Bobři poprvé v historii doma prohráli se Šumperkem

Velmi nervozní utkání Valašského Meziříčí se Šumperkem došlo až do prodloužení, ve kterém se hosté minutu před jeho koncem radovali z rozhodující branky. Domácí už přitom vedli 3:1 a 4:3, hosté se ale dvakrát dokázali vrátit do zápasu. Po jedné brance v zápase vstřelili Ondřej Dvořák, Jiří Krisl, Petr Dvořák a Ivo Kratěna. Další domácí zápas čeká na Bobry hned ve středu, kdy hostí poslední Velké Meziříčí.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 38. kolo, sobota 7.2.2009
Šumperk
4:5p
(2:1, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Dvořák O. (Sochorek), 15. Krisl (Sochorek, Zrník), 26. Dvořák P. (Matějný, Tatarčík), 56. Kratěna (Sochorek) - 3. Ondráček (Duba), 28. Meluzín, 30. Holík (Rozum, Meluzín), 58. Rozum (Hulva, Osina), 64. Holík (Rozum). Rozhodčí: Klimecký - Hejda, Švarc. Vyloučení: 16:12, navíc Růčka (VAL) – Novosad, Hašek (SUM) 10 minut OT, Duba (SUM) trest ve hře. Využití: 4:2. Diváci: 800. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5.
Valašské Meziříčí: Jirkův – Růčka, Zientek, Zrník, Krisl, Blažek, O. Dvořák - Tatarčík, P. Dvořák, Matějný, Šebesta, Sochorek, Kratěna, Vaněček, Martiník, L. Bokroš, Dědek, D. Varga, T. Bokroš, M. Varga.
Šumperk: Daneček – Holík, Vrtík, Ondráček, Blanár, Sedlák, Osina - Rozum, Meluzín, Hašek, Ambruz, Hulva, Vymazal, Novosad, Duba, Stejskal, Čížek, Drábek, Brunec.

Draci nasadili do branky Danečka a ten měl zvláště v první třetině hromadu práce. Jenže úvod patřil šumperským hokejistům a ti několikrát zle prověřili pozornost Jirkůva v brance Bobrů. Ve třetí minutě pak početnou skupinku Dračích fandů rozjásal sváteční střelec Radek Ondráček, který vstřelil svou první letošní branku. Jeho zápis nabudil Šumperk ještě více a Jirkův držel svého zaměstnavatele nad vodou. Do konce třetiny se pak karta začala obracet a to i vlivem častých oslabení Šumperka. Na konci osmé minuty zazvonila za Danečkem tyč a šumperským borcům tak přálo štěstí. V deváté minutě v dvojnásobné početní převaze srovnal Ondřej Dvořák, do konce třetiny pak ještě Krisl poprvé poslal Bobry do vedení.

Kritickou pozici šumperských borců podtrhli domácí tlakem v úvodu třetiny druhé, pak se však ale Šumperk zabydlel před Jirkůvem a snažili se srovnat. Byl to však Petr Dvořák, kdo prostřelil Danečka a domácí rázem vedli o 2 branky. Klinickou smrt Šumperk přežil, takřka celý zbytek třetiny hrál v přesilovkách a nakonec i srovnal. Ve 28. minutě se po Meluzínově přihrávce prosadil Rozum a o dvě minuty později napřáhl Holík a dostal kotouč až do sítě. Právě toto duo šumperských borců mělo ještě výrazně zasáhnout do osudu střetnutí. V závěru třetiny byl Šumperk podstatně lepším týmem a i díky další přesilovce měl vedoucí gól takřka na dosah, nakonec se šlo do kabin za stavu 3:3.

V poslední třetině se hrálo opravdu kdo s koho a ve vzduchu visel velmi důležitý gól. Kdo by totiž šel do vedení, byl by blízko ke třem bodům. Z úvodních minut byli domácí lepší a Daneček musel několikrát žehlit situaci, hlavně pak trestuhodnou rozehrávku, ze které vzešla rána Davida Vargy, kterou kryl Daneček skvěle do lapačky. Ve 48. minutě se domácí Šebesta dopustil faulu a brankář Daneček se vydal rychle na střídačku s úmyslem pustit do hry šestého spoluhráče. Jenže kousek od střídačky jej do prsou zasáhla PET láhev hozená z hlediště a protože stejným směrem zamířil i další nepořádek, problém byl na světě. Různými předměty zaházená střídačka hostů se z části vydala do bezpečí útrob stadiónu, sektor za střídačkou se pak musel nuceně vydat do zbývajících volných míst na stadiónu. Celý proces se roztáhl na déle než čtvrthodinu a z tempa během této doby vypadli spíše Bobři. Ti museli po opětovném započetí hry čelit náporu šumperských barev a Jirkův se měl opravdu co ohánět. Ale byli pak paradoxně domácí, kdo se ujal vedení. Chybnou hrou v obraně se do přečíslení a následně do samostatného úniku dostal Ivo Kratěna a poslal Bobry znovu do vedení. Jenže Šumperku se podařilo srovnat, když se podruhé v utkání prosadil Petr Rozum - ten na zadní tyči dopravil kotouč do sítě.

V prodloužení musel začít Šumperk v oslabení, pak však přešel do tlaku a historické vítězství Draků viselo takřka na krajíčku. Pak se ale faulu dopustili i Bobři a Šumperk přesilovku využil. Holík od modré trefil přesně pod břevno! Svým druhým gólem v utkání rozvášnil fandy Draků, kteří se tak od roku 2003 dočkali první výhru z valašskomeziříčského ledu.