík, Finsterle), 47. Martiník (Vávra, Holiš), 51. Martiník (Finsterle, Pavlíček) – 15. Handl (Maliník, Konečný), 20. Tarnoczy (J. Sluštík, Matěj), 33. Konečný (Matěj, Maliník), 65. Maliník (Konečný). Rozhodčí: Schenel – Bubela, Frais Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 288. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.
Valašské Meziříčí: Pavlíček (Ševců) – Holiš, Velikovský, Kočí, Liss, Baroš, Sviták, Hajda – Finsterle, Vávra (A), Melenovský – Andris, Romančík, Kozubík – Martinec, Vavřík (C), Stodůlka – Kuchařík, Martiník, M. Urban.
Nový Jičín: Šimonů (Hořejší) – J. Holáň, Báchor, Hruška, Homola, Andrýsek – J. Sluštík (A), Juříček, Berka – Gebauer (C), Hilšer, Zdeněk – Kafka, Handl, Matěj – Tarnoczy, Konečný, Maliník (A) – Škarka.

Zápas byl z počátků vyrovnaný, Nový Jičín ale v posledních pěti minutách první periody zabral a z toho dokázal vytěžit hned dva góly. Napřed se prosadil z dorážky Dan Handl, poté ho tečovaným pukem až do branky následoval exútočník Bobrů Patrik Tarnoczy.

Ve 13. minutě druhé třetiny se Novému Jičínu podařilo skórovat už potřetí, když využil početní výhodu svého týmu Viktor Konečný. Valaši nakonec doplatili na poměrně častá vyloučení, soupeři navíc hned dvakrát nabídli přesilovou hru 5 na 3, což šance na snížení chvílemi oddálilo.

První vlaštovka ale nakonec z valašské strany přiletěla, Tomáš Andris dostal ve 36. minutě pas od Romančíka přesně na napřáhnutou hokejku a rychlým švihem vymazal nulu hostujícímu brankáři Šimonů, gól byl o to cennější, že se Bobrům po delším půstu konečně podařilo skórovat v početní výhodě.

Do poslední části se vstupovalo za stavu 3:1 pro Nový Jičín. Bobři do ni vstoupili aktivněji a šli si za tím, přiblížit se náskoku soupeře. Vše nakonec vzal na svá bedra zkušený útočník Ondřej Martiník, který nejprve prostřelil maskovaného muže Ďáblů střelou z mezikruží, zanedlouho na to dorovnával do na půl odkryté branky před ležícím gólmanem. Jičínu se ještě v závěru naskytly dvě gólové šance, v brance ale stál jistý Adam Pavlíček, který si s ataky dokázal poradit.

Utkání šlo nakonec do prodloužení, ve kterém se Valachům naskytly hned 3 velké šance, chvílemi to už vypadalo, že je kotouč za čárou, sudí však pokaždé rozpažil, puk se do brány nedostal. Vítěznou trefu nakonec zaznamenali hostující Ďáblové 21 sekund před koncem prodloužení, když se z rychlého protiútoku prosadil Roman Maliník.

Nyní je před Valašským Meziříčí série tří venkovních utkání, tu započne v sobotu na ledě Hodonína.

David Dostál (HK Ďáblové Nový Jičín): Věděli jsme, že dnešní utkání bude náročné. Už v přípravných zápasech jsme s Bobry jednou vyhráli a jednou prohráli. Musím říct, že začátek byl těžký, ale první tlak soupeře jsme přečkali. Poté jsme byli velice kvalitním soupeřem. Hráli jsme dobře a jednoduše. Byli jsme silní na puku a věřili jsme si. Dali jsme dva góly po pěkných akcích. S první třetinou jsem byl spokojený. Ve druhé části jsme vedli 3:0, ale byla opravdová škoda zbytečného vyloučení, které dalo soupeři šanci vrátit se do zápasu. Po druhé třetině to bylo 3:1. Do třetí dvacetiminutovky jsme si řekli, že musíme pokračovat, pracovat, respektovat disciplínu a hrát pro tým. Bohužel jsme panikařili a soupeři nabídli další šance, které proměnil a srovnal na 3:3. Po vyrovnávacím gólu jsem změnil lajny. Musím říct, že všichni hráli až do posledních vteřin a vítězství jsme si zasloužili. Řekl bych, že jsme byli více hokejoví. Valašské Meziříčí bylo na druhou stranu bojovnější. Dnes však hokejovější tým vyhrál, takže jsem velice spokojený. Jsou to pro nás první body z venku a dva body určitě bereme. Jsem opravdu rád.