Ze Žďáru bez bodu

Ze začátku zápasu to vypadalo, že by Valašské Meziříčí mohlo prolomit svoji smůlu. Po gólech Šebesty a Sochorka vedli Bobři 2:0. Jenomže neubránili svůj náskok a třema brankami složili Žďárští Bobry k zemi. I když Bobři dokázali srovnat skóre, ohni z Posázaví zvýšili svůj náskok dvěma brankami a to Valašské Meziříčí nedokázalo stáhnout. Nakonec jedou Bobři domů bez bodu.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 33. kolo, úterý 20.1.2009
Žďár nad Sázavou
5:4
(2:2, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Bendík (Dobiáš), 20. Dobiáš (Monščic), 22. Plachý (Vránek), 30. M. Sobotka (Souček), 38. Koželuh (Plachý) - 2. Šebesta (D. Varga), 12. Sochorek (Glas), 22. Martiník (Vaněček), 45. Kratěna (Šebesta, Sochorek) Rozhodčí: Kubičík – Doležálek, Drobílek Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4.
Žďár nad Sázavou: Vajner – Koželuh, Souček, Moščic,Fibikar, Pleva, R. Sobotka – M.Sobotka, Plachý, Havelka - Dítě, Vránek, Mühlfait - T. Kaut, Dobiáš, Bendík - Burián, Fila, Štěpánek
Valašské Meziříčí: Krumpoch – Blažek, Dvořák, Krisl, Starůstka, Zrník – Dědek, Dvořák, Glas, Kratěna, Martiník, Matějný, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Vaněček, D.Varga, M.Varga

Zápas nezačal pro domácí dobře. Už ve druhé minutě napřáhl od modré Šebesta a jeho rána přes bránícího hráče poprvé rozvlnila síť za domácím Vajnerem. O pět minut později o sobě dali vědět i domácí, ale Krumpoch v brance hostí předvedl dva výborné zákroky. Hosté v těchto fázích působili trochu pasivním dojmem a do většího tlaku se nedokázali dostat ani v přesilovce. Nicméně i druhá branka padla do domácí sítě. Ve 12.minutě šikovně vystihl Glas domácí rozehrávku, rychle posunul na Sochorka a ten nedal střelou pod horní tyčku Vajnerovi nejmenší šanci. Naštěstí už po minutě zaveleli do útoku domácí mladíci. Dobiáš dlouhým pasem našel rozjetého Bendíka, ten v samostatném nájezdu nezaváhal a přízemní střelou poprvé překonal Krumpocha v brance hostí. Domácí byli i nadále iniciativnější a těsně před koncem třetiny se po právu dočkali zaslouženého vyrovnání. Pohotovým švihem přes obránce překvapil hostujícího brankáře Dobiáš.

Druhá třetina byla ve znamení převahy domácích hráčů. Ve 22.minutě objel Vránek branku hostí a z otočky poslal puk do brankoviště. Krumpoch stačil puk jen vykopnout před sebe, ale naneštěstí pro něj přímo před domácího Plachého. Tomu přihlížející obrana hostí dopřála tři pokusy, aby dopravil puk za záda bezmocného brankáře. Bohužel vzápětí následovala domácí specialita – za 15 sekund bylo vyrovnán. Hned po vhazování se dostal v útočném pásmu k puku Martiník a střelou z ostrého úhlu se trefil přímo na Vajnerovo rameno. To však bylo ze strany hostů nadlouho vše. Naopak domácí pokračovali v aktivní hře, ale další šance zůstaly nevyžity. Samostatný nájezd promarnil Plachý, neujala se ani přesilovka 5 na 3. Nakonec se přeci jen dočkali, když v další přesilové hře našel Souček zpětnou nahrávkou M.Sobotku a ten z kruhů pohotovou střelou po ledě poslal domácí do vedení. Hosté tentokrát odpovědět nedokázali, naopak domácí trvale zaměstnávali jejich obranu. A nakonec se dočkali i pátého zásahu. Opět v přesilové hře nabil Plachý ostrými pro Koželuha a ten střelou bez přípravy nedal Krumpochovi šanci.

I ve třetí třetině pokračovali domácí ve výborném výkonu. Hosté nemohli najít recept na jejich soustředěnou obranu a navíc domácí nevynechali sebemenší příležitost k rychlému kontru. Nicméně ve 45.minutě měli hosté výhodu přesilové hry a nabídnutou šanci ihned vyžili. Parádní kombinaci prvního útoku zakončoval Kratěna do prázdné branky. Po inkasované brance se domácí dostali do krátkého útlumu. Postupně se ale oklepali, vymanili se z defenzivy a začali opět diktovat tempo zápasu. Zbytek utkání se pak hrál oboustranně ‘totální‘ hokej. Vysoké tempo a pohledné akce musely potěšit každého příznivce hokeje. Naštěstí pro domácí hosté ve strhujícím závěru tahali za kratší konec. Drama trvalo až do posledních vteřin a když se neujala ani poslední šance při power-play hostí, mohli domácí vítěznou rybičkou poděkovat svým fanouškům.